Jump to content
milosh034

MacMini (2011)

Recommended Posts

Prelazim definitivno na Mac pa sam pazario jedan MacMini i stize mi krajem meseca iz USA.

konfiguracija:

2.7GHz Dual-Core Intel Core i7

4GB 1333MHz DDR3 SDRAM - 2x2GB

750GB Serial ATA Drive @ 7200 rpm

Dokupicu kasnije 8GB rama jer ima da se nadje za $50

Meni ce sluziti za rad u Illustrator-u, InDesign-u i PhotoShop-u

Kakva su Vasa iskustva sa MacMini-jem iz 2011e

Drugarova zena je koristila jedan iz 2009. bas za Illustrator, Photoshop, InDesign (doduse ne previse zahtevne stvari), a onda im je crkla maticna ploca (neisplativa popravka) i opet su kupili MacMini bez razmisljanja.

@milosh034

Ako posedujes imalo znanja o hardveru i softveru, kao tipa podignes sistem, i slicno, sa lakocom mozes da napravis mac pro masinu.

Uzmimo za primer mene, hackintosh mi je zamenio iMac u svakom pogledu, jer prosto radi kao sat, i maltene vise ne vidim razliku izmedju sistema, tipa da nesto na hackintosu zeza ili slicno.

Znaci uzmes lepo ovo (moja konf)

I7 2600k (mozes ga oc na 4.5 bez po muke)

Gigabyte P67-UD3P-B3 Rev. 1.1 F7

4 x 4GB DDR3 1600mhz

Gigabyte HD6870 OC 1GB

HDD Vertex 3 120GB za sistem i programe (hackintosh prepoznaje SATA3 bez ikakvih zavrzlama) + 2TB za podatke

2 x 22'' monitora

550W CoolerMaster napajnje.

I sve mozes uzmes maltne za te pare ali ce ti performanse biti puno bolje, em na vecinu ovih delova imas 3 do 5 godina garancije (ako uzmes nove) em ne zavisis od appla koji jedno ima prodavnice i servise u Beogradu, jer ovde mozes svaki deo da sam upgrejdujes ili zamenis bez po muke.

Tako da meni ova masina, gledano po brzini daje oko 14.000 poena u geekbencu, a tu ocenu imaju maltene apple masine preko 2-3k eura.

Tako da ja licno, ne bih iako sam fan appla nikad uzeo nista od njih tipa za posao sem mbp-a zbog mobilnosti, dok za sve drugo bih se oslanjao na ovako nesto, jer maltene sve radi OOB jedno sto je potreno da instaliras bootloader koji sad ima sopstveni instalacioni program.

A sad ako ti je do izgleda, mozes modujes Mac pro kuciste i ubacis sve ovo u njega (licno cu uskoro narucim neko sa ebaya) i ako imas jos para, mozes da kupis i orignialne cinema monitore ili pak neke IPS monitore sa nizom cenom.

:)

Pogledaj ovo, tj. imas detaljno poredjenje uzmedju Mac vs Hackintosh

http://www.youtube.com/playlist?list=PLCED7EB31338F57A9&feature=plcp

^Човек написао да је већ купио рачунар, а ти му предлажеш да купи други...

@milosh034: Набави квалитетан монитор, ако већ ниси и бићеш веома задовољан. Тешко ћеш "докупити" још 8 гига, пошто имаш само два лежишта за меморију. Са 8 гига ће ти за већи део послова бити више него довољно на тој малој и лепо упакованој машини.

поз.

U firmi radim na hackintosh-u i imam stvarno dobru masinu i odlican monitor, sistem je stabilan i nema stucanja restartovanja i slicno. Onada sam se upalio da kupim Mac, i Mini mi je najprakticniji jer moze da se prenese iz USA bez problema.

Kod kuce imam monitor Dell U2410 i prezadovoljan sam sa njim. Ono sto me izludjuje mada nisam neki poznavalac komponenti i hardvera da tokom godina se kucista prakticno ne smanjuju i ne znam sta je razlog :)

@boric...da nisam se lepo izrazio, postojecih 4GB zamenicu sa 8GB.

Hvala ljudi, ako ima jos neko iskustva sa Mini-jem nek se javi.

Znaci uzmes lepo ovo (moja konf)

I7 2600k (mozes ga oc na 4.5 bez po muke)

Gigabyte P67-UD3P-B3 Rev. 1.1 F7

4 x 4GB DDR3 1600mhz

Gigabyte HD6870 OC 1GB

HDD Vertex 3 120GB za sistem i programe (hackintosh prepoznaje SATA3 bez ikakvih zavrzlama) + 2TB za podatke

2 x 22'' monitora

550W CoolerMaster napajnje.

I sve mozes uzmes maltne za te pare ali ce ti performanse biti puno bolje,...

Izvini, poredis necujnu kutijicu 20x20x3.5cm od 1.2kg sa cudovistem koje ti zauzme cetvrt sobe :D

A uostalom, koja je poenta ovakvih odgovora kad je covek vec kupio masinu, pa se raspituje za iskustva drugih???

Pa i ovo je necujna kutijica ;) jer licno mislim da mu "lepa" kutija nece pomoci da radi bolje ili efikasnije.

Drugo, kaj pita za nesto ako je vec porucio, valjda je trebao da zna kakva treba da ocekuje iskustva sa tom masinom, ja sam samo preneo moja iskustva ali sa 2-3manje novca koji bi dao applu za lepu kutiju.

Razumem te u potpunosti Mant3ra, ali nije lose ni ovo sto je Apple napravio i stavio u jedno parcence aluminijuma.

Uzdam se u njihov OS X i selekciju komponenata.

E ljudi jos jedno pitanje za iskusne, kako se pokazao MagicMouse u Illustratoru i PhotoSopu?

Evo ja postadoh fan jabuke u 34. godini :)

Vidim da niko ne odgovara na ovo pitanje iznad, a steta posto i mene zanima to isto :)

Trebalo bi da radi ok s obzirom da je ovaj procesor dosta jaci od prethodnog, a grafika se za video edit i ne koristi nesto posebno.. jedino ne znam u afteru kako bi se snasao?

Jel se mini greje ko lud kad ga pomucite malo?

A kad je vec pomenut Magic Mouse..

Jel normalno da se baterije istrose za 15 dana. Radi doduse 12-13 sati na dan ali starom Logitechu sam bukvalno menjao baterije jednom u 3 meseca, radio isto koliko i magic mouse.