Jump to content

Tamron SP 90mm MF Adaptall

Gagygenije
 Share

Recommended Posts

Cao drugari, nemam ni jedan makro objektiv jer mi u principu 1:1 makro retko treba, ali mi je ovo MF cudo zapalo za oko niskom cenom i dosta dobrim optickim osobinama, pa rekoh ako ima neko neku pametnu o tom staklu da mi kaze. Svaki savet i iskustvo je dobrodoslo. Inace koristio bih ga na D300 i mahom bi se fotkalo za stock.

Zop!

Zavisi koja verzija. f2.5 ili f2.8?

Ako je f/2.5 onda je uvećanje 1:2, a ne 1:1. Ja imam tu verziju. Izuzetno je oštar i kontrastan objektiv. Lagan je i nije uopšte teško njime fokusirati.

Generalno ti makro tamroni nisu nijedan loš.

evo na primer ja nisam probao ni jedan :(

Ali sam planirao tog Tamrona a onda sam slučajno pogledao na edigital.hu i video da je u Mađarskoj cena Tamrona sa pdv-om 490€, dok je Canon 100/f 2,8 usm ef 462€ sa pdv-om, pa se eto i ja prepuštam mašti i pazarim Canon-a. E sad i mene interesuje mišljenje starijih i iskusnijih.

Mogu da ga dobijem za do 100e, nego ono sto me zanima realna potreba autofokusa u makro fotografiji. Ok je ako je i za portrete ali za makro nemam pojma pa rekoh da pitam iskusnije... :)

A posto ce biti relativno retko koriscen, razmisljam se da li da uzimam, a to cu verovatno odluciti sutra-prekosutra jer mi stizu makro tube pa cu da vidim sta mogu da napravim sa staklima koje imam 50 1.8, m42 135/3.5, m42 50 2.8 i jos nemam pojma sta ima u torbi (ne racunam stakla bez mogucnosti rucnog podesavanja blende).... Ili ga uzeti pa na njega plus reversno kaciti 50icu... nisam pametan. Nisu neke pare za makro staklo a bas me zanimalo jel neko ima iskustva sa njim.

@michaga: Nadam se da si uzeo AF tamrona za te pare

Zop!

Tih 100€ vredi svaki cent za ovo čeljade :D AF kod nove verzije koju sam nekad imao sam svega par puta koristio s toga mislim da mi je transfer 50 1.8D za Tamron 90 72B odličan trade :) Tako da bih ja radije preokrenuo priču, mnogo mi je toliko para za autofokusni :) Mislim aj da je tamronov AF tu toliko precizan, brz i tih al nije nijedno od ta tri. Mada moram priznati da mi nedostaje i taj, navikao sam bio na njegov grip, fensi zlatnu i plavu liniju. Evo ovde je pri erekciji. Druga fotka sa flickra je 100% kovanice od 20 dinara sa starim manuelnim Tamronom o kom je ovde reč :)

262014_10150253033103116_722273115_7358071_7298433_n.jpg

6828656248_6fdd5e8d8d_z.jpg

100% hram na 20 din. by MBekic, on Flickr

@obi: Od biraca nema slikara, fotkaca, makro vraca ili nesto drugo vec.... a ako je druge prirode o tome mozemo uz pivo nekad :D

Nazalost nisam imao priliku da se vidim sa njim a on ga u medjuvremenu utopio i jbg, ali mi je lakse posto znam da je otisao u ruke koljacu komaraca. May the force be with you :)

Ako resis da ga se otarasis, a ja ne dobavim sebi makro staklo, PM-uj me pa se dogovorimo :)

Zop!