Jump to content

Softimage...

greent
 Share

Recommended Posts

Ovo je mozda tema za offtopicharnicu, no nadam se da mi nece niko zameriti.

Secate li se mozda tog programa iz naziva teme?

Ako se secate, Autodesk ga pre par godina kupio. Da ga razvija ili... stagod.

Na njegovoj naslovnoj strani ga nema, a bio je tako dobar, ja ga se bar secam kao takvog.

Da nadjete informacije o programu, morate da odete na Product/All products pa medju gomilion programa koje je AD tako revnosno kupovao i 'razvijao', naci ce te ga pri dnu (ne smemo zbog toga da ih krivimo, abecedno je sortirano).

Greota nekako, a ... bas je bio dobar.

:-)

Ko je ovde rekao da ne zna sta je Softimage :huh:

Samo smo rekli da nismo radili u njemu.

Ako me secanje dobro sluzi, prvi put sam ga instalirao 2004 ili 2005, al me je archviz posao odveo na Max.

Ali, staroj ljubavi zaborava nema, tako da sam opet poceo da ceprkam po njemu :) .

I danas je to odlican program, e sad sto nije na front page-u Autodeska, realno who gives a f...

Samo ICE ga drzi pola koplja ispred svih, ne racunajuci Houdini.

Sto mozes da vrtis u viewportu sa Softimage ne mozes ni da sanjas u 3dsMax npr.

Koncept modela mi je jedna od najbojih stvari.

Pass system ubedljivo najbolji od svih u kojima sam radio.

Odlican modeling set.

Vecina modernih render engina ga podrzava, itd.

to je bio prvi softver sto sam naucio i u kome sam radio. Radio je savrseno na silicon graphic workstationima i imao je najbolju implementaciju mental ray-a. Bio je prvi program (koliko ja znam) da te pita da sacuvas fajl kad kresira. A onda ga je microsoft kupio da bi ga portovao na NT. Jel se neko seca price o sumatri i twister-u?

04_Softimage.JPG

^ Upravo

Inace Softimage se secam jos iz '90-tih jedini je tada imao mray u sebi i neverovatno je radio i takodje i na silicon graphicsu sto rece Misa. Od starih animacija (koja je u to vreme takodje bila odlicna) mozete da pogledate od Dungeon Keeper igrice, ona je recimo radjena u njemu koliko se secam, sada vec pre 15-tak godina, za ono vreme, odlicna grafika.

Mada nemam pojma sta je sa tim programom, mislio sam da uopste vise ne postoji vec duze vreme.

Sto se tice ostalih, Lightwave je razbijao i dalje je odlican, ali koliko vidim nije mnogo rasprostarnjen i ako je dosta poznatih stvari radjeno u njemu, samo sto ljudi nisu upuceni izgleda, znam da je pocetkom 2000te recimo za dosta filmova je bio koriscen.

3Ds Max je po meni vredio 3.1 verzija dok je drzao Kinetix u ono vreme. Mayu, stvarno nikada nisam koristio, jednostavno nikada mi nije lezao njen interface i o njoj ne mogu pricati i ako bih voleo da naucim da radim u njoj.

hmmm... bas cudno da ga nema na autodeskovom sajtu... wtf? O.o

Iskreno cisto sumnjam da treba razmatrati to da ce eventualno prestati sa unapredjivanjem istog posto kao sto je neko naveo ICE je nesto sto je unapredilo XSI u poredjenju sa ostalim softverima 10 godina u napred...

Isti nisam nikad ozbiljno koristio jer sa maye nisam imao veliku potrebu da migriram na XSI sve do pojave ICE-a.. a kada se ice pojavio vec sam uveliko poceo da ceprkam po Hudiniju i mislim da ako poredim ta dva, Hudini ipak dobija moj glas.

Ali me zivo zanima sada o cemu se ovde radi :)

Poz

Kolege na TV-u su ga koristile pre skoro deceniju.

Ja se nisam upuštao mnogo u njega, niti u Mayu (sledeći logiku: "Bolje nesto znati dobro, nego mnogo toga površno).

Ipak, sećam se da je bilo nekog razvrstavanja tada, poput (napominjem da je to bila 2002.): 1)Max je prevaziđen 2)Maya je dobra za cloth i za efekte poput trave 3) Softimage (XSI) je odlican za karaktere (tada si valjda imao po defaultu rigovane karaktere u njemu).

I još mnogo stvari sam čuo... uglavnom, bio je to poput sadašnjeg Houdinija... bar po pričama.

Šta se to desilo sa Core-om? Jedno vreme sam ga tražio po buvljaku i posle sam zaboravio... Dajte neki link sa indepth pričom... Inače, Softimage (3D) sam prvi put video u „Jumanji - Making Of” ^_^ , najkul, najelegantniji UI - eventualno po eleganciji može da mu parira LW. Međutim, ona plastično, bevel, sivkasta nabudžena nakaza od UI-a u XSI je jedini razlog zašto se još uvek drndam sa Maya-om (čija Qt implementacija mi je takođe odbojna), ipak, jedini program u kome IPR radi stvarno kako treba, modelovanje bliss&heaven, stabilnost pesprekorna (barem bila do pre par verzija), Node Editor za razliku od drugih koji stalno nešto štucaju i brljave u XSI leti glatko kao zmaj, ma sve je odlično, jedino onaj prokleto ogavni UI...