Jump to content

Recommended Posts

Preko leta sam ovde, pa cu pokusati da kasnije malo upotpunim temu drugim fotografijama, za sada ove tri:

Kao i uvek, sve kritike, saveti i sugestije su dobrodosle. Ono sto vec znam je da treba da maknem ovu svetiljku sa prve i da je perspektiva problematicna, ali kada popravljam perspektivu, jako neprirodna izoblicenja dobijam, pa sam odustao od toga. Podigao sam stativ koliko sam mogao, da to izbegnem na fotografijama, ali je to bilo nedovoljno. Sve je radjeno sa E-PL1 i 14-42 kit-om od 4.30h do 5.10h

• Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ја бих гласао за другу. Е сад, око образложења имам проблема. Можда зато што ми на првој јако смета онај комадић неба у горњем десном углу и што је на првој доња половина некако хаотичнија (нпр. један

Druga je bolje, konkretnija, bez suvisnih detlja koje je naveo kolega @Zlacun. Jos da pohvalim  94. Spomenik Petru Kočiću dobro si ovo sve uklopio pre svega idejno, a sto se realizacije tice jed

Druga, jer je jednostavnija.

Hvala na savetima! Prva mi je malo nezgodna, kada je ispravim izgleda sasvim neprirodno, skroz se gubi utisak o prostoru, mada mogao sam verovatno da nadjem neki bolji ugao. Druge dve sada gledam i izgledaju mi malo nagnute, ali kada sam ih ispravljao bas sam pazio na vertikale, jedino ako nisam upload-ovao pogresnu verziju :D

• 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

^Slazem se, odlicna. Ja bih eventualno malo prosvetlila ovo drvo u sredini, da izvucem neke "highlights" u senkama.

Prve tri su mi isto dobre, s tim sto je na prvoj neobican format slike, imam utisak da je kropovana. Kocka mi je generalno nekako nezahvalan format za ovu vrstu fotografije.

@student87 Ja bas pokusao da ubijem drvo malo. Nezgodno je sto je na centru centara i onda cim ga malo posvetlim previse preuzima na sebe sa bitnijih delova, pogotovo Kastela, jer u sustini su oboje osvetljeni samo svetlom sa splava, a drvo je blize, pa ako ga ostavim svetlije Kastel bas pada u drugi plan. Mada, moguce i da sam ja malo preterao sa ubijanjem drveta :D

@Mechanic U PS-u je samo content-aware-ovan deo neba koji nije bio pokriven delovima panorame, sve ostalo je radjeno u LR, razvijanje RAW-a, spojeno u SNS-HDR i PTGui, a posle vraceno opet u LR za dosvetljavanje tamnih partija i ubijanje svetlih. Boje u malo presaturisane upravo zbog velikog DR-a, jer SNS tada malo pretera sa obradom... Na kraju stavljan VSCO da malo da smeka i to je to koliko se ja secam...

• 2 weeks later...
  • 11 months later...