Jump to content

Nvidia MAXIMUS

misha1
 Share

Recommended Posts

drushtvo, ovo izgleda fenomenalno

Ne znam samo kako ce max 2013 da podrzi ovakav rig

rad y Adobe premiere i afterFX je doveden do novog nivoa sa ovom tehologijom

http://www.nvidia.co.uk/object/maximus-technology-uk.html

edit:

ovo bi trebalo da radi i sa dve quadro kartice, ne mora quadro + tesla. Bitno je da se offloduju gpu kalkulacije na posebnu karticu.

jel bre banned jes ti lud il" ti noge smrde... :huh:

a i ti misho smanji ga malo, sta sad, treba da prodam levi bubreg i decu u roblje za ovo. Mirisi ovo na rat izmedju intela i nvidie, vec su se oni koskali, ti si sigurno upuceniji u sve to, mogao bi malo da nas prosvetlis glede trenutne situacije CPU vs GPU rendera uzimajuci u obzir najavljene nove generacije procesora.

PS. sta ces, neko gleda spanske serije, neko prikaze najnovijeg hardvera :P

bilo kako bilo bice nedostupno za sve nas tako da gubljenje vremena.

drugo kad nesto animiras a to traje nekih 10 sec. pa ga rendas jedno 5 dana onda shvatis da ti softveri nisunapravljeni da bih ja mogao kuci da zbombam neku reklamu sa ulozenih 1000e za komp vec ti treba neka rendar farmica itd ,a to kosta.

a ove i ovakvwe reklame sluze samo da povecaju prodaju nvidia kartica i cuda muda tehnologije , pa se likovi prze na to kupuju 460-ke sa cuda iako to nema veze sa mozgom niti sta ubrzava ali eto kupuju ljudi.

ni veliki sistemi poput RTS-a ne bacaju pare na ove gluposti.

zasto je diskusija o novim tehnologijama gubljenje vremena? Zapitaj se kakve bi karte ljudi koristili danas da nvidia i ati ne rade ovo sto rade. Jeste sve to na kasicicu ali barem gpu snaga vise nije usko grlo kao sto je ranijih godina uvek bila.

lol za rts

Радио сам у тој маји и баталио са ејр свако мало крепа (крешује се)

Јес моћна али ПИ!

Па сам прешао на Синему. И живот ми се прољепшао.

А требала би и Синема а вјероватно и оће да подржи и ГПУ. Шта фали? Брже је много боље.

srecom pa postoji cinema i x drugih programa koje se ne pale na ovaj shit od nvidie!
banned by Retard, sta je ovde tacno shit od ovoga sto sam postovao?

Jel to sto mozes da radis stvari na desktopu o kojima si do juce sanjao?

Jel mozda to sto ti real time workflow omogucava mnogo bolji output?

Jel mozda to sto ti ovo pomaze da proizvedes mnogo kvalitetniji rad za manje vremena?

Jel mozda to sto je skupa i samim tim tebi nedostupna tehnologija?

Da je ovo software, da li bi ga skinuo i odmah poceo da koristis? Da li bi ti onda i dalje bilo shit?

drugo kad nesto animiras a to traje nekih 10 sec. pa ga rendas jedno 5 dana onda shvatis da ti softveri nisunapravljeni da bih ja mogao kuci da zbombam neku reklamu sa ulozenih 1000e za komp vec ti treba neka rendar farmica itd ,a to kosta.
Sta ces... svet je stvarno nepravedan...

...pa se likovi prze na to kupuju 460-ke sa cuda iako to nema veze sa mozgom niti sta ubrzava ali eto kupuju ljudi.

ni veliki sistemi poput RTS-a ne bacaju pare na ove gluposti.

Classic.... Da postoji glasanje za najbolju izjavu na DZ ti bi mi bio definitivni favorit!

CPU vs GPU rendera uzimajuci u obzir najavljene nove generacije procesora.

zanimljivo pitanje i mislim da se to svako od nas sto radimo content creation, sto bi rekli, pita.

Trenutno gpu tehnologija je jos nova u poredjenju sa cpu renderingom tako da jos ne podrzava sve sto mozes da uradis sa cpu-evima. To je meni licno najveca limitacija sto se konkretno tice 3ds max/vray workflow-a. Takodje mislim da je to samo trenutno tako i da ce u skoroj buducnosto da se ide na gpu rendering prosto zbog toga sto je brze a i CPUevi ti ostaju neoptereceni kad radis u aplikaciji tako da mozes da nastavis da radis kako treba dok renderises. Sta je jos zanimljivo meni licno je i mogucnost da upgredujes sistem dodavanjem tesla ili slicnom karticom.

Sto se tice konkretne brzine u real life projektima trenutno ja vise koristim cpu vray zbog toga sto podrzava vise stvari od vray features-a od gpu verzije. Trenutno chaos group jos nije sredio issues sa sistemima sa jednom video/gpu karticom tako da na primer imam uzasno iritirajuci lag kada koristim vray gpu sa quadro 6000 karticom. Inace quadro 6000 gpu rendering je brzi nego dual hex xeon X5690 (3.46GHz, 6.4GT/s, 12M,6C) na istoj sceni.

sve u svemu ubedjen sam da je gpu way forward samo sto ce da prodje malo vremena dok se usavrsi software.

edit:

jos jedna zanimljiva stvar je to sta ce da bude sa iray vs vray. Iray je mental ray tehnologija koja ce da bude nafurana da radi kako treba na nvidia hardveru dok ce vraj da bude open CL aplikacija koja ce verovatno moci da ima siri user base (radice i na non nvidia hardveru) i samim tim dostupnija likovima ko sto je banned by Retard.

neku reklamu sa ulozenih 1000e za komp vec ti treba neka rendar farmica itd ,a to kosta.

Naravno da kosta.

Tesko da postoji posao vezan za 3d industriju u koji ulozis 1000 e i svaki mesec zaradjujes po 10 000 e.

Ako ozbiljno i profesionalo zelis da se bavis 3d-om, ne bi trebao da ti je problem ulaganje u hardver jer se to visestruko isplati.

Da li GPU ili CPU, to je stvar rasprave. Trenutno je CPU dominantniji, ali hoce li tako biti, vreme ce pokazati.

Jedno je sigurno, to nisu gluposti.

shit je jer je to klasicna reklama gde se forsira nevidia i adobe,a brdo drugih programa radi otkida i bez toga - flame , nuke ,comb.. itd.

molim da mi navedete ko sa ovog ofuma koristi ovako skupe kartice pa sam stoga zakljucio da je beskorisno za nas vecinu sa zone a ne da je diskusija gubljenje vremena.

Gubljenje vremena je okretanje glave za nafuranim cica macama na ulici/ obracanje paznje na pevacice -glumicice i ostale jebacice, razgledanje novog ferarija itd. :P nemas to, verovatno nikad neces ni imati, a ikad bi ti neko dao ne bi znao sta ces sa tim, uostalom kao ni sa mishinim hardwerom, covek ima to sto ima i zna da ga koristi.

- u vezi sa navlacenjem izmedju cpu-gpu rendera, secam se simpaticne izjave nekog intelovog velikodostojnika koji je otprilike rekao: na sta bi to licilo kad bi neko sa celeron procesorom i dobrom grafickom karticom imao bolje perfomanse nego sa sionzionxeon procesorom sa 881 jezgrom. Takodje znam da je intel uskracivao prava koriscenja nekih gengli na njihovim procesorima, u cilju potkresivanju krilaca nvidiji, vukli su se po sudovima i nagodili. Ovo mi se cini kao intelov pokusaj da ostane u igri.

Ja verujem da bannedbyRetard nije mislio nista lose.

Siguran sam da se covek ne bavi profesionalno 3D-om, tj. ne zivi od 3D-a, jer da zivi znao bi sta znaci kad se ubrza workflow i kad se ima stabilan hardver pored sebe, pogotovo ako ga kompletnog moze otplatiti sa jednim poslom.

"...veliki sistemi poput RTS-a...." :lol:

ma jasta more , cim pljunes na govna od nvidie odma nisi profi i ne zivis od 3d-a.

da RTS je najveci sistem u smislu da imaju najvise love , samim tim kupuju i oni kartice i radne stanice.

stabilan hardver po meni je i moj amd x 6 sa gts 250.

bas me zanima sta profesionalci na ovboj temi koriste od hardvera?

pa lepo, koliko kapiram ovo bi trebalo da radi i u maxu i drugim sofverima. U suprotnom ne vidim poentu, To da li ce, koliko i za sta gpu da se koristi trebalo bi i sama aplikacija da moze da odluci. Recimo octane render ima upravo ovu mogucnost da jednu graficku koristi iskljucivo za render a drugu graficku(ili integrisanu) koristi za OS i aplikacije.

Nego to da li je ovo korisno za dinamiku nema logike raspravljati. Ko se od vas profesionalno bavi dinamikom i simulacijama pa da moze da kaze jel korisno ili ne? Kad neko sa par godina iskustva sa Houdinijem , Mayom , Naiad itd kaze da ce da mu olaksa zivot e to znaci nesto. A do tad mozemo da pricamo o hardweru koji RTS koristi.

Houdini 12 ima podrsku za GPU proracune simualcija i ubrzanja su impresivna, sa ovim mozda bude jos bolje. I za takve stvari mislim da je GPU majka. Sto se tice renderinga jos mnoge stvari moraju da se implementiraju da bi mogao ceo posao prebaciti na to, CPU i dalje tu vlada.

E sad NVIDIA, cini mi se (mozda gresim), mnogo vise ulaze u to nego ATI, na stranu fanboyizam .

A zivo me interesuje sta u RTS imaju. Siguran da su se pare od pretplata bacila na neke zesce masine, koje skupljaju prasinu, znate kako kod nas to ide, javna nabavke, meni, tebi, rodji, njegovom komsi ...

90-ih je u RTS-u stajala jedna Silicon Graphics radna stanica, nikad upaljena, kupljena za nenormalne pare, niko nije ni hteo ni umeo sa njom da se igra.

Pre neku godinu su sve drzavne uprave dobile racunare koje su imale Quadro graficke kartice, da sekretarice mogu valjda brze da kucaju proracune i igraju mahjong, neki momci su to zamenili nekim osrednjim a okolo prodavali te Quadro bez garancije naravno.

Ne bi me cudilo da u zgradi vlade moze da se otvori render farma preko noci komotno.

Bitno je da idemo malo napred pa makar ovo i ne sluzilo trenutno nicemu, gledajmo pozitivno na sve to.

nema veze sa maximusom al' da ne otvaram novu temu...

Najnoviji vray najzad radi super u GPU mode-u. Nema vise lag-a a i podrzava mnogo vise nego prethodna verzija. Nice!

sa maxwell web sajta:

The team at Next Limit have developed their own Interactive Engine for Maxwell Render which provides instant preview results while setting up a scene. And while other render solutions providing GPU-based interactive previews force the user to buy expensive graphics cards to achieve the desired results, the Maxwell Render interactive engine is CPU based, and no special hardware is needed.

he he :) marketing je mocna stvar