Jump to content
Sign in to follow this  
Andrej09

(Radovi)

Recommended Posts

A vidis ja toliko mrzim da unwrapujem i posle radim teksuru u fotosopu da bi uvek radije koristio uv maping osim u slucajevima kad bas mora unwrap :)

Ja ove ivice uvek texturisem preko unwrapa... Suludo je koristiti uv mapping za svaki poligon :(

Jel imas neku posebnu tehniku kako to radis ?

- Ja u principu radim isto, ali sve mislim da postoji laksi nacin od mog, posto ne vladam unwrapom dobro. Bukvalno rucno vezujem ivice poligona koji su susednu, jedan po jedan.

Jel mozes da napises proces kako to izgleda?

Mislim, ok detachujes side i top. A sta uradis onda sa topom koji je tog vijugavog oblika? kakav maping mu zadas? Jel postoji neka komanda koja te poligone u unwrapu onako.. "planarno ispegla" ali ih zadrzi zakacene jedan za drugi pa mu zadas planar map ? ili kako ?

Gledam da edgevi na bocnim stranicama budu konektovani... Geometriju pravim od splane-a ako je bas izuvijana kao sto je ovde slucaj...

Selektujem poprecne edgeve i conectujem ih, a zatim Create Shape From selection (selektovan novonastali edge koji spaja poprecne edgeve). Taj spline mi sluzi za Unwrap... Dodam Unwrap modifier, selektujem povrsine koje mapiram i sa wrap odradim spline unwraping selektujuci spline koji sam detachovao iz geometrjie... Open Uv editor i onda sredjujem razvijenu mapu, rotiram, skaliram i ostalo...

post-744-1357900057_thumb.jpg

Gledam da edgevi na bocnim stranicama budu konektovani... Geometriju pravim od splane-a ako je bas izuvijana kao sto je ovde slucaj...

Selektujem poprecne edgeve i conectujem ih, a zatim Create Shape From selection (selektovan novonastali edge koji spaja poprecne edgeve). Taj spline mi sluzi za Unwrap... Dodam Unwrap modifier, selektujem povrsine koje mapiram i sa wrap odradim spline unwraping selektujuci spline koji sam detachovao iz geometrjie... Open Uv editor i onda sredjujem razvijenu mapu, rotiram, skaliram i ostalo...

E hvala, to mi je trebalo :)

jel" ovo dobro, ja mucim muku sa tim djavlima, ovo je inace odradjeno tako sto sam za velike povrsine isao na frontal projection a bocne strane sam razvio u poligon strip. Radio sam u cinemi, objasnjenje za max mi nije jasno, verovatno se u programu najboljem od svih B) ne moze na taj nacin.

stolica_zps54f1a42c.jpg

Hajd još koji rad da okačim, u međuvremenu. :)

1) Terasa jedne velike terasaste građevine, malo sam iz dosade uradio i nisam se previše potrudio. Dosta tuđih modela, nisam tu ništa spec. uradio sam.

2) Malo starija zgrada koja se rekonstruiše pa sam radio model za posao, pa mi je bilo interesantno zbog sebe da napravim materijalizaciju i render. Model je dosta brz, dva dana, al ispalo je dovoljno dobro.

3) Sofa koju sam radio po jednom tutorijalu, bilo je zanimljivo jer sam prvi put radio u ZBrush-u. :)

siag343fin.jpg

siag349final.jpg

faubourgsofawire.jpg

faubourgsofascene.jpg

Na prvoj cini mi se da fali senka iza te tete sto sedi i cita. Vidi se da je samo nalepljena.

Druga izgleda veoma lepo. Nesvidja mi se ovaj s mobilnim sto upada u kadar i stop na putu ne stoji na tom mestu vec vise nazad. A s druge strane ovo je Srbija moguce i da bas tu stoji :D .

Super je i kauc. Licno mi se ne svidja sto je beo.

Stop na putu stoji baš tu, imam sliku. Nije Srbija no je Švicarska. E da ispalio sam se za automobil, vozi u suprotnoj traci. :D

Na toj prvoj ništa nisam puno pazio... nema tu mnogo senke al trebao sam makar malo docrtati.

Da, moram da pohvalim plug-in za drveće: Laubwerk Plants Kit, na prvoj slici ta dva mala drvca sa crvenim cvetovima. Odlična stvar, svako drvo u tri varijante oblika, pa tri varijante starosti, pa još i po godišnjim dobima. Imam demo verziju u kojoj ima dva drveta.

lepo, + nisi popalio sva svetla u sred dana :) jedino si mozda mogao da onaj sum na zidovima sklonis sa nekim od programcica... pretpostavljam da je noise a ne tekstura.

zadnja slika je dobra samo, na moras tu svoju patku da turas svugde, nije ti to opstinski pecat ;)

Render je super, svidja mi se. Ne dopada mi se ova braon jambolija i ovo cvece, odnosno mislim da si mogao bolju kombinaciju boja da napravis. Jamboliju promeni pls :). I mozda kod ove komodice nesto da uklonis. Mislim da ti je cinija sa jabukama suvisnaa i ova niklovana vazna . Dovoljna su ti tri elementa kad vec imas kompoziciju slika na zidu.

lepo, + nisi popalio sva svetla u sred dana :) jedino si mozda mogao da onaj sum na zidovima sklonis sa nekim od programcica... pretpostavljam da je noise a ne tekstura.

zadnja slika je dobra samo, na moras tu svoju patku da turas svugde, nije ti to opstinski pecat ;)

Patka je simbol. :P Noise je u dodat u photoshopu, eksperimentišem malo sa nekim završnim obradama - konkretno, noise je tu da ne bude sve čisto, divno, sveže oprano i da vrišti "CG".

Render je super, svidja mi se. Ne dopada mi se ova braon jambolija i ovo cvece, odnosno mislim da si mogao bolju kombinaciju boja da napravis. Jamboliju promeni pls smile.gif. I mozda kod ove komodice nesto da uklonis. Mislim da ti je cinija sa jabukama suvisnaa i ova niklovana vazna . Dovoljna su ti tri elementa kad vec imas kompoziciju slika na zidu.

Braon jambolija, moje ćebence, to ono kad hoćeš svašta da isprobaš, ovaj put cloth modifajer i Vray Fur, pa se zaigraš malo pa imaš svega i svačega, a nešto i bezveze. :) Kad jednom budem pravio portfolio, nešto malo ozbiljnije, preći ću još jednom scene pa ću imati i to na umu, za braon ćebe se slažem, za ostalo ću porazmisliti.

e, taj tvoj... simbol mnjfglkjd :P drugi put ga bar ljudski uklopi, daj mu i neko drustvo da ne bude sam... ljude si dobro uklopio, znaci i tu tvoju patku si mogao lepse da turis. :rolleyes:

noise.... znas kad vec neces da ti sve izgleda tako CG zasto su ti ivice ko zilet, a materijali cisti, savrseni... noise preko ne resava stvari. Nisam je strucnjak za ove stvari samo gledam kako ljudi rade, neko ce ti verovatno dati strucnije misljenje.

noise.... znas kad vec neces da ti sve izgleda tako CG zasto su ti ivice ko zilet, a materijali cisti, savrseni... noise preko ne resava stvari.

Dobro zapažanje, baš sam danas gledao neke rendere i kontao baš to u vezi materijala, da mi je potrebno da drugačije pristupim dizajnu i materijalizaciji cele scene. U ovakvom dizajnu kako sam ga od početka shvatio i zamislio (i kako volim na kraju krajeva) ne mogu sad da rokam neke "prljave" materijale, betone itd, već čisto drvo, čist beo zid, ... ali ako od starta krenem i prilikom dizajna da mislim o tome, biće drugačije. To mi je sledeći zadatak.

I nisam mislio da ću sa noise-om rešiti magično stvari, samo eksperiment. Meni se sviđa na prvu loptu, možda malo manje tog šuma, al vremenom ću izgraditi bolji stav o tome.

Ma cebence je ok , mada malo me podseca na krzno zivotinje ali dobro ima takvih da se kupe :) Nego me ova braon boja nesto muci :)

Sto se mene tice skroz mi je ok da render ne bude skroz foto-realistican. Mislim bas ce obican gledalac da zna da li je to neka fora sa svetlima ili neki filter u obradi fotografije ili pak render. Pocelo je da se preteruje u tom relizmu. Bitno je da se lepo vidi kako bi to sutradan trebalo/moglo da izgleda a ne da varamo ljude da je to vec izvedeno kada nije. Mislim nemam nista protiv ali po meni bespotrebno.

Normalno, ne treba foto-realizam da bude cilj sam za sebe, jer je stvarno bespotrebno samo po sebi - jasno je šta je cilj, da se prostor, arhitektura, enterijer, proizvod prikažu na željeni način. No, mislim da treba učiti što više i što bolje znati, držati u malom prstu, ako se baviš vizuelizacijom, kako bi mogao oformiti sopstveni stil i kako bi mogao postići šta poželiš, bilo da se u jednom slučaju radi o realizmu ili o nekom hibridnom stilu u drugom slučaju. Osim toga, moram priznati da mi je zanimljivo sve to. :D

Ali kad gledamo iz perspektive arhitekture, dizajna, to je manje važno - konačni cilj je budući prostor, ovo je samo sredstvo, kao nekada arhitektonski crtež, skica, tehnički projekat.

Foto realizam ne postoji vise, ubivet je namrtvo od strane fotosopa i saucesnika <_<

Upadnem slucajno, nepozvan u neku galeriju, gledam slike, lepe, al dasa u sred suncana dana popalio sve ( i svece gore na nekim slikama ), oko prozora sve spaljeno, enterijeri vecinom sterilno novokompovani al volumetrik lajt na 10, ko da deset turcina duhani a baba jaga trese tepihe, dofovi, flarovi da ne nabrajam sve je to tureto. Gledam ja sve to i mislim se sta mu je to trebalo kada su sve stvari ko uslikane bre! u neko doba pogledam autorov bio, kad on fotograf.... i jos se fali svojim baratanjem fotosopom. Nema smisla da komentarisem... obrisali bi modovi :P

Ima tiu drugih stvari... sve mi deluje nekako flet kao da je od istog belog materijala... ne znam da li si bio u prilici da vidis u prirodi kako izgleda kada su stolarija i zidovi obojeni ( recimo ) Oikosom u istu boju. Prilicno je tripicno, neprirodno, boje su takvog sastava da deluju isto nanete na metal, drvo, zidove... da nema kvake ne bi znao kako iz sobe da izadjes ^_^

Tako da nije samo stvar u realizmu nego da ne drvim vise...

PSt. sta ti je zensko, ne poznaje te a vec bi da ti komanduje kako da namestis gajbu ^_^ mada treba nekad i zensko poslusati...

Ja samo žene i slušam, nema više smisla opirati se. :P

Pa i jeste dosta stvari ovde isti beli materijal, nešto što bi trebalo da bude obojeno drvo. Kažem, moraću se posvetiti malo materijalima na neki napredni nivo. Znam sve da napravim šta treba, al trebam naučiti da ih mešam, preklapam, malo dirt i tako to. I da osmislim prvo lepu scenu za zezanje sa time.

Ova scena mi se baš sviđa: http://www.ronenbekerman.com/making-of-house-on-the-coast/

probaću da sledeća vežba bude sa time kao inspiracijom.