Jump to content

Zackoljica sa poligonima

nenicanie
 Share

Recommended Posts

Izvinite sto postavljam ovako glupo pitanje ali ne mogu nigde da nadjem kako se to radi,tj da li je uopste to moguce?

Jel mogu u 3dmaxu da na postojeci objekat koji se sastoji od dosta polgona da izaberem odredjene poligone u tom objektu i da ih nekako grupisem,i u sledecem trenutku kad kliknem na taj deo poligona da mi se selektuje sve?Kao da imam novi element u okviru postojeceg objekta(elementa).

Mnogo bi mi znacila pomoc...Unapred hvala!

Meni trenutno "pade na pamet" jedno resenje koje ne znam da li ti odgovara.

Kad selektujes zeljene poligone odes u Poligon:Material IDs u tu im dodelis odredjeni ID.

Posle ih veoma lako mozes selektovati pomocu dugmeta ispod - Select ID.

Na taj nacim veoma lako mozes dodavati i nove poligone u izabranu selekciju.

Moracu da postavim jos jedno pitanje ovde da ne otvaram temu...Pravim burence za magnum,i onda preko valjka pa sam iskoristio boolean komandu da napravim udubljenja po dom valjku kao i rupe u njemu...Sad mi se pojavljuje problem kad zelim da ga prebacim u UV layout izbacuje mi poruke "Faund 2 odd faces in imported surface",chack 3d view for their location".

Provalio samda je problem u vezivanju vertexa...Pa jel moze neko da mi pojasni problem sta treba da uradim?

evo neke slike kako je boolean komanda izvrsila spajanje...

Uh ne koristi nikad boolean, kreni lagano ispocetka pa rucno seci.

Ovde je toliki mess da ne zna covek odakle da pocne, prodji neke tutorijale bice ti jasnije, bices uspesniji, zadovoljniji, ali treba vremena.

LuckyBug samo jos jedno pitanje ja sam ove rupe u objektu uradio preko spline...Pa sam editpoly i extrudovao sam i tako je ispalo...Jel je tako ispravno da se uradi?

Pa onda da nastavim rucno da pravim ova udubljenja?

Kako ja ne volim taj symmetry... Nekad sam ga koristio i sakom i kapom, do nisam naleteo na neke gipsane profile za ruse i provalio da je bagovit strasno.. Recimo naj lakse je sa njim napraviti pravougaonik na plafonu o neke lajsne (pod 45 stepeni u cosku i na sredini 2 kom) ili je produziti, ali provalio sam da recimo profil koji je par megabajta, ako ga iseces samo i mirorujes (sto simetrija i radi) poveca fajl recimo 2 puta ( koliko bi i trebalo) a simetrija, i ako posle konvertujes u poli (cak i ako izvezes u VrayProxy poraste fajl drasticno vise...

Mozda je bio problem u tim modelima sa neta, ali od tada simetriju izbegavam u sirokom luku, pre cu rucno da sasecem pa mirorujem..