Jump to content

Gore-Tex obuca u Beogradu?

obi_van
 Share

Recommended Posts

Pozdrav svima,

trazim vec danima neke patike koje imaju gore-tex kao sastavni deo materijala. Treba mi nesto za ove sada "vlaznije" i hladnije dane. Imam par pari patika ali sve su nekako "osetljive" za ovo vreme. Problem je sledeci, kada god sam bio preko video bih na stotine modela plitkih patika od gore-texa, dok ovde vidjam samo (skoro iskljucivo) duboke. Naime ima par modela, po jedan plafon dva u NIKE, Adidas itd, itd prodavnicama, ali sve je to prilicno siromasno. Uglavnom gde god sam gledao i od NIKE, Adidas, Reebok, Merrell itd, itd, jedino sto valja je u "dubokom" izdanju, pa me zanima da li postoji jos negde neka prodaja ovog tipa obuce u Beogradu. Ispod su slike nekih patika koje bi me interesovale (ili nesto slicno tome).

10324f,0.jpg

9875f.jpg

8893f.jpg

129601f,0.jpg

patike koje sam u majamiju platio 160 $, tadasnjih 100 € okruglo, sam u beogradu nasao za tacno 250 € (jebenihdvestapedeset eura). DVESTAPEDESET?! mrzim srbiju... na adidasovom sajtu, najzvanicnijem mogucem, patike kostaju 80 $, a ovde 100 € :angry: da, pogledaj avanguardiu...

Pre 3-4 godine su bile slicne Timberland u Outletu Fashion and co. (kako se vec zove) u ul. Kralja Milana (Beograd). Mozda ima jos, a bile su oko 40ak evra. Secam se da sam se iznenadio kad sam video isti model koji je cale doneo (a ja posle prisvojio) par meseci pre toga iz NYC.

Edit: Nisam 100% siguran da ove imaju Gortex u sebi, ali je taj tip patika/cipela. U sv. slucaju moguce da ima nesto od toga u toj radnji.

Desetak dana sam trazio nesto slicno i istina nasao sam par modela u Intersportu, ali nema moj broj. Nije ni jedan od modela sa slike, a i nisu bas neki utisak ostavile na mene. Na kraju sam slucajno usao u Reebok u uscu i kupio Premier Flex GTX V http://www.reebok.com/SI/product?modelId=E...rticleId=J84669

Na prvu loptu nisam bas planirao da njih uzmem, ali posto je ovo nesto najudobnije u sta sam za zivota stavio noge onda sam morao da ih pazarim. Zaista sve pohvale za udobnost...i da, presvucene su Gore-Texom, i imaju neki DMX Ride "sistem" u djonovima (ako sam ja dobro razumeo tipa u radnji :) ).

Sve koje sam probao, par modela Merrell, ACG Nike, Salomon i jedan par North Face, ni jedne nisu ni izbliza udobne kao ove koje sam uzeo, a vecina je za par hiljada skuplja.

U Avanguardiji nisam nasao ni jedne samo da vas obavestim :).

Ma ovde dosta njih kupuje kopije iz Kine, tako da je mrka kapa, bas treba covek da zna i da se razume u materijale itd.

Moj kolega koji je tu negde blizu kilaze koju je pre nesto manje od dve godine imao headcutter, prvo gleda djon iznutra. Ako je ispod onog uloska karton, dalje ne gleda nista, a ako je ok materijal, onda gleda savove i ostalo.

Inace, ako je zastupnik GE prodavao kineske kopije ispod ruke (a mozda i jos uvek prodaje, ako je ista firma i ako ih nisu u'vatili), a znamo sta moze da se desi ako ima problema sa strujom, sta onda tek da pricamo za obucu, odecu...

Tu mora gazda radnje da bude strucan i da zna od kog uvoznika i sta sme da uzme da se ne bi obrukao, mada, kinezi (ne ovi sto drze radnje kod nas, mislim na proizvodjace u Kini) su poceli da valjaju i dobre kopije, tako da je pitanje koliko ljudi skonta sta je original a sta kopija.