Jump to content
DALIBORCE

Soft skin

Recommended Posts

Potovani,

koji su plugovi korisceni za dobijanje ovakvog lica (koze)? Ukoliko neko ima vremena, neka mi objasni sta je sve korisceno od plaginova da bi se dobila ovakva slika. Znam da je snimnjeno fotoaparatom Canon 7D i da je koriscen neki cinema styl. Kroz sta je sve jos prosla kako bi slika bila ovako nabudzena?

post-24834-1340922110_thumb.jpg

post-24834-1340922125_thumb.jpg

post-24834-1340922138_thumb.jpg

Evo i spota: http://www.youtube.com/watch?v=AnfcwDAuU-E

I mene bi to zanimalo ako je to moguce, ali pogledaj taj spot u Full HD-u na nekom velikom tv-u pa ces vidjet da je zapravo sve sminka, evo upravov sam gledao i ubjedjen sam da je sminka :)

Ali ako nije, hocu i ja da cujem to. A sto se tice ove boje spota i ovih tonova mislim da do tog nije tesko doc :)

I ja mislim da ovaj video nema nikakav skin efekat. Ako trazis neki plugin, cuo sam za Beauty Box pugin. Nisam ga nikad koristio tako da ne znam koliko je efektan.

Od pluginova koji rade nesto ovako imas i cosmo od red gianta. Najbolje bi bilo kada bi ti clan vedadjasa odgovorio jer je on radio taj spot. ;)

Slazem se da sminka igra bitnu ulogo za ovaj look, ali sam 100% siguran da je neki plug. Kako su dobijene ove boje, sta je sve korisceno kako bi slika imala ovaj film look?

Znam da je vedadjasa radio spot, samo sto ne verujem da ce on objasniti proces dobijanja ovakve slike iz razloga sto ne zeli da otkrije svoje znanje sto je i normalno.

Ovo je radjeno u Digital Fusionu,efekat se zove "Remove noise".

Imas razne opcije i za After,na primer u grupi plugova DFT 55mm postoji "skin smoother" ili onaj koji ja preferiram

u poslednje vreme Tiffen DFX "Soft FX"

Naravno,ja ti preporucujem da maskiras delove koje zelis "ispeglati" jer ces u protivnom izgubiti detalje i tamo gde ne zelis.

Fusion to znatno bolje uradi jer daje opciju da izostravas ono sto si predhodno omeksao.

Ovo je dodatno snimano aparatom,te je slika u startu meka i bez detalja.Canon look.

Naravno,svetlo je vazno...ako i nemas rasvetna tela,gledaj da radis za vreme difuze,u neki "magic hour" kada nemas senki koje

bi ti pravile probleme po licu.

Mislim da je najbolje resenje da ja sutra nasnimiti par kadrova i postviti kako bi ste vi ofarbali\peglali sliku, naravno ukoliko imate vremena. Na taj nacin cu videti gde ja gresim i sta je ustvari caka za dobijanje takve slike.