Jump to content

Plakat - borba protiv abortusa

Valeka
 Share

Recommended Posts

Поздрав свима!

Ево у пар речи о чему је ствар. Већ неко време покушавам да нађем начин како да се ангажујем на ову тему. И ево, колико је у мојој моћи и знању,а знам да није много. Прва верзија овог плаката је на енглеском и прослеђена је на неке стране сајтове. Овде је наша верзија, мада би можда било боље да је на ћирилици али да не објашњавам даље зашто није.

Уколико неко сматра да може на било који начин, било где да искористи ову слику тј. постер може то слободно да уради. Ако неко жели да усаврши овај концепт, да дода нешто или боље нацрта, било би ми веома драго. У прлогу имате .AI документ. Наравно ако је то у складу са идејом борбе против абортуса.

Дакле, не желим критику (scio me nihil scire;) или било шта слично, само желим да поделим са вама овај постер. Или ако неко има рад на сличну тему да подели овде.

Хвала!

abortion_by_valeka-d4t9n6j.jpg

abortion.zip

Da te citiram, "znaš da ništa ne znaš" a ne želiš kritiku. Dakle, nije ti bitno da budeš bolji. Dakle, nije ti bitno kako izgleda plakat koji praviš. Dakle, nije ti bitan efekat koji plakat proizvodi. Dakle, zapravo nije ti bitna borba protiv abortusa. Dakle, čemu ovo?

p.s. A šta je uopšte problem sa prekidom trudnoće?

(Ako je moguće bez crkve nego zdravorazumski.)

Pa ne, što hejt, najnormalnije pitanje... a postavio sam ga upravo iz znatiželje pošto sam do sada imao priliku da čujem samo kompletne kretene kako govore u prilog ovoga što poster ovako neuko želi da saopšti. Sa druge strane, siguran sam da postoje i sasvim normalni/inteligentni ljudi koji bi mogli da kažu nešto pametno na tu temu. Apropo Miodruga, nisam siguran da postoji odgovor ali verujem da postoji mišljenje.

Zapravo, verovatno je pro life/pro choice debata neprimerena za ovaj forum tako da je najpametnije da moje pitanje kao i debatu sasvim preskočimo.

Ali, potpuno nevezano od te teme, meni je generalno problematičan ovaj stav - ja ne umem bolje (ok) i ne treba mi kritika/nije mi bitno da poboljšam (?) pa hajde vi sad nešto ko hoće... jednostavno ne vidim razlog bavljenja ovim u samom startu (pa čak i na ovakvom nivou) uz takav način razmišljanja. Zbog toga sam i reagovao.

Nije loša ideja, ako mi nešto padne na pamet, okačiću ovde.

Na koje sajtove ste prosledili rad?

nswrtl.org

lifesa.com.au/

Имали су акције за плакате пре можда годину дана.

Ponekad entuzijazam nije dovoljan. Ukratko, najveći problemi u temi abortus koje ne znam da rešim:

1. Postoji i spontani (nenamerni) abortus

2. Država je legalizovala abortus (oba slučaja)

3. Pitanje slobode. Poruke koje nose u sebi bilo kakve zabrane, pritisak su nemoguće (pored toga što ne daju efekat).