Jump to content

Koji picture style koristite za video? 550D

stelya
 Share

Recommended Posts

Primetih da postoji par nekih dodatnih profila koji mogu da se ubace u aparat preko EOS utility-a itd... CinePlus, Technicolor itd...

Zanima me jeli neko koristio pomenute ili neke druge i kako je zadovoljan tj u cemu je razlika ?

Takodje me zanima promena profila pri promeni objektiva... naime Canonovi objektivi su ostriji od recimo brda m42 objektiva pa se zato valjda onda smanjuje sharpness i contrast na minimum kako je ovde vec preporuceno vise puta...

E sad...jel koristiti isto pri koriscenju m42 objektiva ili ne?

Primetio sam da mi ono sto dobijam iz aparata ne izgleda najostrije, tj kao da je "smeksano" nekim efektom ...bilo da je Canon ili m42...ili je to normalno pa posle treba da se zezam u obradi???

Hvala za pomoc

Peace

Ја користим Техниколор, скроз ми је довољан али у посту не користим онај look up table него извлачим сам ствари по потреби. Али оно као што сви кажу вади пуно детаља из сенки што зна да буде корисно. На крају крајева на прост начин можеш да да направиш од њега кичерај какав год волиш тако да то је мој избор бр. 1.

Hvla na odgovoru, sad sam skinuo Tcolor profil i instalirao ga i vidim da deluje dosta isprano pa videcemo sta moze s tim da se uradi...

Sad videh jos jedan problem... ako namestim picture style na CineStyle u video modu onda ce isti da ostane i u photo modu kad okrenem tockic na M ili Av... ?

A ova LUT table, gde se to koristi i kako ?

Hvala , sry na puno pitanja :)

Pa deluje ti isprano u odnosu na sve do sad cime si snimao zato sto nema onih nabudzenih boja :).

I ja ga koristim i skroooz mi je super.

Zbog toga, ja obicno na 7D namestim Cinestyle na C1, C2 ili C3 mod, ali koliko znam toga nema na 550D.

Ali, nije valjda toliko zurno da moras sto pre da prebacis sa jednog na drugo? :)

To je par sekundi posla...

ma mogu menjam klikom na dugme posto koristim Magic Lantern :) nego pogresno sam se izrazio a posle sam skapirao kako da menjam.

Znaci fora je da to isprano ima vise detalja koje posle u AE ili drugom programu editujes uz pomoc LUT table ili na drugi nacin ...ako skapirah :P

A ako necu da koristim LUT onda koristim standardni editing .

Valjda mi radi mozak, juce bila subota pa se jos oporavljam...

Tnx :)

Овако. LUT ти је сељачки речено аутоматско сређивање убациш га преко ЛУТ бади плугина (мрзи ме да мењам латиницу на сваке две речи опрости ^_^ ) и добијеш фенси контраст слику. . Али боље би било сам да дорађујеш зависно од ситуације.

http://lmgtfy.com/?q=Magic+bullet+lut+buddy ;)

Уживај.

Takođe koristim Cinestyle i definitivno s njim možeš izvući maksimum iz 550d.

Ipak, imaj na umu da u postu ne treba praviti baš dramatične promene, jer lako dolazi do pucanja boja zahvaljujući h.264 kompresiji. Takođe, nivo šuma u tamnim tonovima kod ovog aparata je priličan, bez obzira koliko kvalitetno staklo koristiš. Tako da, ako 100% ne kontrolišeš situaciju na snimanju ili ako nemaš dovoljno iskustva bolje je da koristiš podešavanja koja ti daju sliku najpribližniju finalnom izgledu koji si zamislio, uz obavezno smanjivanje sharpness-a. Posle ga vraćaš u postu. Ja bar tako radim.

I još da dodam, Magic Lantern je zakon. Taj firmware čini ovaj aparat (i ostale podržane Canon-e) mnogo upotrebljivijim u svakodnevnom radu.

@Vlado Hvala...vec sam skinuo magicni metak

@Ljube Aha...:) jesi overio novi Xmass edition sa HDR videom i FPS override? :P

Znaco sharpness se dodaje u postu a u kameri smanjuje ? Takodje koliko skapirah .MOV se prebaci u Cineform AVI pa se onda lakse edituje ?

Hvala svima i bytefx-u na nesebicnoj pomoci

PS :

Sad instalirao Magic Bullet Colorista LUT buddy i lepo se primio u After ali kad ga otvorim u meniju Effects vidim da nema nista od podesavanja, tj da su siva podesavanja i ima samo 2 slajdera... Onda sam isao na options pa Import LUT profile i ubacio sam neki .MGA fajl koji sam skinuo sa njihovog sajta i sve sto se desilo je da se slika promenila odmah bez bilo kakve mogucnosti da ja ucestvujem u igranju sa istom ? zanima me gde gresim...?

Sada skidam Magic Buleet Quick Looks i jos neke njihove pluginove sa torenta pa cemo da vidimo jel ce to da pomogne

PS2:

Skinuo Magic Bullet Looks i ima brdo preseta koji mogu dodatno da se shminkaju a user interface je vrhunski tako da sam prezadovoljan sa mogucnostima ovog plug-ina...kapiram da mi ne treba taj LUT Buddy onda...

Skidam i ceo Magic Bullet Suite pa cu da vidim sta je dobro od ostalih pluginova a vi posavetujte ako znate za neki... pozz

Samo jos ovo pitanjce: Ako npr prebacim MOV u AVI da bi ga editovao u AfterFX i ako posle zelim da nesto doradim u Premier-u kako da snimam formate?

Sad sam probao da AVI od 400mb obradim u After-u uz pomoc Magic Bullet i kad sam isao na Render Queue >Export to windows AVI dobio sam fajl od 4.5 GIGA :) znaci 10 puta vishe :P i sumnjam da bi mi komp vpleo da to ucitam u Premier i ubacim zvuk preko itd...

Saveti sugestije?

inace Tehnicolor radi savrseno sa AE :)