Jump to content

CPU render times

ddd s
 Share

Recommended Posts

Siguran sam da ce vas zanimati render time komparacija procesora iz prve ruke.

Popisani su svi tipovi procesora koje imamo u studiju. Imaju od 16-32 Gb rama ali je scena napravljena tako da sistem ne trosi preko 12 Gb. Render je radjen u 3D Max+Vray (GI, multiscatter...)

1 AMD Phenom II X4 955........3.2 GHz 4core ....... 27’30’’ (1650”)

2 AMD Phenom II X6 1090t.....3.2 GHz 6core ....... 19’49’’ (1189”)

3 AMD Phenom II X6 1100t.....3.3 GHz 6core ....... 19’05’’ (1145”)

4 AMD FX 8150........................3.6 GHz 8core ....... 17’22’’ (1042”)

5 Intel i7 2600k.......................3.4 GHz 4core ....... 16’29’’ (989”)

6 Intel i7 3770k.......................4.5 GHz 4core ....... 12’42’’ (762”)

Ako se pored ove tabele uzme i cena u obzir, pravi izbor ce biti mnogo laksi.

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobri ovi inteli (:

Imam ja jedno pitanje ako mogu da polu hijack-ujem topik.

Imam i7-2600k , koji je klokovan na 4.6 ghz , i 8gb RAM-a. Da li neko moze da mi kaze koju bih ja prednost imao ako na primer zbudzim 16 , 24 ili cak 32 umesto 8gm rama.

Jel postoji negde neki komparativni test toga. I kako se ogleda ta prednost u principu? Laksi rad u viewportu? ili ima tu jos nesto. Pitam za 3dmax + vray kombinaicju.

Imate na sajtu testove procesora:

http://www.anandtech.com/bench/Product/290?vs=295

Mene interesuje kolika scena je potrebna da bi se iskoristio ram od 16+gb (3ds max + v ray), ja imam 8gb i gotovo nikad nije iskoriscena do kraja na task menager-u (u v ray settings je sve podeseno kako treba), radim enterijere i fasade uglavnom scene uglavnom ne predju 6 miliona poligona... unapred hvala

@ReMeDy za laksi rad u viewportu ti treba bolja grafa a ne ram memorija...

pa imao bi prednost od 8/16/24GB rama!

prosto :)

Pa pitam u cemu bi se ogledala ta prednost? Znaci neki konkretan odgovor tipa (ali ne i obavezno takav): Sa 8 gb rama komotno mozes da radis sa XYZ poligona u sceni, dok sa 16gb je to YZX, a sa 32gb je eventualno YXZ - Ili ovo sve sto sam naveo zavisi samo od graficke kartice? Jel vise rama mozda znaci samo da moze da racunar hendluje vece scene (pri tome mislim u megabajtima ne u poligonima , mada mu to dodje i povezano).

I generalno, da li vise rama znaci prednost bilo kakvu prednost u viewportu? Ili znaci

I zaboravio sam da napomenem, da li ima smisla uzimati vise rama na primer ako imam gtx560 Ti graficku.

@ReMeDy_

Pazi.. dok rendas scenu drzis Task manager obavezno i gledas... Kad scena pocne da vuce preko onoga sto imas drasticno se uspori render, koci komp isl..

Eto, direktnije od toga ne moze..

Znaci ako ti scene vuku preko toga sto imas verovatno ce srendati ali ce biti dosta sporije nego da imas dovoljno rama.. Kad kazem dosta znaci jedno 2-3 puta sporije, zavisno koliko rama fali..

Za rad sa scenom nema neke velike razlike.. Obicno scena povuce manje od pola dok radis na njoj u odnosu kad pustis render.. Ima znaci veze ako ti vuce preko rama, ali onda je render skoro ne moguce srendati..

To koliki je fajl takodje nije merodavno, mada ima veze ali nista ne mora da znaci.. Mozes da imas i scenu od par Mb ali u njoj 50 proksija kopiranih pa kad pustis render komp ima da ode na generalnu..

Ima veze recimo velicina mapa, i to ne budi pocetnik pa da mislis da ako prekompresujes jpg ili u jpg onda vuce manje rama, to nema veze, jpg je samo format, velicina mapa se odnosi na rezoluciju mapa.. Naravno setovanje rendera, rezolucija itd...

Sto se tice poslednjeg pitanja, vec si verovatno skontao, lepo je to ako mozes da napravis scenu, ali treba je i rendati, jel..

realno, ne verujem da ti treba vise od 16gb memorije. To je nekako i optimalno jer na trzistu ces najlakse naci 4gb module i sa 4x4gb dobijes tih 16gb. Drugo razlika u ceni izmedju 8gb i 16gb i nije velika ako ti masina zaradjuje za zivot onda bi neki savet bio da stavis 16gb

Ako ti je priroda posla takva da ti treba vise od 16gb ja sam siguran da ne bi ni postavljao to pitanje ovde :)

Buldozer je moje najvece razocarenje od AMDa ikada.

Posle 1090 i 1100tke nisam mogao da sacekam da istestiram full 8-core procesor. Trljao sam ruke i mnozio gigaherce i matematicki zakljucio da bi trebao bar duplo da bude brzi od 6-core prethodnika... Veca frekvencija, 2 jezgra vise, nove tehnologije i funkcije... Kad ono - djubre je 10-15% brze... Uzas. To nazalost samo govori da je staro jezgro mnogo brze od novog. Ono sto je je jos vise usazavajuce jeste da radi kao sporet na 80 stepeni c i da ne moze nista drugo da ga ohladi osim njegovog box kulera koji se vrti na 6000 rpm i cuje se kao usisivac. Licno sam probao da ga ohladim sa colermasterovim Hyper TX3 EVO i gasi se na prvi min. rendera.Da ne verujes!

ps.

Da stvar bude jos gora uzeo sam 5 racunara na 8150 bazi...

razlicita je arhitektura procesora(mislim da je AMD jos uvek na FSB 200Mhz a intel toga vise nema)... + Windows tj Microsoft i jos mali milion kompanija softvera ima saradnju sa intelom tako da je bolji intel, ja imam 1090t za moj posao je ok procesor (tada sam birao izmedju i7920 i tog i ovaj je sa plocom bio za 200 eura jeftiniji a tu su negde bili po karakterisitkama), temperatura mu je 60 stepenu u full loadu na fabrickom kuleru sad mu prolazi garancija pa cu da ga kloknem malo pa dokle traje neka traje naravno sa novim kulerom.. svake godine nova serija procesora ovo vise nije normalno :) ja jos uvek navijam za AMD mislim da ce za par godina imati cime da parira intelu... jel si testirao 1090t na 3.8GHz, mozda na 4??? :D

Posto vidim da se ovde svi razumete u hardver koji je pogodan za Max, da li bi mogao neko (na pm ili ovde) da mi preporuci neki laptop koji mogu da kupim u BG-u, a da je u cenovnom rangu od 50 000 do 65 000?

Ja sam razmisljala o ovome:

Opcija 1

Opcija 2

Opcija 3

ali vidim da vi pricate o mnogo vecim vrednostima RAM-a... :zbun:

Unapred se izvinjavam ako sam nesto iz vase price shvatila pogresno, nisam bas neki strucnjak... <_<

Ako nekom nije tesko, moze da pogleda ponudu u ovim okvirima koje sam navela, mozda ima nesto bolje od ovih sto sam ja izdvojila...

Na ovom prvom je: nVidia GeForce GT 630M sa 1GB DDR3 sopstvene memorije, maksimalna memorija do 2302MB (1024+1279) deljene sa instaliranih 4GB sistemske, cini mi se da ni to nije bas srecno resenje?

Koliko mogu da provalim, skoro na svim laptopovima sa ovog sajta u tom cenovnom rangu je Intel grafika, samo razliciti modeli...

Dajte neke predloge please, ne bih da odem tamo pa da mi uvale nesto sa cim cu da se patim za nijansu manje nego sa sadasnjim kompom, koji sljaka kul - sem kad je Max u pitanju... <_<