Jump to content

Slojevi

DjordjeJ
 Share

Recommended Posts

Мени добра, али не узимај то превише озбиљно јер се ја на овакве фотке у којима доминира геометрија лијепим као мува на шећер. Осим низа ових правоугаоних облика, свиђа ми се како се освијетљеност мијења од пода навише, a и разлике у текстурама различитих површина. Кад су овакве фотке у питању, мени око тражи да правилност буде што поптунија и досљеднија. Поглед ми се мало буни што овај први стуб десно (или је зид, неважно) изгледа у горњем дијелу нагнут удесно. Исто важи и за ону шипку. Поглед ми се сваки пут заустави на њој и хоће да је доведе под деведесет степени. Са друге стране, можда је баш добро што је у таквом положају, јер тако представља супротност свеопштој „коцкастости“ (немам појма постоји ли таква ријеч, али је јасно шта мислим) и уноси динамику. Мени би ипак више лежала поптуна смиреност правих углова. Претпостављам да је ниси могао помјерати и да си то хтио. Ја то видим овако некако:

original.jpg

Исправио први стуб на десној страни, исправио шипку, укинуо боју и мало нагазио контраст. Надам се да ти не смета.

Не знам да ли и код вас дјелује, али мени се овдје јавља и једна оптичка варка. Кад се фотка скролује тако да се сакрије доњи дио фотке (приближно за ширину једног прста) и кад се дуже загледам, на тренутке ми се умјесто ова три краја зида појави стуб у средини. Ова најближа храпава површина повуче се у други план и постане позадина за тај "лажни" стуб. Баш ме занима да ли дјелује још код неког. У сваком случају занимљива фотографија.

Не знам да ли и код вас дјелује, али мени се овдје јавља и једна оптичка варка. Кад се фотка скролује тако да се сакрије доњи дио фотке (приближно за ширину једног прста) и кад се дуже загледам, на тренутке ми се умјесто ова три краја зида појави стуб у средини. Ова најближа храпава површина повуче се у други план и постане позадина за тај "лажни" стуб. Баш ме занима да ли дјелује још код неког. У сваком случају занимљива фотографија.

Ha, sad sam i ja to primetio.

Inače sviđa mi se tvoja obrada, još da se ispeglaju i približe tonovi sive i biće pravi pravcati mindf*ck. :)