Jump to content

Cena modelovanja i rendera enterijera u Srbiji?

danijelk
 Share

Recommended Posts

Danijele vidis i sam da ljudi nemaju ili nece da daju ako ne pokazes zube, cak i da im trazis 50e to ce biti 2500e, mislis da ce da ti daju, ja mislim da nece, ali da budemo optimisti malo, sta god da pogodis gledaj pola odmah da dobijes, jer ces ostatak samo sanjati na zalost, to tako ide sa nasima.

U tom smislu gledaj mozda da trazis duplo, pa ces dobiti ono sto si realno zeleo, jer ako kazes 100 oni ce reci 50, nadam se da kontas.

• Replies 208
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ali ipak, modele vec imas, samo menjas raspored, u principu.

Ima smisla ovo sto kaze Goksi, ipak je to 50 komada.

Drugo je da je 50 eksterijera recimo, ili 50 razlicitih prostorija.

Ovako manje vise stancujes.

Probaj, kao sto Goksi rece, da izvuces sto vise.

Ako uspes 100e po renderu, to je ipak lepa kinta, moras da priznas.

Ja bi tu vec racunao za ceo posao, a ne po slici.

Proceni koliko ce ti trebati da odradis sve, pa mu reci sumu za sve zajedno.

Javi sta si uradio.

Oni tebi nece dati vise od 30-40e po renderu. Na tih 50 komada nece vise od 1500 evra ukupno, kladim se.

@Goksi, nema teoretske da zavrsi to ni za 2 nedelje. Prvo sto ce klijent da trazi bar 2 revizije, za sve. Nista nije tako idealno da moze da odradi 50 rendera, razlicitih kupatila za nedelju dana, pa ni da ne spava za to vreme. A koliko mu je trajao prvi render, tesko da ce isterati sve za metar dana.

Da gledaj ako mozes da smanjis rezoluciju, posto je po meni bespotrebno velika i jede ti resurse, 2K je sasvim dovoljno i na bilbord da ga zadenu, mislim nek ti izadju u susret ako te vec zajebavaju, ako krenu da se prave pametni i filozofiraju o stampi i glupostima nek mi se jave rado cu ih prosvetliti.

Oni tebi nece dati vise od 30-40e po renderu. Na tih 50 komada nece vise od 1500 evra ukupno, kladim se.

Pa sta, napravi da situacija ide tebi na ruku i da ih dobijes kako god. Sakupi sve kolekcije kupatila ovoga sveta i uradi sve za nedelju dana, uzmi 1500eur i uzivaj. Ne pomeras se iz jedne kamere, scenu mozes da optimizujes da sve leti u 3600x2550.

Mala ispravka, u pitanju je 20 ambijenata. A sto se tice rezolucije, treba im A3 300dpi, tj. 4960x3510. Kontam i ja da je ovo nepotrebno velika rezolucija, al kad oni hoce tako. Probacu tu da ih ubedim da smanje.

Ponudio sam 75e za tih 20 rendera, sto ce reci 1500e, ili neka nadju nekog drugog.

A ja dobijam gotove slike tih ambijenata, i treba da modelujem, teksturiram i izrenderujem scenu, istu kao sa slike. Ne izmisljam ja gde ce sta da stoji u kupatilu, sta ce imati od objekata, i kako ce izgledati....

Koja mašina u Srbiji daje vidljivu razliku između 150dpi i 300dpi? Nijedna.

Ima ona narodna videla zaba da se konj potkiva.

To bi se moglo svesti i za sve ostalo, video neko ima tamo neki holivud, ima tamo neki MIR, bas me zanima kad bi poslali tako nekom zapadnom studiju ponudu za 100e po renderu dal bi uopste dobili reply ili bi zavrsili u spam-u.

Ima ona narodna videla zaba da se konj potkiva.

To bi se moglo svesti i za sve ostalo, video neko ima tamo neki holivud, ima tamo neki MIR, bas me zanima kad bi poslali tako nekom zapadnom studiju ponudu za 100e po renderu dal bi uopste dobili reply ili bi zavrsili u spam-u.

Sto se mene tice, ovo je prvi i poslednji put da nesto pregovaram sa nekim domacim klijentima. Jos sad kao javicemo ti sutra dal nam odgovara tvoja ponuda od 75e po renderu <_<

Da zakljucimo, dobiti 300 evra po renderu nije lako, a dobiti 1000......e za to moras da pravis rendere od kojih se pada na dupe i naravno....moras da imas mnogo srece pa da se nadjes na pravom mestu u pravom trenutku sa pravim klijentom.

ma da pogotovo u Srbiji, za 1k po renderu trebas da si clan stranke i nista vise :)

Danijele, sta bi na kraju?

Jel' ste uspeli da dogovorite nesto, ili si batalio? :)

Evo da se javim, juce im ponudio mizernih 75e po onakvom renderu, i kao danas ce javiti, al nema jos odgovora. Mada mislim da im je i ovo mnogo, iz cele te price. Batalicu, dovoljno je smesno i zalosno i ovako. Kad ne znaju da cene tudj rad, kvalitet i ostalo, nek nadju nekog pacera da im radi za dzabe....

Sad lepo u mailu kada ih budes obavestavao da ti ne pada na pamet da radis za te pare prosledi i link ka ovom threadu ;)

poz

Evo da vas castim sa jednim zanimljivom delom teksta iz mail-a od njih, na samom pocetku kad je spomenuto pitanje placanja:

" ....За плаћање не треба да бринеш, чак када имаш потребе можемо да те испратимо у набавци комплетне техничке опреме која ти је потребна за рад и на тај начин када ти се укаже потреба можемо да искомпензујемо твоје услуге, јер је нама генерално проблем извлачење кеша из фирме, али ће се свакако наћи решење на обострано задовољство..."

Kada sam video na sta ciljaju, i tad sam hteo da batalim, al reko aj da vidim kako ce dalje ici prica...

..., јер је нама генерално проблем извлачење кеша из фирме, ...

amaizing... oni ti nude da te plate u hardveru? Sta je sledece? Kukuruz?

ne razumem samo da li je problem izvlacenja kesa iz firme jer firma nema pare ili je problem placati usluge u srbiji zvanicnim putem. Mislim kako to moze da bude problem?. Mene ovde niko ne pita sta radim sa kesom iz moje firme. Mogu da platim koga hocu i koliko hocu na bilo koji nacim dok god je legalan tj dok god placam taksu.

I ovde u UK u principu se ovakvi poslovi mnogo manje naplacuju nego neki veci projekti. To je i razumljivo posto su i budzeti za renoviranje kupatila manji nego za recimo poslovni centar ili nesto slicno. Problem sa srbijom je to sto veci projekti gotovo ne postoje pa je ovo jedino sto moze da se radi. Dodaj na to cinjenicu da danas svako moze da u spavacoj sobi napravi ovakav render i da se radi sa piratskim softverom i eto ti cene od 10 evra po renderu. Pailhead je to lepo uporedio sa nasim prijateljima sa dalekog istoka :)

Ja naravno ne volim da dam hiljade funti na softver i hardver ali te to onda primora da drzis neki nivo usluge i cene svog rada.

Svi vi sto pocinjete da radite 3d i nemate nikakve troskove razmislite dobro kakve ce to imati implikacije na vasu karijeru. Jednog dana cete da se nadjete u situaciji da imate familiju i da necete moci da zivite od svoje profesije.