Jump to content
Bračinac

Biofar vitamini

Recommended Posts

I mi kuvali nesto ovih dana B)

http://vimeo.com/32668596

agency: Leo Burnett

production company: Artvark Film

director: Julio Wood

DP: Kosta Glusica

color grading: Aleksandar Bracinac

music: Zeljko Veljkovic

VFX & CG: Spring Onion Studio

camera: Red One M

Taj :)

Kad smo vec kod VO, evo ga jos jedan:

Posto je inace bila nedoumica koji VO da se stavi, molim i ostale da prokomentarisu koji im se vise svidja, na Vimeo ili YouTube.

Merci :)

Po meni (video sam na youtube medju radovima) je mnogo bolja reklama za Yupik iako to nije tema ovde, al mi se svidja i ne mogu da je preskocim... jako je topla i bas to sto treba, jeste vec vidjen fazon medjutim ja ga volim i ne moze da dosadi...

sto se tice reklame za biofar, VO je sad nebitan koji god da bude, tehnicki je savrsena, sve proverena imena, od reditelja preko direktora fotografije i ostalih, medjutim ideja reklame mi je totalni promasaj(ne znam jel ideja vasa ili je iz Leo Burnett-a)... islo se na neku kao saljivu varijantu na pocetku sa onim automobilom, medjutim uopste me "ne radi" reklama... znaci totalno ravna linija dok je gledam reklamu... ako je cilj bio da ona izgleda skupo onda ste ga postigli(da pohvalim i animaciju jer je dobra)... sve ostalo se meni bar ne svidja...

jos jednom, pohvala za yupik...

pozdrav

CC zna da ovde pricamo o tehnickim detaljima, ne o kopiju, pa cemo preskociti taj deo.

Yupik je samo kolorisan kod nas i zamolili su nas da stoji na YouTube.

Super je matori,

posteno govoreci, iako licno poznajem spikera u veziji sa VIMEA, vise mi se svidja verzija sa YOUTUBE....

A sto se Yupika tiche, odlican grading, a mama iz reklame, model - Natasha, zivi u Bahrainu :) poznajem je i pokazala nam je tu reklamu pre mesec dana.... Stvarno je mali svet... :)

Dakle strasno! Natashu sam nekada davno upoznao zbog nekog snimanja ili je samo kasting bio, pa sam je prepoznao na Yupiku kad sam grejdovao. Svet je kao loptica za golf :)

Hvala!

(Ovo je sjajno...pre jedno minut sam bucnuo sumecu tabletu nekog biofarovog 12 multia u casu.)

Fenomenalno izgleda, tehnicki perfektno. Za nekog kao ja, dobro je videti making of. Shvatis negde koliko ne znas, koliko je svaki element produkcije bitan i da je u sustini najmanji problem nabaviti opremu i jednostavno snimiti nesto a da ono sto dolazi posle, sto je opet, fenomenalno uradjeno, je ono mozda i najbitnije pored znanja i iskustva koje moras da imas.

Sa jedne strane, cool ideja skroz, bez obzira sto se nekima ne dopada, mislim da je fina promena, nema animiranog voca koje se pretvara u tabletu ili skace u ambalazu ili smorenih likova od 9-99 koji cudom pomahnitaju nakon konzumiranja dotinog, vec vidjeno...

Sa druge strane mi nije jasna strategija, ali to je pitanje za neki drugi forum ili mesto, pa nema smisla ni komentarisati.

Off sa youtube-a definitivno.

majov, samo da pomenem da je VO vec sedam dana isti na vimeo i youtube :D

O.O Zezas? :D Secam se da mi je navodno presudni deo bio u kojem se pita "cemu sluze" koji mi se cinio naglasenijim na yt. Verovatno sam yt link odslusao posle konzumacije multivitamina :P :D

Sve super, samo mi je zvuk malo cudan.

Mislim na onaj momenat posle prvog paljenja automobila.

Pomislio sam da mi se nije ucitao video do kraja i da se zaustavio.

Posto i muzika i spiker i zvucni efekat stanu u isto vreme, ostane neka glupa tisina.

Pretpostavljam da ste to i hteli, ali mozda da je ostalo nekog ambijentalnog zvuka ili nesto slicno.

Meni se jedino ne svidja tipografija. Moglo je to mnogo bolje.

Da li je ovde koristen 3D max Particle Flow za efekat sumece tablete koja se "topi"? :)

Ideja je dobra, samo bolje bi bilo da je ovde neki ljubavni par, pa je on doveze automobilom...

Ovo je vise reklama za muskarce... I zene vole sumece tablete... :wub: