Jump to content

Photoshop CS6

Gremlin
 Share

Recommended Posts

Mozda je zvucalo kao karikiranje, ali stvarno sam mislio da su te stvari neophodne (npr. treba ti sinusna ili neka druga funkcija, bilo da je u pitanju bas ta kriva ili neka izvedena iz te funkcije).

Hajde, bar su u CS4 dodali alat za spiralu koji je odavno postojao u Freehand-u, i izgleda da se obistinjuje komentar jednog od ljudi iz Adobe-a na pitanje kad ce da ubace 'to i to' sto je postojalo u Freehand-u (a sto su oni kupovinom Makromedije dobili na tacni): "Pa moramo nesto da ostavimo za sledecu verziju"!

Jedino je nenormalno da neke osnovne stvari ostavljaju za sledecu verziju, a moze im se jer nema konkurencije.

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma nesporazum, sorry, mislio sam da je henrik pogresno shvatio moju poruku kao salu, a ja mislio ozbiljno.

Nego, ne pominje se Camera Raw 7 i unapredjenja na istom koja nisu bas mala. Meni zapade za oko 'cetkica' kojom mogu odredjeni parametri da se primene samo na neke delove fotke, a crop pored ostalih unapredjenja ima opcije da prikaze zlatni presek, zlatnu spiralu, pravilo trecine itd., kao i mogucnost korisnicki definisanih templejta.

Malo opsirnije ovde: http://gizmodo.com/5895424/photoshop-cs6-i...n-recent-memory

Meni je ovako ćoravom ovaj dark skin dar sa neba. Da ništa drugo nisu stavili to bi bila revolucija!

Inače sam na Adobe.ovom forumu još kad se CS 5 pojavio pitao da li imaju to u planu, al se baja pravio malo lud. Kao - ne mormo mi svaku modu da pratimo, mi smo glavne badže u globalnom grafičkom selu... ;)

nondestructive četkica u camera raw je postojala valjda i ranije... a ove nove opcije krop alatke u super. Da li neko barata informacijama kada se može očekivati novi CS paket ili će se možda Photoshop ovog puta pojaviti prije cjelokupnog paketa (što možda ova beta najavljuje ili...)

U ilustratoru i indesignu prilikom kreacije nekih boxova ili objekata gdje god se unosi dimenzija moguće je raditi osnovne matematičke operacije, tipa + - ... nisam probao u PSu... mada mi to u njemu nikada nije ni trebalo...

a to me podsjeti na jedan tip koji sam dobio od nekog sa zone (oprostićemi što sam ime zaboravio davno je bilo) ... a iskopaću ga iz inboxa. Ilustrator je u nekom "debug" ili sličnom sistemskom panelu mogao da izračunava površine objekata, što mi je tada nekada trebalo i znam da je to baš bilo zgodno. Hvala drugu još jednom... :)

Nisu u*ebali stvar već je popravili. Nije li logičnije da filtriranje layer-a bude u layers panelu?

Nisam to licno toliko koristio ali burazer je juce probao i video da toga vise nema, a jako mu je korisno bilo, samo desni klik na neki lajer i 'select similiar', ovako ne znam kako moze to da izvede (i tako brzo)..

• 1 month later...

PS CS6 mi baguje kada pomeram grupu layera. Sve je inertno i secka. Imam dovoljno jak racunar da tera sve to, ali isti fajl u CS5 radi neuporedivo brze. Trazio sam po forumima i vido sam da nisam jedini sa tim problemom. Kako se kod vas ponasa?

• 4 weeks later...

Apsolutno se slazem. Brzinu bih naveo kao glavni ficrs CS6 paketa (koristim PS i AI).

Oba programa prosto lete kad se pokrenu i ne postaju "tromiji" posle izvesnog vremena rada u njima. Definitivno se oseca ta laganost u radu. Kudos za Adobe.

Cekam samo da novi AI dobije plugin-ove koje koristim u CS3 i eto meni kompletnog prelaska :)

Meni CS6 radi prokleto dobro. Još nisam imao nekih većih problema osim što mi je sam Photoshop par puta iz čistog mira izgubio fokus kao aplikacija. Sve ostalo probano radi.

e to se i meni desava, samo odjednom klikcem u prazno, mada tripujem da me jebava windows.

Inace PS novi radi besprekorno!