Jump to content

Sony RX1

DjordjeJ
 Share

Recommended Posts

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ja koliko vidim, poenta mirrorless-a ZA SADA i jeste u tome: očerupaju DSLR, povade iz njega sve živo, cenu zadrže ili je čak podignu, a onda ti one otpatke koje su povadili, prodaju posebno i to za još masnije pare.

E sve dok ima onih koji to plaćaju, tako će se nastaviti. :)

Pozdrav

splasnula mi je erekcija kad sam video koliko traže za zonericu i E/OVF..

кол'ко се сећам, zeiss je екстерна тражила увек масно наплаћивао. уколико би ишао на оптичко ипак постоји cosina алтернатива. што се сенила тиче - можда би и ту могло нешто да се измајмунише ... обрни, окрени, овом играчком се нећемо играти ми већ понеки meyerowitz, медведев.

Ljudska je cud takva. Godinama se svugde cuju kukanja "Uh, sto neko ne izbaci FF kompakt". I onda Sony izbaci i bude "Ijao, sto je skup!". Ima veliki senzor, potpuno specijalizovani, visoko kvalitetan objektiv, skup razvoj, a male proizvodne serije.. Kosta koliko treba da kosta i kupice ga kome se svidja i ima para i toliko o tome. Bitno je da postoji, tu je.

Toliki je izbor danas, da zaista moze da nadje nesto za svaki dzep.

Za te pare sam video pre godinu-dve u oglasima polovnu M8 + 50mm (u stvari, jos manje, bilo 2000 ili 2200e), doduse jeste da ima 1.33x krop, ali za koju godinu ce mozda i M9 moci da se nadje polovna za pristojnu sumu, tako da je bolje jos malo nategnuti budzet i uzeti aparat koji nece za 2-3 godine nestati kao koncept.

Kad vidim α99, odmah mi padne na pamet naziv 'Bulava' (ruska rec za buzdovan, inace koristi se za najnoviju interkontinentalnu balisticku raketu). Nadam se da ce u DSLR svetu izazvati potres kao Bulava u trci u naorucanju, ali tesko.

ja bih se i pomirio sa nedostatkom EVF/OVF-a ali mi je jedna stvar dealbreaker a to je to što LCD panel nije 'swiveling' - da može lepo da se slika sa visine pupka ovo bi u startu bila ulična sprava ihaaaj (ne znači da neće i biti za neke). Soniju ili fale fotografi u istraživačkom timu ili su k'o picajzle zavukli namerno tako da su okulari obavezni dodatni izdaci... svejedno, toliko tražiti samo za zonericu je isto malo buržoaski koncipirano.