Jump to content

Logo - firma "Miljojkovic"

blazza
 Share

Recommended Posts

Baš simpatično. :) Možda bi bio bolji neki ćirilični font. ;)

Pitam se kako bi izgledalo kada bi umesto dva oka kod koke ili umesto dva slova ''O'' stavio dva jajeta.

Ili, kako bi izgledalo kada bi ''Miljojković'' nacrtao da izgleda napisano zrnima kukuruza.

(Možda je sve ovo glupa ideja ali mi je to prvo palo na pamet. :) )

Ako kokoske nose kinder jaja, na pravom si putu (osim fonta, naravno, ali njega ni ne gledam sad).

A ako nose ona jaja za kajganu; ja kad kupujem preferiram neki vise tradicionalniji fazon: baba u dvoristu hrani kokoske, petao kukurice, pilici idu za kvockom, (ovo su samo seoske impresije kojima zelim da te inspirisem, nikako predlozi za logo) jer je u vremenu genetski modifikovane hrane to prica koja prodaje jaja.

Uzgred, svidja mi se kako si predstavio karakter kokoske i ja ih tako nekako zamisljam zbunjene.

Druze,

logo ima vrlo interesantnu pricu mada ima mesta doradi. Za pocetak, nacin na koji si iscrtao resice ispod kljuna je vrlo neuradan. imas prelom na liniji pa si izgubio kontinulanost iste. Takodje, treba da razmislis da li resice treba da okruzuju kljun ili postoji mogucnost da odovojis kljun i resice a da ipak cine jednu vizeulnu celinu. Ovako deluje jeftino i gubi se inicijalna dobra ideja u losoj realizaciji.

Sto se tipografije tice, ovakav logo zasluzuje mnogo promisljeniju tipografiju. Mozda bi trebao da razmislis da pomiris logo sa tipografijom kroz formu i naravno velicinu.

Posto je ceo logo relativno "mekan" odnosno oblicast, mozda treba da razmislis o koriscenju i neke tpografije koja ima takvu estetiku... Omnes, Helvetica Rounded, Mic 32 ili vec nesto trece...

Takodje, meni boje deluju malo isprano, mozda i kolorit treba da bude blago korigovan... mada je mozd ai do ovog monitora sa kog gledam...

da ne bude pomislis da te samo blatim, mislim da ti je ideja jako interesantna i lepa. Potrudi se jos malo i imaces bas fin logo.

još jedan glas za treći predlog.

sama koka je vrlo simpatična i interesantna, i mislim da ima šanse da bude upadljiva na rafovima u prodavnicama.

za font je već spomenuo cvele001 da bi trebao da probaš neki "okrugliji",zaobljeniji font.

u svakom slučaju, ideja mi se baš dopada.

Zanimljivo je da se meni 3. predlog najmanje dopada. Razlog je sto je koristio tipicnu strelicu da upotpuni logo koji u drugoj varijanti nije sacinjen od vec uobicajenih simbola. takodje, sa tom strelicom logo postaje citljivi pa na neki nacin gubi dozu intrigantnosti koji je imao u startu....