Jump to content

koliko kosta dizajn za brosuru

neki_deki
 Share

Recommended Posts

Mislim da je poenta da se posao odradi kako treba a da se za to i naplati. Meni je iskreno dosadilo da slusamo kako dizajneri stalno nenormalno spustaju cene i time obaraju cene i drugima. Svi klijenti maksimalno spustaju cenu i nemaju respekt za ulozen trud i rad i samim tim svaki put kad dizajner popusti i spusti cenu samo da bi dobio posao unistava industriju. Isto tako obicno to ispadne vise cimanja nego para jer svaki klijent ocekuje svetski kvalitet za minimalni honorar. Ja radije odbijem posao nego da se mucim da krpim nesto sto ce da ugrozi moj folio ili da mi spusti cenu ispod vrednosti. Onda bolje raditi za strance kad placaju i po $60 na sat bez razmisljanja. Poenta je da dignemo nivo kvaliteta dizajna kod nas i smanjimo kolicinu krpljenja i budzenja dizajna prema nepostojecem budzetu. Sve najbolje!

ova pitanja covece ... godinama se vuku po forumu. Bolje da je neko napravio eksel fajl sa tabelom od - do i zavrshio sa pitanjima ove vrste. No, moj bivshi shef je imao dobru foru .... ili ce da radi za 300e ili besplatno... nema cenjanja. I palilo mi je ceo zhivot xD

• 2 weeks later...

nisam jos uvek odradio, to je posao od nove godine, treba konkretno da ga cimnem za rukav i kazem sad radimo za toliko para (ili ne radimo). on covek fura biznis sa malo ili nimalo reklamnog materijala. na preporuku i reklame na portalima i u novinama. sve cuh sta dizajneri kazu a ja ne znam sta da mu kazem. prosli put kad sam ga pritegao i rekao radimo kako kazem i za koliko kazem sve se slozio. sad mi i nisu toliko potrebne pare, mislim da mu kazem 10e na sat pa sta ispadne. ne mislim da u tih 10 evra uracunam gledanje filma o njegovom trosku :) ili pisanje na http://dizajnzona.com :D ako hoce hoce ako nece da objavim taj posao kao konkurs ovde pa da vidimo :) sta moze da ispadne od toga. sad sam u guzvi sa poslovima, al kad izadjem, cu ga za rukav...

Dabome.

Ako gazda, zahvaljujući tvom radu, vrati nazad to što je uložio - 200 evra, pa još i ako zaradi, ti si zadatak obavio,

na obostrano zadovoljstvo.

E posle je pitanje apetita, neki gazda je zadovoljan sa više zarade, neki sa manje koji gleda dugoročno...

Najvažnije da je tvoj rad njemu vratio uloženo.

• 5 months later...

u konkretnom slucaju sam resio da ne radim nista. objavicu ovde njegov sajt koji je predprosle godine odradjen kako je covek hteo, tada sam se dogovorio sa njim da mi da podatke i materijal ii dao sam mu neku prilicno nisku cenu. on se oslanjao na tu cenu, a od podataka i materijala mi nista nije spremio. Ako ima zainteresovanih neka pokusaju nekako da mu dostave ponudu za katalog i redizajn sajta. najbolje je pozivom na telefon u neko normalno radno vreme. ja necu vise da se bavim tim covekom, njegovom firmom i proizvodima. sve sto sam zaradio bilo je sa mukom, i mojom pogresnom procenom. znaci poslao sam mu poruku da nadje web dizajnera kome cu omoguciti pristup serveru da skine sajt za doradu-obradu. potreban mu je i katalog, ali koliko sam ga upoznao ne ume da ceni rad. ako neko pogodi posao sa njim neka od njega uzme moj broj telefona i neka mi se javi dacu mu sve sto imam od fajlova u punom kvalitetu. adresa sajta je:

www.sudoperetokovic.rs

srecno bilo! pokazite na delu ovo o cemu ste pisali ovde. pozdrav!!!

ps: ako nekome treba studijsko fotografisanje proizvoda, na -photo table- znam jednu skolu koja to radi po ceni od 1e po proizvodu. njima trebaju pare za osnovne stvari koje nekako tako zaradjuju od ljudi voljnih da pomognu. avans 50% donesete proizvode, ostavite, oni slikaju dodjete platite preostalo dobijete fajlove i proizvode.

takodje imam vrlo povoljnu kombinaciju za stampu kataloga/brosura pa cu je prepustiti onome ko bude odradio katalog za gorepomenutog gospodina ako mu bude odgovaralo >>ne ugradjujem se u cenu nigde!<<.

svaki kontakt na PM.

....ako neko pogodi posao sa njim neka od njega uzme moj broj telefona i neka mi se javi dacu mu sve sto imam od fajlova u punom kvalitetu. adresa sajta je:

svaki kontakt na PM.

a sto ne bi mu TI DAO tel???

msm ne zanima me ovo al me zanima cemu okolo naokolo?

....

takvi su poznati....umreti od gladi jos nije skoro niko, pa ih treba zaobici

nek rade sami sa sobom...

....

Najvažnije da je tvoj rad njemu vratio uloženo.

....

tesko ces ovo ikad izmeriti...

....ja necu vise da se bavim tim covekom, njegovom firmom i proizvodima. sve sto sam zaradio bilo je sa mukom...

Evo i rjesenja zagonetke, sad fino kad sve znas vratis film i prekontas se koju bi mu cijenu rekao za onu nesretnu brosuru sa pocetka price?

Cifra za koju bi sada radio je prava cijena ;)

p.s.

Ako nije problem napisi ovdje cifru da ne umremo u neznanju. I naravno nemoj zaboraviti da uzmes u obzir da je u pitanju mala firma, da imas skoro sve spremno za naslovnu stranu, da je posao vise lopatanje nego umni, da treba izaci covjeku u susret zbog buduce saradnje itd. :lol: :P