Jump to content

Nikon D600

FFFF
 Share

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Danas sam detaljnije testirao Firmware za D800 i odmah da kažem oduševljenje i kompletno razočarenje - istovremeno: Monitor na aparatu ima drastičnu razliku u prikazu boja - pre / sada! Fotografije izgledaju mnogo življe boje su zaćićenije i kontrast je primetno dublji, čak i po jakom suncu sve sa (izgrebanom) zaštitnom plastikom fotografije (a i video) izgledaju mnogo bolje!

Razočaranje - video snimljen na karticu je još uvek jako budjav - boje su čudne i drugačije!

i da, poboljšan je stvarno upis na karticu sada apsolutno ne štuca kod problematičnih kartica. Odnosno ne postoje više problematične kartice za video (osim minimalne brzine zapisa)

• 2 months later...

Ee, moze na cekove Jik Banke :):)

Kakav kamion, sve regularno iz USA se porucuje :), treba 10ak dana da stigne. Ali mora da se kupi u roku od "juce" jer ima jos samo 5 kom po toj ceni u ovom trenutku. To ne znachi da ga nece mozda biti opet za 10 dana, ali to tako ide iz USA, cesto se i najaktuelnija roba moze kupiti na popustu, ne ko kod nas da ono sto je popularno, skace cena :):)

Pa pre mesec dana sam coveku nabavio novi 6D za 1250e :)

Nemam spremne pare "na kamari", pa sam poceo da se raspitujem na vreme, i taman sveo na dve dileme, ubaci mi trecu :D Dobra je cena, ali me odbijaju te kombinacije zbog garancije, ne daj Boze treba neko sitno servisiranje, da osedim dok se to realizuje :)

nk5e.jpg

D600, Yongnuo 603N trigeri i SB900, expozicija podesena na 1/200, sto bi trebao biti max za D600 (?)

sve fore koje su mi padale na pamet sam probao (rucno setovanje sync-a na 1/200, 1/200 FP, 1/250 FP, cackanje po samom blicu, saltanje kroz razlicite modove, promena frekv trigera...)

probana 4 trigera u razlicitim kombinacijama, uvek isti rezultat. Na 1/180 radi normalno

.. ili se samo kurcis da imas iMac :P

Guma na D600 je ok, ali posle 6 meseci aktivnog koriscenja i oko 40 000 okidanja, pocela da se podize u predelu palca, sto je bio problem i sa D90. Sve ostalo je na svom mestu.

Dok je recimo kod kolege za isti vremenski period i oko 50 000 okidanja svaka guma na svom mestu, bez znaka koriscenja. Izgleda da je problem u mom palcu :D (btw kolega ima i grip, ja nemam)