Jump to content

Projekat fasade - Cena

Recommended Posts

Drugari,

potrebna mi je informacija. Treba da dam ponudu za projekat fasade jednoporodicne kuce koja treba da se oblozi kamenom i moguce drvetom. Dakle, potrebni su tehnicki crtezi (osnova, izgledi i detalji kacenja), karta materijala u nekoliko opcija, 3d modeli. Zanima me koliko bi bila realna cena za projekat rekonstrukcije fasade. Hvala unapred! :)

Verovatno ocekujes da ces naci jednostavna uputstva (kao i ja nekad), ali cene u ovom poslu totalno nemaju pravila.

Neka ti orijentir bude tvoja satnica x okviran broj sati rada za koji taj posao mozes da kompletiras. Mislim da je vec bilo reci na forumu o najcescim satnicama za projektovanje i modelovanje (recimo 10-15e), mada u principu svako ima svoju satnicu koju prilagodjava situaciji i klijentu.

Neka ti bude orijentir i to da su tipicne cene modelovanja i Vray renderovanja ("realizam") oko 150 - 250e za 1 eksterijer, i recimo za kompletan diplomski (svi crtezi + renderi) ljudi uzimaju 400 - 500e.

Ti nemas da radis "sve crteze", ali sa druge strane klijent ti nije student pa izracunaj. Koliko ces zapravo da naplatis ovaj posao zavisi od samog klijenta kao i od situacije / konkurencije - nekad moze da se naplati vise od navedenih okvirnih vrednosti, ali sa druge strane nazalost, za vecinu nas smrtnika, situacija je danas takva da se cesce postavlja pitanje donje granice, tj. dokle je ko spreman da spusti cene jer posla nema puno + postoje ljudi koji rade i za kikiriki.

lepo se nalickaj i reci

JA TO NE RADIM ISPOD 350e

....i cekaj da vidis sta ce da se desi

ako upali ceo zivot ces raditi za velike pare

ako si sazasljiv/a ceo zivot ce te iskoriscavati, eto toliko......

Otkad su 350e velike pare, to je sitnis. Uraditi npr. celo idejno resenje, dati svoju autorsku ideju, iscrtati svu tehnicku dokumentaciju, detalje, plus na to 3d model i posebno i render, i sve to zajedno za samo 350e?

Otkad su 350e velike pare, to je sitnis. Uraditi npr. celo idejno resenje, dati svoju autorsku ideju, iscrtati svu tehnicku dokumentaciju, detalje, plus na to 3d model i posebno i render, i sve to zajedno za samo 350e?

za 350e juzno od KG dobijes ceo glavni projekat za opstinu.....

• 1 month later...

Evo ti moja iskustva.. Cena zavisi od slozenosti projekta, nije bitno da li to radi neki student arhitekture, umetnik ili arhitekta sa licencom jer dosta ljudi danas zna da crta a za fasade ti ne treba covek sa licencom. Ukoliko projekti ne treba da budu overeni u opstini a sigurno ne treba jer je u pitanju fasada onda ti je cena oko 300 eura, lepo covek kaze sam redndering je od 100-250 eura zavisno koliko ima posla ali moja iskustva vezano za fasade kazu da ljudi uglavnom zele samo da vide realan izgled bez nekog preteranog ulepsavanja kao na studenskim radovima.. fasade u 2d nisu skupe zavisno od projektanta i njegove satnice i tako to.. ako te jos nesto zanipa pusti mi privatnu poruku jer ljudi dosta komentarisu na svaki post, cale se 25 godina bavi gradjevinom a ja sam diplomirani arhitekta pa mogu ta ti pomognem u pravom smislu te reci ako nije kasno... pozz

• 8 months later...
Evo ti moja iskustva.. Cena zavisi od slozenosti projekta, nije bitno da li to radi neki student arhitekture, umetnik ili arhitekta sa licencom jer dosta ljudi danas zna da crta a za fasade ti ne treba covek sa licencom. Ukoliko projekti ne treba da budu overeni u opstini a sigurno ne treba jer je u pitanju fasada onda ti je cena oko 300 eura, lepo covek kaze sam redndering je od 100-250 eura zavisno koliko ima posla ali moja iskustva vezano za fasade kazu da ljudi uglavnom zele samo da vide realan izgled bez nekog preteranog ulepsavanja kao na studenskim radovima.. fasade u 2d nisu skupe zavisno od projektanta i njegove satnice i tako to.. ako te jos nesto zanipa pusti mi privatnu poruku jer ljudi dosta komentarisu na svaki post, cale se 25 godina bavi gradjevinom a ja sam diplomirani arhitekta pa mogu ta ti pomognem u pravom smislu te reci ako nije kasno... pozz

Pozdrav.I mene interesuje koja je cena za rendering 3d zgrade , ili kuce? takođe me interesuje cena enterijera u maxu? hvala:)

Pozdrav.I mene interesuje koja je cena za rendering 3d zgrade , ili kuce? takođe me interesuje cena enterijera u maxu? hvala:)

Postoji rendering i rendering....

Drugim recima, koliko para toliko muzike. Moze da bude 200 eur, moze da bude 500 eur a moze i 1000 eur.

Prva klasa render nekog poznatog studia ide 2500e po komadu. Oni koji se bave renderingom van, mogu da naplate 1000-1500e. Rumuni koji rade za nekog van naplate 500-700. Kod nas dobijes 300 za set rendera i pevas. Renderingom u arhitekturi nema potrebe da se bavis u Srbiji, neces se usreciti osim ako nisi mega guru.

@diktivan sve zavisi sta treba da se uradi u maxu, da li treba kompletno modelovanje namestaja ili samo materijalizacija tako da cena varira od 100e za prostiji rendering pa navise... Okvirna cena 3d zgrade bez mnogo post-produkcije je oko 150-250 eura naravno sa materijalizacijom priblizno realnom izgledu, ukoliko se trazi 3d model zgrade sa dosta post-produkcije onda je cena od 300-500 e i to u nasoj zemlji. Za konkretniju cenu moras da napises sta ti tacno treba.. pozz