Jump to content

Logo jednog benda

DEDA_RUMA
 Share

Recommended Posts

Cao drugari!

Ortaci iz benda One Big Hell muku muce sa izmisljanjem logotipa za bend i, eto, sta cu, mor'o sam da im uletim. Jest da me nio nista nije pitao, al' bacio sam im porukicu pa da vidimo sta misle....

U medjuvremenu bih voleo da malo prodiskutujemo o ovom radu....ozezi po muvi :D

lHUJa.png

Mala explikacija:

1 - one

Ogroman kec - big

obrnut kec - hell (zlo i, i, i....naopako, hehe)

dovoljno :)

Da, ovakva estetika može da prođe jedino ako sviraju.. ne znam ni kako da objasnim.. da je u pitanju neki producent, bilo bi ok, ili tako da su neki žan mišel žar eksperimentalci sa elektronikom i nekim urbanim gitarama.. a pošto su vaši ortaci, kapiram da su dž dž dž, a onda ne ide ovakav logo za takav bend.

ajd ovako.

bend je u nekom alternativnom rock/grunge fazonu.

mislio sam da sama ideja obrnutog keca moze da asocira na naopako...a zna se da naopako u vecini slucajeva predstavlja zlo, pa sam pokusao na taj nacin da se poigram sa "hell" i uz pomoc obrnutog dam asocijaciju na istu rec :)

jbg, ipak mi je ideja bila da na neki nacin izadjem iz sablona...ok, ne bas da izmisljam tolu vodu, al ipak da ne bude po nekom PS-u :)

nem pojma, pokusavacu jos sa ovim. probacu sa nekim "alternativnim" bojama, al' sa bas onako sizofrenim bojama...

hvala svima na kritikama, upravo zbog toga i volem da postovaljam ovde na Zoni :)

Ziveli!

Поздрав Деда,

Дизајн логотипа нипошто не одговара бенду за којег си навео којом се музиком бави. Не одговара његовом стилу, а далеко од тога да га представља у светлу каквом би требао. Дизајн фонта не одговара такође.

Не мораш да правиш измену дизајна, распореда елемената и сл, него само промени концепт.

Види како изгледају логои и називи за бендове који свирају такву врсту музике, шта је доминантно у натпису, којим бојама се служе и каквих елемената има.

Број један, који је постављен наопако може да буде симболично значење за Луцифера који се погордио и пао. Први међу свим анђелима, једини који поседује мудрост и лепоту. Али и међу првима који је због своје годрости престао да буде то што је био у Рају. Први који је осуђен на презир и усамљеност. Тако да, ако направиш одговарајући дизајн само за тај број, две трећине посла си урадио. Остали су само пропратни елементи који је истичу у први план поред бренд назива бенда.

Свако добро.

Ok, mozda se na 99designs radi sablonski, al' ovde vala necu. Zasto ne odgovara? Na osnovu cega ne odgovara? Zasto ne bih pokusao sa nekim sasvim drugacijim pristupom? Mislim, nije da sam ja sad neki strucnjak, ali hocu malo da isprobavam.

Ako je vec alternativan pravac, hocu da odradim neko alternativno resenje, potpuno nezavisno i bez ikakvih dodira sa trenutno aktuelnim trendovima. Ok, mozda ce neki pomisliti "sta lupa ovaj?", ali ja stvarno hocu da eksperimentisem :D

Hvala na komentaru! Stvarno znaci! :)

Moj predlog - poslusao sam par stvari na YT-u, i mishljenja sam da im nikako ne stoji, e sad ne znam profesionalne termine, ali cu da pokusam da objasnim:

ne stoji im logo koji je jednostavan, niti "masinski" u smislu da izgleda kao jedan komad jednog font-a.

deinitivno bi im pristajao negi komplikovaniji logo, nalik na neku dvosmislenost, tipa cover-i koje je lane Nirvana stavljala na izdanja svojih albuma.

Kao sto rekoh, moj cilj nije da ispratim trend ili da uradim nesto vec vidjeno. Ne pokusavam da izmislim toplu vodu, nego jednostavno zelim da probam sa necim novim. Oni mogu, a i ne moraju da prihvate ovaj logo. Napomenuo sam gore da radim ovo potpuno samoinicijativno, te s toga - ne interesuju me trendovi i da li se uklapa u pricu na koju su svi navikli.

Hvala na komentaru :)

Auuuu, otkida!!!

Deda, meni je ovo jako dobro. Nemam osećaj da sam nešto nalik video (doduše, nisam ni neki poznavalac).

Odma sam skontao deo H. Ne znam šta su ti odgovorili prijatelji, ali ja bi ovo uzeo za moj bend. Odma.

Evo, napokon posle dužeg vremena da nisam skroz oduševljen tvojim radom :D Daleko od toga da mi se ne dopada, ali fali neki delić mali. Podržavam ideju da se krene putem alternativnog razmišljanja, ne vidim ni jedan razlog da bend ima kliše logo... ali nekako bi trebalo da je kompaktniji, ne znam kako bih se izrazio... da se ta polovina H bolje uočava i neki drugi font recimo. Poigraj se još malo pa šalji :)

Деда_Рума: Zasto ne odgovara? Na osnovu cega ne odgovara? Zasto ne bih pokusao sa nekim sasvim drugacijim pristupom? Mislim, nije da sam ja sad neki strucnjak, ali hocu malo da isprobavam.

Ako je vec alternativan pravac, hocu da odradim neko alternativno resenje, potpuno nezavisno i bez ikakvih dodira sa trenutno aktuelnim trendovima.

Да, да.

Онда ради на детаљима, орнаментима.

Јер мислим да је то што си прво поставио баш то, само му треба још мало дораде.

Тек сад капирам шта хоћеш. У "лагу" сам ;)