Jump to content

Indesign CS6 srpska hifenacija

tester
 Share

Recommended Posts

• 3 months later...

Jel vam radi ova hifenacija kako treba, tj. deli li reči tačno na odgovarajuće slogove?
Pošto sam ja u CS6 podešavao Language na hrvatski i onda palio hifenaciju ali u velikom broju slučajeva ne deli reči na slogove kako treba. Imam Indesign CC 2019 na poslu pa ću probati sa ovim uputstvima iz teme koje ste dali, nadam se da je u skladu sa pravopisom..

• 2 weeks later...

Hvala unapred na pomoći, izgleda da mi treba :)

Skinuo sam potrebne fajlove sa sajta tipometar i ispratio uputstva sa ove teme, 

Info.plist fajl sam kopirao preko postojećeg koji se nalazi u:

C:\Program Files\Adobe\Adobe InDesign 2020\Resources\Dictionaries\LILO\Linguistics\Providers\Plugins2\AdobeHunspellPlugin\

A foldere „sr_Cyrl” i „sr_Latib” sam kopirao u:

C:\Program Files\Adobe\Adobe InDesign 2020\Resources\Dictionaries\LILO\Linguistics\Providers\Plugins2\AdobeHunspellPlugin\Dictionaries

Međutim, kada otvorim podešavanja za Dictionary u InDesign-u u padajućem meniju se ne pojavljuju na ćirilica ni latinica (prozor sam okačio u prilogu), a inače tu videh da fajlove za Dictionaries povlači iz nekog drugog foldera:

C:\Users\User\AppData\LocalLow\Adobe\Linguistics\UserDictionaries\Adobe Custom Dictionary

kako izaberem jezik iz padajućeg menija, on promeni putanju (odmah ispod je prikazana putanja za odabran jezik). Bio sam u tom folderu i videh da poseduje samo nekoliko foldera za par jezika koji su inače prazni a neki imaju samo dva prazna tekstualna fajla, pa mi sad nije jasno gde grešim..

CC.png

Imam instaliranu 2020 verziju i sad sam instalirao CC 2019 samo zbog toga da vidim da nije problem do verzija, međutim ista priča, jezici se ne pojavljuju u dropdown meniju.

Na drugom računaru imam stari CS6 i probao sam i tamo da uradim ovo i sve radi kako treba, ali nažalost mi to ništa ne znači pošto moram da radim u 2020 ili makar 2019.

2019.png

• 1 year later...

Zdravo!

Mogu li da pitam za pomoc?

U mom indesign cc 17 ne postoji putanja:

C:\Program Files\Adobe\Adobe InDesign 2020\Resources\Dictionaries\LILO\Linguistics\Providers\Plugins2\AdobeHunspellPlugin\Dictionaries

tj iza LILO nema vise nicega.

Da li neko zna kako to da resim? Sta jos treba instalirati?

Hvala!