Jump to content
Sign in to follow this  
Gremlin

Photoshop CS6

Recommended Posts

Power to the creatives, Fuck You to PS geeks!

Et tako. Lijepo i opet pretjerano skracuje vrijeme za neke radove...

P.S. Fuck U Adobe 4 the video too! :{) - It's too much.

Bez zezanja, CS ce se merge-ovati u Jedan Veliki Komad Softvera Koji Ce Na Jedan Shortcut Button Da Se Transformise U Potrebni Alat.

Ono, bio je "swiss knife" za fotografe, ilustratore ...

Buducnost je - bice swiss knife za ... vizuelnu kreativu u totalu.

A oduvijek sam volio "swiss" nozeve :lol:

Volim:

• Vector pixel snapping!!!
  • Search u layers panelu!!!
  • Novi sistem shape layer-a
  • Group masks & group layer styles
  • U layer styles gradienti najzad imaju dither opciju
  • Path strokes sada ne mora da bude solid!!!
  • Sa CMD+J (CTRL+J @ Win) najzad može sve da se duplira pa i grupe
  • Može više layera odjednom da se zaključa!!!
  • Kada se izabere neki shape tool i klikne na canvas najzad imamo opciju da unesemo dimenzije shape-a koje želimo kao i u Illustratoru
  • Auto save - iako mi je CS5 pukao možda 2-3 puta i imam naviku da posle svakih par korak lupim save i dalje je lep feature i ne znam zašto im je ovoliko trebalo

Ne volim:

• Još 3D opcija koje verujem da su beskorisne i onima koji se bave 3D-om
  • Još video opcija koje verujem da su beskorisne i onima koji se bave videom
  • Font smoothing nema nikakvih poboljšanja koliko vidim (i još nema vektora ovde)
  • Novi crop tool - u suštini isti đavo ali mi se više sviđalo kako stari funkcioniše
  • Merging/combining shapes je sada korak dalje

Da li ja to godinama propustam ili CS ipak nema te komande, da poravnam lajer u sredinu dokumenta, po vertikali/horizontali itd.. Radim godinama stvarno smaracki postupak, napravim novi lajer sa marquee tool-om od ivice do ivice, i onda CTRL na lajer koji zelim na sredini dokumenta + klik na taj lajer od ivice do ivice, i onda gore na move tool-u ona opcija da se centriraju..

Inace dobar je CS6..

Da li ja to godinama propustam ili CS ipak nema te komande, da poravnam lajer u sredinu dokumenta, po vertikali/horizontali itd.. Radim godinama stvarno smaracki postupak, napravim novi lajer sa marquee tool-om od ivice do ivice, i onda CTRL na lajer koji zelim na sredini dokumenta + klik na taj lajer od ivice do ivice, i onda gore na move tool-u ona opcija da se centriraju..

Inace dobar je CS6..

Odaberes layer, Ctrl+A (CMD+A) i imas gore da ga poravnas kako hoces u odnosu na dokument (selekciju). To ima jos odaaaaaavno :)

I ne mora da se pravi novi lejer da bi se selektovalo sve, to uradiš bilo gde da si trenutno, samo klik na align kad ti je aktivan dotični lejer.

Volim:

• Auto save - iako mi je CS5 pukao možda 2-3 puta i imam naviku da posle svakih par korak lupim save i dalje je lep feature i ne znam zašto im je ovoliko trebalo

Da su samo ovo ubacili meni bi bilo dovoljno... red je bio.

Paste lorem ipsum

Dummy text can now be added to text layers from the Type menu within Photoshop.

party-emoticon.gif

Odaberes layer, Ctrl+A (CMD+A) i imas gore da ga poravnas kako hoces u odnosu na dokument (selekciju). To ima jos odaaaaaavno :)

Au, sta sam ja radio godinama :D Hvala iz srca :)

Ćuti, ja sam skalpelom sekao mesto na ekranu gde se nalazi taj lejer, i centrirao pomoću lenjira. Rotirao sam onim drvenim šestarom za tablu.

Kad će konačno da ubace (interkativno! :o ) menjanje Round rectangle prečnika uglova, kao u AFX ili Fl... Inače, kako vam šljaka UI, meni u jednoj sesiji sve fino&fluidno a u sledećoj ikonice trepere i meniji štucaju..?

^UI radi super. Zapravo ova nova beta je na mojoj mašini dosta stabilna.

I ja želim menjanje round rectangle. I Fireworks ga ima jako dugo :/

Hoću i matematičke operacije u poljima za dimenzije...

što sam ja imao trip da to nekad radi nekad ne? valjda radi na nekim mestima na nekima ne pa sam mislio da ponekad baguje...

Lepo su ga sredili, sad još da dodaju noise u Ilustrator :D

Ma jasta, a valjalo bi da moze da nacrta sinosoidu, logaritamsku funkciju i sl. da ne crtamo u matematickim programima, opet korisno za dizajnere i sl.

Vidi se da ne koristiš slične softvere, to je stvar koja neviđeno olakšava svakodnevni posao.

Kad smo već kod Ilustratora, juče sam baš pizdeo što nema lep live Distort kao PS.