Jump to content

Automatski postaviti flash player

jossaric
 Share

Recommended Posts

Da li postoji mogućnost u windoesu da se automatski postavi flash player da ima određene sigurnosne postavke, točnije da mu se automatski postavi koji lokalni swf je allowed da može komunicirati lokalno sa internet lokacijama.

Nadam se da je pitanje razumljivo.

Da li postoji mogućnost u windoesu da se automatski postavi flash player da ima određene sigurnosne postavke, točnije da mu se automatski postavi koji lokalni swf je allowed da može komunicirati lokalno sa internet lokacijama.

Nadam se da je pitanje razumljivo.

Moze. Cpanel-->Fplayer-->Advanced-->TrustedLocations-->AddLocation

Da ali nisam to ni pitao. Pitao sam ima li neki način da se skine recimo flash player i njega postavi da uvijek odobrava istu lokaciju i onda da se on instalira i bude podešen. Ili ako zelite da kliknem na neku bat skriptu ili reg ili nesto bilo sta i da mi se flash player postavi automatski. Tesko da klijentima objasnim kada skinu aplikaciju da moraju i kako moraju da postave ove postavke.

ne, flash ne moze da radi i lokalno i na webu u isto vreme. to je deo dizajna security sandboxa. i naravno da ne moze da se podesi automatski, to je samo olaksica za developere, ne workaround.

ako imas security issue poput toga, onda napravi air ili wrappuj flash necim tipa zinc.

Hm, radi se o aplikaciji koja se vrti u Chromeu. Meni ne treba da flash radi online, neko samo lokalni. dakle ovaj browser će uvijek i iskuljučivo uvijek povlačiti samo jedan jedini lokalni SWF fajl.

Ako se vrti u Chromeu, je li postavljena negdje online ili okalno. Ako je lokalno, zasto je vrtis u chromeu kada mozes .exe lokalno? Pojasni malo sta radi ta applikacija.

Aplikacija se vrti u kromu a radi na dual monitorima, dakle imamo viewer koji je u flashu i koji se pokrece u kiosk modu kroma. Dobro objašnjenje sindrom, svjestan sam svega toga ali mi je bila ideja da postoji neko rješenje da recimo napravimo fajl koji kad kliknemo odragi sve ono što mi moramo manuelno. Bilo bi jako poželjno da netko to napravi. Možda da se napravi bot u delphiju koji odrađuje klikove :)

ne, jbg, nema fajla, to je jednostavno security constraint flash playera.

zato su i smislili air (izmedju ostalog). i zinc (izmedju ostalog). ne znam da li ima nesto namenski za kioske.

jbg mozemo da idemo dotle da se napravi mouse bot koji emulira klikove i kuca url u browseru, ali to je bas preterano.