Jump to content

CPU render times

ddd s
 Share

Recommended Posts

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovo sve treba u hardver, da se ne bi spemovala ova tema. Pa nek urednici odluče o prebacivanju ovih postova veznih za laptop.

Imam laptop od 4GB, ali mislim da ispod 6GB ne treba uzimati ništa za rad u Maxu.

Dakle, žrtvovao bih 17,3 inča monitor a dobio 6gb rama i 2gb memorije grafičke karte:

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet/lapto...-glan-hdmi.html

Iz svog iskustva mogu samo da kažem da je proces modlovanja na ekranima laptopova mučenje, i da bih ti preporučio desktop mašinu za 600e, ali ako baš hoćeš notebook razmišljaj o 6 ili 8 GB rama.

@misha1

Tekuci je posao u pitanju. Prikazan je Jedan od oko 5000 frejmova animacije hotelskog kompleksa sa pratecim sadrzajima na 10-ak hektara posadjene trave. Problem je nastao jer je u izradu modela bila ukljucena i pejzazni arhitekta koja je insistirala na raznovrsnosti "biljnog materijala"

@Ji 4Tze

SSD bi samo minimalno ubrzao proces koriscenja virtualne memorije i to samo ako dodje do nedostatka rama. Pri tome najbrzi SSD diskovi citaju i pisu do 500 Mb/s a kod DDR3 memorije od recimo 1600MHz brzina citanja i pisanja ide od 12.800 megabajta u sekundi tako da je neozbiljno pricati da ssd moze da zameni ram. Moze uticati na komfor u radu tj. brzinu otvaranja aplikacija kao i otvaranje/snimanje scene.

@misha1

Tekuci je posao u pitanju. Prikazan je Jedan od oko 5000 frejmova animacije hotelskog kompleksa sa pratecim sadrzajima na 10-ak hektara posadjene trave. Problem je nastao jer je u izradu modela bila ukljucena i pejzazni arhitekta koja je insistirala na raznovrsnosti "biljnog materijala"

Lepo... ja na svakom, ama bas svakom poslu moram da saradjujem sa landscape arhitektama pa tacno znam o cemu pricas. Mada sa druge strane bez njih bi posao popunjavanja exterijera bio mnogo tezi.

@Ji 4Tze

SSD bi samo minimalno ubrzao proces koriscenja virtualne memorije i to samo ako dodje do nedostatka rama. Pri tome najbrzi SSD diskovi citaju i pisu do 500 Mb/s a kod DDR3 memorije od recimo 1600MHz brzina citanja i pisanja ide od 12.800 megabajta u sekundi tako da je neozbiljno pricati da ssd moze da zameni ram. Moze uticati na komfor u radu tj. brzinu otvaranja aplikacija kao i otvaranje/snimanje scene.

Jesi probao? Koliko čita/piše običan disk, pa gde je fragmentacija... Nek je i 50MB/s, opet je to u brojkama 10 puta brže. Doduše na ovu cenu rama, samo ploča može da ograniči, ne znam koliko je to, mi radimo sa 16GB ali i to se lako pregura ko pretera.

Ja imam i SSD i gomilu rama, nisam siguran kakve su prednosti i da li sam bas sve dobro podesio. Ako neko ima neke testove ili nesto ne bi bilo lose da isprobamo na razlicitim konfiguracijama. Mozda neka ogromna multiscatter scena ili nesto. Ali sam nisam bas siguran sta da napravim, jer slabo radim tako velike projekte.

@arhnikola

Kapiram sta te muci - rekompresija videa? :) Ne renderujem nikada klipove vec iskljucivo image sekvenece koje posle sa svih kompova svucem u jedan folder. AfterEffect ih cak po automatici tretira kao i sam video. Importuje folder sa sekvencom kao jedan file. U slucaju da nisi vest sa video postprodukcijom imas mnogo manjih programa koji image sekvence spajaju u video 4 free. Prodacu ti staru foru za total commander koji moze cak da kompresuje sekvence u divX. Skini ovaj file i umesto zip arhive izaberi da ti kompresuje u avi ;)

@Ji 4Tze

Potpuno se slazem. Obicni diskovi citaju oko 80-100 Mb/s i to jeste 10-ak puta brze u realnom radu. Sa druge strane je totalno nebitno ako imas dovoljno rama ;) Moj PC ima 2 SSDa povezana u raid mod tako da odlicno znam o cemu pricam :)

ddd s

zasto si povezao dva raid u ssd? Ja imam 2 patriot pyro SE ali sam odlucio da ih ne povezujem, jer sam na osnovu svih tekstova na koje sam naleteo zakljucio da dosta povecavam rizik da nesto pukne (generalno sam stekao utisak da SSD nisu bas stabilni, nije mi jasno zasto) a da je skoro beznacajna prednost RAID-a sa SSD.

Kajem se samo sto umesto 2 od 120 nisam uzeo jedan od 256, jer koliko sam shvatio, veci SSD brze rade.

(generalno sam stekao utisak da SSD nisu bas stabilni, nije mi jasno zasto) a da je skoro beznacajna prednost RAID-a sa SSD.

Ja nisam stekao utisak da su nestabilni nego sam osetio na svojoj kozi. U zivotu sam do sada promenio desetine racunara sa normalnim diskovima i nikada mi se nije desio nikakav kiks sa njim, a prvi kingstonov SSD koji sam imao je crkao. Kada sam ga odneo u servis jer je bio pod garancijom, samo su mi rekli da dodjem za 10 dana po nov jer tu nema opcije servisiranja vec se odmah ide na zamenu. O podacima sa harda da ne pricam.

A sto se SSDova tice u raid modu, ne razumem zasto ne raid? Ovi moji su duplirali brzinu upisa i pisanja jer svaki disk pise i cita polovinu kolicine podataka. Naravno to se i potvrdilo benchmark testovima. Kod vecih diskova je situacija takva da su memorijski moduli tako vec postavljeni pa je brzina bukvalno duplirana. Mislim da je Intel konkretno patentirao tu tehnologiju.

Evo ti linka ka videu gde su povezali 24 SSDa u raid i dobili brzinu od 2Gb/s. Primera radi kopiranje celog CDa traje 0.8 sec :)

Naravno ako mene pitas, povecali su sanse 24 puta da im sistem crkne!

Ovo sve treba u hardver, da se ne bi spemovala ova tema. Pa nek urednici odluče o prebacivanju ovih postova veznih za laptop.

Imam laptop od 4GB, ali mislim da ispod 6GB ne treba uzimati ništa za rad u Maxu.

Dakle, žrtvovao bih 17,3 inča monitor a dobio 6gb rama i 2gb memorije grafičke karte:

http://www.winwin.rs/laptop-i-tablet/lapto...-glan-hdmi.html

Iz svog iskustva mogu samo da kažem da je proces modlovanja na ekranima laptopova mučenje, i da bih ti preporučio desktop mašinu za 600e, ali ako baš hoćeš notebook razmišljaj o 6 ili 8 GB rama.

Vou... Hvala!

Tvoj predlog je za sad najbolji, ja nigde nisam uspela da nadjem za te pare sa 6gb + i5 + neintegrisana... Vec ga vidim u svojim kandzama, jer ovo je i onako vrh mog budzeta, a verujem da za te pare bolji naci necu.

Sto se tice deska, znam da je bolja opcija, ali mi je laptop sad neophodan, pa pokusavam da izvucem sto bolju varijantu, spram mogucnosti... Za desk cu da zaradim od vizualizacije, haha. :lol:

I ja sam tako mislio :D Sada, kada je prošlo dve godine i kusur, još uvek nema baš para za pristojan desk, ali nešto će se morati uzimati. Nemoguće je više raditi na malom ekranu.

Što se tiče Asusa, nije Apple, nije HP, nije DELL, nije Toshiba, al meni izgura 2 i po godine, sem baterije (koja mojom greškom nije skidana sa njega kad je radio na punjaču) nikakve probleme nisam imao.

dobar ssd je nenormalno dobra stvar... na poslu 3 godine vec bez problema. a ubrzanje je nenormalno... iako kuci imam bolji i brzi komp trenutno sporije rade neke stvari od kompa na poslu jedino zbog ssd-a.

neki opis/ utisak? "sta" je brze?

ssd naravno. Ubrzanje u radu je oko 200% (mislim na repetativne radnje, rad sa velikim fajlovima, itd)

I ja sam mislio da ne bi trebalo da ima nekakve preterane razlike, logikom hard je hard investirao sam u procesor, graficku i ram, i prevideo ssd na kucnom kompu. Renderovanje naravno nema mnogo veze sa hardom, ali dok radis ubrzan je sistem bas mnogo.

np, rad u afteru gde se vuce jako mnogo podataka iz cache fajla za render radi brze sa ssd-om, ili odziv maxa sa mnogo textura, itd... ne znam koliko tacno, ali osecam u radu kad radim na istim fajlovima i kuci i na poslu..