Jump to content

Hall of F/Shame

Recommended Posts

da budes donor mogao si i bez ove kampanje, tako sto odes na VMA, popunis donorsku karticu i Voila - od tada pa na dalje ako geknes a bude nesto iskoristivo, oni ti to povade i ugrade nekom drugom. Sto je jelte, vrlo kul.

E sad... sta podrazumeva ovaj novi zakon ne znamo. Ja jos uvek ne videh neki predlog zakona.. ne da Bouze neki QR kod da moz'da skeniras na bilbordu pa da procitas predlog. Kako da podrzim nesto u sta nisam imao uvida? Fala lepo, ali tacno i da je najhumanije delo na svetu, znajuci nasa gov.., pardon, politicare, mora da se 6x procita i ono sto pise sitnim slovima jer se obicno tu krije neka zvrcka (citaj neko mlati neke novce preko toge).

Dakle, kampanja kao kampanja je OK. Dobra fotografija, losije radio izvodjenje (mogli su malo bojleg tonca da nadju... telefonski glas deluje strasno fake), po meni dobro graficko resenje ali izostaje ono najvaznije, tako da... mozda hall of cistiliste dok ne vidimo da li ce se u nekoj sledecoj iteraciji popraviti.

Iskreno, previse je medijski burno ovo propraceno da je sve samo dobrovoljno i humano. Mozda deluje potpuno izopaceno sto tako mislim ali eto... staros' i iskustvo govore tome u prilog. :(

Upravo tako, medijski je propraceno iz dva razloga. Prvi je zato sto su "dobrovoljno i humano" zavijeni u donor-organa-po-defaultu-a-ako-neces-ides-u-policiju-da-se-prijavis-da-te-oni-zavedu-kao-takvog. Dakle drzava te tretira kao kriminalca. Drugi je taj sto je to "izvozna sansa" jer novi zakon predvidja da drzava preprodaje organe trecim licima (drugim drzavljanima). Treci je taj sto ovde zive ljudi kojima drzava bukvalno ne dozvoljava da odu na transplantaciju u inostranstvo i sad ih koristi kao udicu za siroke narodne mase. Jedna od tih (nesrecnih) osoba kojoj je zivot upropascen greskom lekara u Srbiji, je na jednom od tih postera. I cetvrti je da si o tome mogao da procitas na temi koja se bavi ovim, da urednistvo dizajnzone po najboljem srpskom rep-medju-noge sistemu "ne talasamo" nije ekspresno obrisalo apsolutno sve komentare koji pojasnjavaju kampanju.

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eto, od sve dece bas MioDrug najde da povampiruje ovu kontraverznu i po svim merilima ne-uredjivackog POLITICARENJA no-no temu.... razocarao si me i ko covek i ko komunjista <_<

Nije ni cudo da bilbord izgleda krsteno, kad se oce nadje se para, a sa parama kupis i dobar dizajn i kampanju oblikovanu tako da odgovara tvojim krajnjim namerama. Besmisleno je svako racionalno razglabanje o celoj stvari, jednako kao sto je nebitno kako ce @#%X!&Y recima oblikovati zakon kad se sve svodi na " ako nisi IZRICITO protiv, onda si jednoglasno za ZA".

Al' ko sto rece Herr Hitler, "nema te budalastine & gadosti koju cu ja uraditi a da se ne nadju oni koji ce mi aplaudirat"i.....( cudo jedno ponekad najvece mudrosti i uvide nalazis na najneocekivaniji mestima ).

Elem, da skratimo, ne moj vise da talasate, OR ELSE, onako demokratski ^_^ nije ovo javna tribina da popujete i propovedate.....

U davna vremena zaostali & neuki produkti nazadnog crvenog nastavnog sistema ubedjivali su mlade & nevine da dizajneri/umetnici treba da imaju odgovornost prema naruciocu, vremenu u kojem zive, svojoj savesti, da su zainteresovani za sve i svasta, da prate doba u kojem zive i aktivno ucestvuju u njemu, itd. its. ... jero im kao nekoj hebenoj duhovnoj eliti :lol: to spada u opis posla. no ta tamna vremena su za nama, svanulo je i nama svetlo demokracije i duhovnih sloboda, misli i govora.

Zato Ubuduce slobodno pricajte o kerningu, upotrebi praznog prostora, kompoziciji i slicno, ali ostalih stvari se man'te OR ELSE.

Dobar i smeran Dizajner/Umjetnik treba da citi & slusa starije i pametnije, a ne da talasa i smara svoju glavu interl, iterele, intrlektualnim stvarima na koje nije sviko i za koje nije ovlasten od nadleznih. Pogotovo razglabati o ovako minornoj i nevaznoj stvari..... jer sta je ovo nego obicna legalizacija onoga sto se do sada radilo ispod zita, samo podignuto na novi i visi nivo, Umesto da se divite ekonomskom geniju koji stoji iza ovoga, vi talasate oko gluposti..... Pa sta ako je neko prisvojio organe vase dece, unuka ( nece valjda od vas matorieh da uzimaju cadjava pluca i ciroticnu jetru <_< ), barem ljudetina nije na ceni ovde u Serbistanu.

I tako, ne talasajte OR ELSE

PS. @inner, kada sam rekao da politika ne postoji, isto mislim i o drzavi.. i to je eufemizam, maja, himera, prasina u ocima... Postoje samo nekol'ki oni i mnogo NAS.

PPS. eto potrudio sam se da napravim p... korektan post, cak sam i smajlije poturao.... kao sto se vidi svako dojde pameti.... manje vise :mrgreen:

Elem, da skratimo, ne moj vise da talasate, OR ELSE, onako demokratski ^_^ nije ovo javna tribina da popujete i propovedate.....

Premisa ti je pogrešna, ovo nije demokratski forum, pa da svako može da priča šta hoće, već privatni pa je to o čemu može da se priča regulisano pravilima. Sasvim je ok da se nekom ta pravila ne dopadaju, ali nije ok da se krše.

Hajde da te još jednom zamolim da se uzdržiš od uplitanja politike (tome nema kraja, jer je u ovoj zemlji bukvalno sve sumnjivo i potencijalno urađeno na štetu građana) i tih sitnih provokacija, nemaju nikakav efekat osim potencijalnog skraćenja tvog boravka na forumu (da plastičnije objasnim ono "or else", vidim da te fascinira).

Iskreno se nadam i verujem da ti to nije cilj.

Hvala na razumevanju.

Jbg.. izgleda na DZ vise ne moze da se vodi normalna diskusija? Jedan link (if any) bi bio sasvim dovoljan.

@alekba, ti si i onako poznat po tome da u poslednje vreme ovde skoro pa iskljucivo provodis trolujuci i/ili zaleci se na urednistvo...

Nema potrebe dalje polemisati, pogotovo sto to ni u jednom delicu nema veze sa ovom (naizgled ozbljinom) temom.

Stvarno ne vidim u cemu je problem..... gde sam ja ovde uplitao politiku, kojim recima? Cak stta vise, dapače napisao sam komentar koji je sasvim u skladu sa privatnim ravilima, prekorivsi @MIODRUG-a zbog povampiravanja teme a ostalima skrenuo paznju da ne komentarisu stvari koje nisu u vezi cisto... likovnih stvari. Takodje sam gledao da to prodje bez SITNIH provokacija, eto u tu svrhu sam obrisao prva dva reda ovog pisanija, nekako mi bili sitno provokatorski, mada sam opet bio samo ponovio tvoje reci. Iskreno se nadam da je u pitanju nesporazum i ishitreno citanje :)

PS. ovo je OT, licne prirode, bez provokacija, cisto dobronamerno. Nazalost reci, sitne ili krupne ne menjaju nista, govorim uopsteno, globalno nevezano za Zonu. Zilion puta sam gledao kako ljudi ne veruju svojim ocima, usima, ma ni nosu nece poverovati ako se to ne slaze sa njihovim ubedjenjima... tako da kod mene nema neke namere vece od brbonjanja i izigravanja pisanja uz vetar, nista na sta ce Ozbiljan covek obratiti paznju. Psi laju, karavani prolaze.... osim u Severnoj Koreji i slicnim sistemima gde lajave pse pojedu, al' nismo valjda dotle dosli.

Tako, dozvoli da ti ispricam jednu pricu ( sta ces covek u godinama pa trtlja ). U neka davna vremena sa svojih 15-16 kad sam poceo da zalazim po kafanama upao sam u situaciju gde su svi bili stariji, Pametniji... studenti filozofskog, filoloskog,teoloskog, pmf-a, glumci, slikari, pesnici, novinari i ostala bagra & balast drustva. Sad, kako u toj situaciji doakati nekom ko je ako nista drugo barem daleko nacitaniji, da ne opricavamo kilometrazu u kafanskim raspravama..... Zato sam razvio par taktika, jedna od njih je i ponavljanje reci sagovornika, mislim veoma afirmativna prezentacija njegovieh sopstvenih reci. Reakcija je uvek bila standardna, da me ubijes ne znam zbog cega se ljudi nadju iznenadjeni & uvredjeni kad cuju sopstvene reci iz tudjieh usta... i tako, nisam menjao ni svet ni svest okoline, bas kao sto nisam odgovoran za reci i postupke drugih. Sto rece bernard So. znamo ko smo i sta smo, sada se.....

aj uzdravlje i radi sta oces

• 2 weeks later...
da budes donor mogao si i bez ove kampanje, tako sto odes na VMA, popunis donorsku karticu i Voila - od tada pa na dalje ako geknes a bude nesto iskoristivo, oni ti to povade i ugrade nekom drugom. Sto je jelte, vrlo kul.

E sad... sta podrazumeva ovaj novi zakon ne znamo. Ja jos uvek ne videh neki predlog zakona.. ne da Bouze neki QR kod da moz'da skeniras na bilbordu pa da procitas predlog. Kako da podrzim nesto u sta nisam imao uvida? Fala lepo, ali tacno i da je najhumanije delo na svetu, znajuci nasa gov.., pardon, politicare, mora da se 6x procita i ono sto pise sitnim slovima jer se obicno tu krije neka zvrcka (citaj neko mlati neke novce preko toge).

Dakle, kampanja kao kampanja je OK. Dobra fotografija, losije radio izvodjenje (mogli su malo bojleg tonca da nadju... telefonski glas deluje strasno fake), po meni dobro graficko resenje ali izostaje ono najvaznije, tako da... mozda hall of cistiliste dok ne vidimo da li ce se u nekoj sledecoj iteraciji popraviti.

Iskreno, previse je medijski burno ovo propraceno da je sve samo dobrovoljno i humano. Mozda deluje potpuno izopaceno sto tako mislim ali eto... staros' i iskustvo govore tome u prilog. :(

Videćemo kad izađe, biće još toga u nastavku. Neka bude u čistilištu. :D

Svi mi, zapravo, želimo da deo našeg tela ne završi u telu nekog tamo zlikovca. Problem je što ne postoji garancija koja bi zatvorila izvor bilo kakve sumnje. I da postoji, opet bi morala biti napisana slovima i rečima, od strane neke institucije/autoriteta. Zato ostaje da se veruje, ili ne. Nema izbora osim da se izabere jedan od dva izbora.

Nažalost, Srbija nije prva zemlja u kojoj je obavljena prva operacija, i zato ona po prirodi stvari nije u mogućnosti da piše zakone i pravila. Ali, može da bira jednu od ukupno dve opcije, kao i sve ostale uređene zemlje, a na ovom svetu.

Sadašnje rešenje problema je nedovoljno; odziv ljudi na rečima jak, ali slab u praksi; svi se usmeno slažemo da je OK, ali samo to.

Buduće rešenje pokazalo je bolje rezultate u praksi tamo daleko, zato što su ljudi, pre svega, uredno popisani; ko hoće da zavešta organ - neka se izjasni, ko neće da zavešta organ - neka se izjasni; plus, u svakom trenutku porodica može da povuče potpisanu odluku.

U Njujorku, recimo, neprofitna organizacija stoji između zdravstvenog centra i donora. Kao primer, navodim LiveOnNY; nekoliko reči o njima: "LiveOnNY serves 13 million people in the greater NY metro area, 10,000 of whom are on the waiting list for life-saving transplants."

http://www.liveonny.org/

Preko formulara na sajtu sam postavio pitanje - da li je i šta u procesu doniranja anonimno, odnosno, da li moja porodica/osoba koju sam ovlastio može da upozna donora/njegovu porodicu. Ovo je odgovor:

MyIlgFk.jpg

Na kraju, 'ajde da vidimo šta je moguće, a šta nemoguće.

1. Srbija ima isti zakon o doniranju/transplataciji organa kao afrička plemena - ne postoji. Čekaš 8 godina? Slobodno čekaj još 88. BUAHAHAHA!!!

2. Sadašnji zakon.

3. Budući zakon.

4. Made in Serbia zakon, nešto neviđeno. Revolucionarno rešenje. Toliko dobar zakon da su ga usvojile sve zemlje na svetu (i šire).

Šta bi izabrao? Ja bi' ovaj 3.

• 1 year later...
  • 4 weeks later...

Pa sineee, to since ti je da se zna ko i od kada... eeeee

npr.

PI9XHwC.png

Nasi samo prate modu, video sam par dukserica, majica i tako to sa sve simce 2009 do 2012-3 ono kao. A nisu jeftine dzoke vidi se... Lepo izgleda, lepi se raja... mislim lepe se i oni koji znaju sta to znaci.

Nego ta fora sa crnom bojom... Ono kao pekara pa u crno, juce vidim mesaru... To je valjda ono sto bi rekli ajde nesto novo, da gi inoviramo, pa turaju plesan zeleno na mlecne proizvode i tako.

Dizajn je bre otisao u tri lepe... mislim gledaj kol'ko ljudi trpa "dobar dizajn" i Crapple u istu recenicu :huh:

jeste oku ugodna Dženifer, espešli netransparentni deo, isti ugovor sa Fijatom, ali nije mesto i vreme za ovakav (h)umor, pa sam prijavio tvoj post Adminu-prošli-praznici da otfikari* pola, do dela:"Naši samo prate modu..."

*uključujući i ovaj post

Ugovor as Fijatom? Izvini al" ne pratim medije.. A snajka je Dzenifer? koja....

Enivej, znas da sam bar pet puta povlacio cenzorsku crtu, dok nije legla kako treba? Kako ti nije zao :huh:

E sad, pre par dana sam prijavio spamera dzonija.... pa ce da vidimo... dal se trza na h-umor, benigan i nezlobiv ili na ozbiljno remecenje foruma... mislem bar u ozbiljnom svetu.

mada lik mi je zanimljiv.... sve se nesto mislim da je neki ovdasnji. Ne ide mi u glavu da neko prevodi sta je gde na forumu pa onda tura mamce.... A ondak zasto engleski tekst..... Zanimljiv lik u svakom smislu.

...... dobro nije mesto ali..

Ma ja ne razumem ni one spamere obicne..... sta im znaci da ubace neki bezvez tekst po celom forumu, a bez da postave link. Neki koliko sam skontao postave link, pa ako kliknes njima kapne neka kinta..... otprilike 0.00014 centa po KLIK! Neki su zlocudni... mislim onak njihov klik.

Ovaj mi je nova sorta, ne secam se da je neko tako smisleno postavljao postove. Ne bih da proveravam sta je iza onih linkova, niti me zanima.

Sa druge strane ovde na Zoni ima klinaca, koji su tu eto, ono dosli da malo prosvrljaju.

A ti klincu su ponekad pisurija, jednomrukom iza ledja kucaju poruke, imaju par fejsbuk, tviteri sta sve ne naloga... ma bas su trendi. A onda zovu sedobradog drndosa da im ocisti komp. Kakve sam gluposti video, da ne verujes. Nije daleko od pameti da je ovaj dobio kozna koliko KLIK-ova... Bog nek im je u pomoci.

Meni je mladji majmun sin par puta zarazio komp na to klik, a i tablet cu morati da resetujem, jerbo je majmun otisao na fabricki - kineski brovser.....