Jump to content
Sign in to follow this  
Andrej09

(Radovi)

Recommended Posts

Pozdrav,

Rešio sam da predstavim svoje radove kako bih dobio komentare, kritike i predloge. :)

Pošto sad imam dosta slobodnog vremena, dao sam se malo u eksperimente. Akcenat je na atmosferi i godišnjim dobima. Model sam radio za posao, sad sam ga doradio, i skoro sve je moj model, osim drveća i pojedinih biljaka (i sokića :D). Koristio sam ivy generator plugin, a travu uz pomoć advanced painter skripte. Sve ostalo je sam Max+Vray, i male dorade u PS.

post-44627-1343402016_thumb.jpg

post-44627-1343402048_thumb.jpg

post-44627-1343402061_thumb.jpg

post-44627-1343402070_thumb.jpg

Uuu, dobro je.

Ne vredi, max sa skriptama i raznim pomagalima sije Mayu pa rastura.

Moracu ja da se presaltam na Max, nema leba ovako :D

Previše glow na svim radovima, na drugom su oblaci letnji - tako da nema šansone da se ovako ufotkaju+što je položaj sunca pogrešan, trava isto čudnovata...

Mhm. Skrenuta mi je pažnja na zimsko nebo, samo me mrzelo da ispravljam. Najprostija stvar. Travka je obična, letnja, bilo je bitno da virka - mogao bih napraviti neku tamniju, ređu i dužu, čisto da par vlasi virka ponegde, tako je najprirodnije. Manje ili više glow-a je stvar ukusa, meni se lično sviđa, a sa klijentima ne eksperimentišem previše sa glow-om, depth of field i tako tim stvarima.

Posle dužeg vremena i mnogo posla, stigao sam da se vratim malo "igranju" i istraživanju. :)

Ovo je scena u kojoj sam napravio svaki model, materijal i teksturu osim: knjiga, kafe, Kindle-a, Iphone-a i drveta.

post-44627-1356387681_thumb.jpg

Mnogo je mracno, values ti ne valjaju, kad uradis render u photoshopu stavi jedan crni lejer preko svega i kao blend mode Hue, treba da imas kvalitetan kotrast crno belih nijansi da bi slika ispala prijatna za oko. Ako nemas znaci treba jos rada.

Da, primetio sam i ja kasnije da je mračno i ispravio, iz prve sam bio suviše fokusiran na detalje i propustio osnovnu stvar.

Čisto probe radi sam probao to sa crnim lejerom+hue, ispalo je sve u rozoj nijansi. Onda sam stavio crni fill layer + hue i ispalo je crno-belo. U principu, hue treba da ti da nijansu boje koje staviš uz svetlo i senke postojeće slike?

onda otvori cameru ili blendu

ti si osvetljaj scene postigao najprostijim izbeljivanjem

pa ti je zbog toga ovako kako je, bledo....

....

posle te tamne slike al sa mnogo vise dinamike

mozes da posvetlis, jako dobro u PSu....

....

otkrili smo zeca

;)

vezbe radi provuko sam na brzinu sliku kroz - vivenca2- fotosop plugin, dosta je jasnija. Odlican plugin za na brzaka, mada je prava stvar kada znas znanje ko Laki. :) Pogledaj ako najdes KelbyTraining There Are No Bad Originals , odlicna stvar, posveticu joj se kad nadjem vremena. Lik pravi djevojku od babe, doduse on radi sa fotkama ali u ovom slucaju to nije bitno.

Hvala za tip, potražiću. Realno, fotošopu posvećujem najmanje vremena i najmanje znam, trebao bih da se pozabavim time. Ako neko zna šta dobro od tutsa da potražim, nek mi javi. Ja imam neke webinare sa onim likom, Alex se ja mislim zove, to je sve što imam u vezi fotošopa i postprodukcije arhiviza.

@okmijun: da, držim uvek gamu na 2.2. A to da napravim tamnije i sa više kontrasta pa prosvetljujem, to baš namerno ne radim jer sam baš u gore pomenutim tutsima čuo da je bolje zatamniti i kontrastirati svetlije i bleđe slike nego to što ti kažeš.

Evo i rendera sa dnevnom svetlošću, dodao sam i zavese, čisto ono, pravim i isprobavam nove materijale.

post-44627-1356608909_thumb.jpg

@okmijun: da, držim uvek gamu na 2.2. A to da napravim tamnije i sa više kontrasta pa prosvetljujem, to baš namerno ne radim jer sam baš u gore pomenutim tutsima čuo da je bolje zatamniti i kontrastirati svetlije i bleđe slike nego to što ti kažeš.

???e ako te razumem sta je bolje a sta nije? :(

bolje je uraditi SVETLIJE pa posle iz toga vaditi sliku to?

pa oces kad na vrbi zasrvbi....kad si vec kontrast napravio bled....nema sanse....samo ti/ vi slusajte te tutove...

evo ti jedne slike

borkodecijadan19.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ima dubinu, da je radjeno sa gamom bilo bi sve isprano i flat, to.

mada, mozda tebi i nema dubinu? tj to je sad sve relativno sta kome vise se svidja

al opet ako radis za trziste tu nema sta se kome svidja.

Najdi ti onaj tut sto sam pomenuo, cak i ako se ne slozis sa njegovim misljenjem videces neke mogucnosti posta. Inace kad sam doso na zonu, imao sam misljenje da se stvari resavaju u renderu.... Laki mi je polako otvorio oci, hebi ga hteo ti to ili ne render je 40%-80% slike, ostalo je obrada. Imao sam prilike da vidim nikakve rendere koji su posle masaze izgledali svecki. Ovo je obrada u vivenci, stvarno na brzaka, masu stvari nisam pipno, vise mi je bio cilj da povratim kontrast, detalje i da izbelim zidove.... cini mi se da ti balans bele nije bio dobar ili je parket obojio zidove . Da sam posvetio 15-20 min. izvukao bih mnogo vise.

LKI_zpse87a4ad1.jpg

ne znam zasto ali slika izgleda mnogo mutnija ovde nego kad je gledam kod mene na fast stonu?

ja licno gledam da kolko god mogu sredim u renderu, tj da posle samo malo se kontrasta il ista vec treba dodam, a razlog je prost, mrzi da radim posle :P

:)

Ne znam kako tacno radi ta gama u max-u ali koliko ja znam kad menjas gamu na HDRI ona cuva sve detalje tj. nebude isprana nego bas svetlija ili tamnija. A koliko se ja u render razumem mozes ti izrenderovati sta god hoces u HDRI formatu pa se igrati sa gamom.

Drugacija postavka svetala u sceni ili samih objekata moze da doprinese boljem kontrastu i zanimljivijoj formi. Npr. ako bi se u scenu dodala neka lampa koja bi bacala neke jace senke mogla bi nesto da uradi. Trenutno unutrasnje svetlo koje dolazi sa leve strane je previse uniformno i pegla ceo ambijent. Takodje ova neonka sa biljkama izgleda kao da je upaljena a opet ne baca nikakve senke.

Isto mislim da sumrak nije podoban izbor, probaj neko podnevno osvetljenje sa visokim polozajem sunca da baca jace senke kroz ova staklena vrata i ostavis da bounce popuni ostalo a mozes i opet neku lapmu da ukljucis.

Nadam se da ovo ima nekog smisla.