Jump to content

Фотоколаж - Апстракции

Kondijak
 Share

Recommended Posts

Djordje,благодарам за убавите зборови,ова е мој трет настап на Дизајн Зона но овој пат со поинакви фотоколажи од предходните,се обидов да направам и апстракции од кои неколку и ќе прикажам како што и ветив,оние што ги следеа моите предходни настапи знаат за што се работи.

Што претставуваат тие ќе се обидам во некој нареден мој пост да објаснам. Поздрав!

Апстракција - 11

apstrakcii0030a.th.jpg

Апстракција - 12

apstrakcii0050a.th.jpg

Апстракција - 13

apstrakcii0084res.th.jpg

Поздрав за Dimče и Djordje,сакам да кажам дека ова што го постирав иако имам доста искуство со фотомонтажата онака како што јас ја правам е можеби наизглед ништо но мене ми направи доста проблеми и маки без искуство и едукација за ваков вид уметност. Самата работа на нив ми причинуваше задоволство бидејќи сакам да екпериментирам и направам нешто ново за мене па да е тоа и надвор од моето искуство. Ова го правев во момент на потреба за таков израз и се се завршуваше во еден налет додека трае самата провокација.

Ќе прикажам и еден друг вид на мои фотомонтажи каде оставам и еден реално видлив елемент дел од фотографија кој не е трансформиран но е направен обид тој да се вклопи во самата апстрактна позадина. И ова за мене беше нешто ново. Поздрав!

Фотоколаж 3

48570500.th.jpg

Фотоколаж 4

73705067.th.jpg

Фотоколаж 5

14926073.jpg

......... Ќе прикажам и еден друг вид на мои фотомонтажи каде оставам и еден реално видлив елемент дел од фотографија кој не е трансформиран но е направен обид тој да се вклопи во самата апстрактна позадина.