Jump to content
Svetar

Wireless trigger-i

Recommended Posts

Ja imam u nekima Ni Mh a u nekima alkalne i nisam primetio da puno trose, nisam puno ni radio, ali baterije su u njima vec 2-3 meseca.Eneloop kupi kod Boska za 10€ 4 kom pa ti nece biti zao, za 3-4 punjenja se isplate

enelop. eventualno ako si cicija, ili stvarno sirotinja, pa nemaš za još 1 set - onda dakle enelop u uređaj i nove kvalitetne alkalne u rancu. pošto naravno, baš kad budeš išao na šljaku - za lovu, -pa ako nemaš u šteku - tada će se isprazniti/istrošiti. :D

ako imaš neku šemu iz germanije - tamo su enelopčići u odnosu na sorabiju đab-đaba - ja nedavno kad sam bio kupio sam si još 16 baKterijica. posle mi bilo žao što nisam nakupovao i one majušne - baš za trigere. tako da sad imam razlog da ijopet skoknem do germanijen.

Hehe normalno da sam sirotinja, cim pitam :D imam vec 3 kompleta po 4 eneloop-a, oni su u blicevima, s tim sto jedan slabije koristim, no izgleda da previse razmisljam, kupicu jos jedan komplet, nece da se baci :)

Eneloop i Bog da te vidi, za sta god sto koristi NiMh celije. Msm da tu nema nikakve dileme. A sto se tice alkalnih, jedine koje valjaju jesu one Kodakove crno-zute. Ali Eneloop je najbolje resenje. A sto se YN-622C tice, potrosnja baterija je odlicna, osim ako ih ne ostavis ukljucene po 10 dana u torbi i zaboravis, pa otkrijes da su baterije prazne... :D

Ja koristim Eneloop i Duracell alkalne.Svaki akumulator vise voli da se redovno puni i prazni, cak i Eneloop mada najduze drzi struju kada se ne koristi, zato ako se snima ređe i samo manji broj snimaka, racionalno je u okidace staviti alkalne a u bliceve NiMh baterije.A ko zeli moze i Eneloop da stavi u sve, meni je svejedno.

^podrzavam, i izvinjavam se za gomilanje dva ista posta, tek sad vidim, nisam to namerno uradio, ne znam sta se desilo...

Nije se na tebe odnosilo bre, to što se dupliraju postovi je zbog nekog 'baga' ili čega već. Nego meni se zagubio post pa rekoh što mi brišu a on otišao u drugu temu. E sad da l' je zona sumraka ili nešto treće, bem li ga. Abdee bi verovatno pomenuo lošu vudru ili tako neki sličan kamen spoticanja... ;)

Nije se na tebe odnosilo bre, to što se dupliraju postovi je zbog nekog 'baga' ili čega već. Nego meni se zagubio post pa rekoh što mi brišu a on otišao u drugu temu. E sad da l' je zona sumraka ili nešto treće, bem li ga. Abdee bi verovatno pomenuo lošu vudru ili tako neki sličan kamen spoticanja... ;)

A jes' ti sigruan u kojoj temi si odgovorio? Msm... sto bi ti neko premestao teme?

P.S. pogled se baca letimican a koga ne mrzi (i voljan je da pomogne urednicima da ne moraju da bistre svaku temu u sitna crevca), mogao bi i da prijavi....

Ovo je več druga tema koju čitam o trigerima i risiverima.

Ako smem da pitam: Koje radio trigere da kupim?

Imam Nikon d610 i sb800 i uzeo bih još jedan sb800 ali ne treba mi ttl.

Sve bih radio u manuelnom modu. Trebaju mi najjednostavniji i najjeftiniji ali zaista POUZDANI trigeri.

Kakvi su https://www.kupujemprodajem.com/Foto/Rasvet...er_id=470572628 wansen?

Unapred hvala