Jump to content

Hall of F/Shame

headcutter
 Share

Recommended Posts

ipak, pretenciozno (ili ko-zna-kako?) bi bilo reći da leo burnett & vip ne znaju gde udaraju.

Ne bi im bio prvi, a po svemu sudeci nece biti da im je ni poslednji put da ne znaju 'di udaraju...

Ovako na okupu, sa sve ajfonkama... ozbiljni su pretendenti na tron najgluplje saranje u novijoj visokobudzetno-marketinskoj istoriji svrbije

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovo je samo pocetak. Kada ( i ako ) Apple udje kod nas, zvanicno, sa svim servisima koje nudi, logicno je predpostaviti da ce se njihovi proizvodi reklamirati. A onda cemo se nagledati svacega.

Kad je poceo da gubi prednost ( hardversku i softversku ), u odnosu na PC, Apple je poceo da koncipira svoje reklame po principu: kupujem Apple jerbo sam savremen, fensi, trendi bla, bla. Vidjao sam reklame koje su tako pune Ne-ukusa, da sam pomisljao da su fejk, nazalost nisu.... a raja, ta pucina prosta se prima li prima.

Sada kad u nekoj diskusiji kazes nesto sprotivu epla odma" si hejter, i obrnuto ako spomenes prednosti dobijes etiketu fan-boy. Na Zoni su aktuelne nekolke teme po tom pitanju, na nekim drugim forumima jos i vise ( ponegde se takve teme iz momenta zakljucavaju ). I sve to zbog obicnog komada opreme.... da se radi o pivu, pa da razumem, ovako :huh:

Zanimljiva tema za pcihologe, sociologe i ostale andromoljoge, koji zive od pametovanja po raznoraznim mestima odakle se isijava nauka za siroke mase. Ostali, pheh, neko ce da nastavi da se krsti s" obe ruke, neko ce po zadatku stancati takva xxxxx zarad zarade.

leo burnet i ostale glavonje... pa lanac je jak onoliko koliko je jaka najslabija karika. Po principu obrnute selekcije nekako se namesti da je ta najslabija karika na jako odgovornom mestu, zato

https://www.youtube.com/watch?v=LweYf0gO2uA

Ne znam. Prezirem advertising, al Appleove reklame, bar one Američke su mi na mestu. Mislim, bar one koje sam ja video napravljene su sa merom i ukusom. A Samsungove nisu. Sve one reklame u kojima Samsung nešto kao ponižava Apple kao inferiorniji brend su mi neukusne.

Sve to zajedno, nema veze sa količinom neukusa i neinventivnosti koji vlada kod nas. Neukus u reklamama kod nas je van svake konkurencije. Ajfonke reklama je toliko gadna da sam doživeo transfer blama, a opisati zašto i na kojim sve nivoima ono ne valja je kao "dirati štapom go**no".

Al bilo je i gorih. Sve u svemu… prezirem advertising i želim mu da nestane.

Sjajan post Mirtodore.

Možda radnik u fabrici u Donjim Levićima koji pravi federe, klipove, itd... i šalje ih u fabriku u Gornjim Desnićima, u kojoj se ti delovi ugrade, modifikuju i dodaju u novu celinu koja se šalje sad u Gornje Leviće na finalnu doradu... nije ni svestan da je učestovao u pravljenju velike i opasne pečurkaste bombice.

Ne znam. Prezirem advertising, al Appleove reklame, bar one Američke su mi na mestu. Mislim, bar one koje sam ja video napravljene su sa merom i ukusom. A Samsungove nisu. Sve one reklame u kojima Samsung nešto kao ponižava Apple kao inferiorniji brend su mi neukusne.

Sve to zajedno, nema veze sa količinom neukusa i neinventivnosti koji vlada kod nas. Neukus u reklamama kod nas je van svake konkurencije. Ajfonke reklama je toliko gadna da sam doživeo transfer blama, a opisati zašto i na kojim sve nivoima ono ne valja je kao "dirati štapom go**no".

Al bilo je i gorih. Sve u svemu… prezirem advertising i želim mu da nestane.

svezije apple reklame su toliko umerene&ukusne (cast izuzecima), da mi je potpuno logicno to sto ti se dopadaju a ujedno prezires odvratajzing &zelis mu da nestane

(i ja isto zelim infostanu i jos nekolicini pojava, ali avaj.)

Ok. enuf. Daj neke argumente. Da se vratimo gadostima tj HOS.

Meni je ovo sa domaćinskim čipsijem sve mnogo pregadno, al njima nije dosta pa napraviše celu seriju.

Isečak:

- Ne zna dete šta je dosta.

- A ti kao znaš šta je dosta otkad si mene srela, reče Sergej Trifunović sam sebi. Malo seksualnih konotacija sa pokojnom baba-trandžom samim sobom u reklami za pečeni krompir? Potpuno besmisleno.

Pregrdno. Nepoznat je razlog zašto Sergej glumi i dedu i babu i sebe.

Jel se ti šališ što pominješ "profesionalni izazov" za ulogu u reklami za čipsi. :)

Ajd što je reklama za taj čipsi gadna, al meni lično ima nešto gadnije. Gadnije od pominjanja kajmaka i babe kojoj nije dosta u istoj reklami mi je lepljenje čipsi kesice u ruke onog Mesija.

chipsy-i-messi.png

Ono što se marketinškim jezikom naziva adaptacija, ja lično zovem prevarom.

Al dobro. Kazu da se ne valja fokusirati na negativno i da treba razmisljati pozitivno pa ako imate neki lep primer za HOF ja podrzavam.

Jel se ti šališ što pominješ "profesionalni izazov" za ulogu u reklami za čipsi. :)

...

Ne šalim se, njemu je gluma profesija i on u reklami glumi.

Da li za glumca postoji razlika u snimanju jedne filmske scene i snimanju reklame?

Osim što za snimanje reklame uglavnom dobiju mnogo veće novce nego što dobiju po jednoj sceni filma,

kad bi se tako izmerio ukupan iznos.

OK, priznajem... moj umor i prebrza reakcija verovatno. :)

Iako, opet da napomenem, ja ne vidim razliku između glumca u jednoj filmskoj sceni i glumca u reklami.

U pitanju je trostruka uloga, i ako je to profesionalni izazov prilikom snimanja filma, meni deluje da jeste i prilikom snimanja reklame.

Po zanimanju sam konobar sa višegodišnjim iskustvom u sektoru usluga.

Osim novčanog iznosa, nema razlike između kratke tezge i dugometražnog rada u restoranu, zato što je reč o istom poslu, manje-više unapred poznate varijable. U oba slučaja, moj prilaz poslu je isti - crne pantalone, bela košulja, mašna,

AK-47,

Izvolite, Hvala, Do viđenja.

Ok. enuf. Daj neke argumente.

vecina tv/print kampanja koje sam video poslednjih par godina su lepo napravljeni demoi proizvoda.

daklem, jedna fina, s'ukusom izvedena advertajzing sahrana.

da budem posten do kraja, bilo je i nekih izuzetaka kao sto su npr ova dva spota

http://www.youtube.com/watch?v=_4msNKgRQDc

http://www.youtube.com/watch?v=nhwhnEe7CjE

mada ovaj drugi "misunderstood" moze biti i P&G koliko i apple, al' dobro, da ne cepidlacim(o).

edit: ili je malo vise P&G no apple..al' dobro ( :

• 3 weeks later...

A to je, kao, parodiranje ovoga:

i, donekle, ovoga (s obzirom da je, valjda, od prošle godine)?

Well, koliko vidim, ovo, u stvari, i nisu zaraćeni konkurenti?

Mislim, izgleda mi da su u pitanju potpuno različite ciljne grupe -

DIS valjda "gađa" ljubitelje ismevanja wimp-ova

što u bermudama pevaju "popevke" na "stranom" jeziku u ritmu valcera

(je l' zbog toga "takmičarski" enterijer izgleda kao... khm, konjušnica u 19-om veku najkasnije?),

Tempo valjda "gađa" zagorele muškarce koji će poverovati

da ih u Tempu čekaju raspomamljene stjuardese

(tu je i sav jedan muški shelf stacker, da ne bude seksistički),

dok IDEA "gađa"... hm, ovo mi je potpuno nepoznata kategorija:

ljubitelje pričajućeg (i pevajućeg, gospode!) zaobljenog pravougaonika

kojem od 2012-e naovamo život udahnjuje copywriting sastavljen na bordu direktora klijenta?!

(Hvala YouTube-u, upravo me učinio

neizmerno zahvalnim životnoj mogućnosti propuštanja ovakvih pregnuća ljudskog duha!)

Nakon još jednog primera iz druge kategorije klijenata:

daću sebi slobodu da izelaboriram jedan od čuvenih citata Davida Ogivyja

("When you have nothing to say, sing it."):

kada treba da promovišeš proizvod sa milionskim promotivnim budžetom,

vrlo je mala verovatnoća da je u pitanju proizvod toliko loš da o njemu nema šta da se kaže;

pre će biti da ti ne umeš da nađeš šta je to karakteristično za taj proizvod što će privući ciljnu grupu

(osim niske cene u Srbiji 2014-e, no $hit?!!),

a ako ne umeš da nađeš unique selling propostion,

e onda vala i nisi za poziciju na kojoj si, ma koja da je -

marketing manager klijenta, market researcher, brand strategist, creative director, copywriter...

Ali, dobro, ja u stvari ovde "rantujem" jedno potpuno "zastarelo" poimanje,

ovo je "novo" doba "lovebrands" bamboozlement-a,

everything goes.

P.s. Vidim da redovnu logističku podršku nepostojećem USP-ju pruža

muzička nostalgija prema kreditno-potrošačkim 70-im i 80-im prošlog veka...

'Aj'te, molim vas, zar nikodo sada nije upotrebio Mirzino jato?!