Jump to content

Pozar na Terazijama

Share

Recommended Posts

• Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kako be uspevas da se ljudi ne ponavljaju ...nemoguce da se niko nije mrdao dok si ti skljocao u krug...

svaka cast za panoramu...divim ti se ... :D :D

edit:

nasao sam ciku koji je poveo blizanca sa sobom na fotkanje...ivici je iza ledja u plavom duksu...

Odlična reportaža koja zaslužuje odsustvo boja da bi bila još bolja.

^

taman posla

Radi se na tome ali da ih ostavim da se jos malo slegnu. Znam sta cu, znam i od prilike kako cu.. jos samo da se napravi valjan izbor.

Za prvi trenutak, reportaza (po meni) ne sme da ide kao CB jer ne prenosi atmosferu na najbolji moguci nacin. Kasnije, kada se prasina slegne, i od toga svega pravi umetnos' onda moze igranje sa obezbojavanjem i nasviravanjem obrade (Hint1, Hint2)

Kako be uspevas da se ljudi ne ponavljaju ...nemoguce da se niko nije mrdao dok si ti skljocao u krug...

svaka cast za panoramu...divim ti se ... :D :D

edit:

nasao sam ciku koji je poveo blizanca sa sobom na fotkanje...ivici je iza ledja u plavom duksu...

malo majmunisanja u PS-u i sve sa da uklopiti,

sa druge strane blizanci su skoro neminovni

^ idete :)

Hvala ljudi. Da.. CNN... aj sto ne bih fotkao za njih iz principa, nego sto ni ovo niko nece da objavi.. valjda suvise pokazuje. Zivot je mnogo lepsi sa drugog balkona.. ne vidi se stroka i ne oseca smrad trulezi.

Ali da.... dok ovo radim trudim se da prvenstveno fotkam za sebe i svoju dusu pa tek onda razmisljam kako bi na sve to gledao neki urednik fotografije u nekim hipotetickim novinama. Naravno da veliki uticaj imaju agencijske fotke koje bistrim, ali i gomile Magnumovih fotki. Sve to uskladiti sa onim racionalnim koje upozorava da ne budem seljak jerbo imam i familiju te da bi bilo uber-lepo da se vratim u jednom komadu i u vertikalnom polozaju... E to je problem pre svega. :)

Ljudi koji prave pauzu nakon nekoliko sati tumaranja po mracnim hodnicima sa 30 kila na sebi. Umorni, znojavi... Njihove price u pauzama i samo par sekundi koliko je potrebno da krenu da se zezaju medjusobno u sred ovog pitchvajza je prajsles iskustvo. Adrenalin koji sevne s vremena na vreme (mene naravno... njih to odavno vise ne dotice. Kapiram da im je puls tu negde ko kasirki u Maxiju sve dok stvarno ne nastane sranje a onda postaju heroji).

Spakovati ljudske sudbine u desavanje, pri tom vizuelno koliko toliko dopadljivo i malo drugacije - to je ono sto pokusavam. Sad jbg.. nekad je bolje nekad losije... to zavisi od dosta faktora (me included). Ovog puta se izgleda pogodilo, mada mislim da sam mogao da uradim i bolje.

Baska sto se ne secam kada je neko napravio krstenu reportazu o (i sa) vatrogascima. Misa mu ako oni nisu to zasluzili ko je?!

Hvala fotorax.

Evo ga neki skoro pa finalni oblik kako bi to trebalo na kraju da izgleda na papiru.

1. Fali joj malo u svetlim partijama

7307944706_355b93f7e3_b.jpg

_MG_5346-Edit by Vladimir Krzalic, on Flickr

2.

7307944352_436408bb4c_b.jpg

_MG_5367-Edit by Vladimir Krzalic, on Flickr

3.

7307943576_7e6198a31d_b.jpg

_MG_5392-Edit by Vladimir Krzalic, on Flickr

4.

7307943968_086166fe9b_b.jpg

_MG_5387-Edit by Vladimir Krzalic, on Flickr

5.

7307943248_70b2338395_b.jpg

_MG_5422-Edit by Vladimir Krzalic, on Flickr

6.

7307942862_8d1299346b_b.jpg

_MG_5427-Edit by Vladimir Krzalic, on Flickr

7. Pojma nemam sto ova nije upala u prethodne serije. Moj favorit.

7307942524_a80dbe57ba_b.jpg

_MG_5432-Edit by Vladimir Krzalic, on Flickr

8.

7307942044_5136bb638a_b.jpg

_MG_5442-Edit by Vladimir Krzalic, on Flickr

9.

7307941644_0177e68bb8_b.jpg

_MG_5489-Edit by Vladimir Krzalic, on Flickr

10.

7307941042_22144cebd5_b.jpg

IMG_8010-Edit by Vladimir Krzalic, on Flickr

11.