Jump to content

Naša 1. igrica za iOS - Tweens - out now!

djnick
 Share

Recommended Posts

Pozz drugari,

Čast mi je da vas obavestim da je Apple posle samo 4 dana dozvolio prodaju naše prve igrice na AppStore-u za iOS koja se zove "Tweens".

Ja sam odradio celokupnu grafiku, efekte i muziku dok je najteži deo isprogramirao kolega u Unity3D. Celokupan posao za jednu ovakvu igru je trajao oko 2 ipo meseca.

S obzirom da imamo licencu za export iz Unity3D za Android, čim dobijemo uređaje, napravićemo verziju i za to tržište.

Muziku sam radio u mom omiljenom Renoise trekeru [uključujući i sve zvukove i atmosferu] dok sam web site samo "nacrtao" a pravo "kodiranje" me cheka danas-sutra].

Za sada možete baciti oko na tešku Alfa verziju sajta koja se nalazi na http://www.tweensgame.com

InGame play video [za Youtube] upravo renderujem u pozadini i postaviĆu ga za koji sat, a do tada pogledajte [ko je u mogućnosti] verzije za iPad [koje rade extra brzo]:

Tweens HD [iPad1 & 2, iPhone4 & 4S]:

http://click.linksynergy.com/fs-bin/click?...601768%3Fmt%3D8

Tweens za iPod, iPhone 3GS i ostatak nešto sporijih iOS uređaja:

http://click.linksynergy.com/fs-bin/click?...637102%3Fmt%3D8

Marketing kreće od ponedeljka [koga će raditi Kokakiki], tako da sam iskoristio zatišje pred buru za objavu vesti na ovom sajtu :)

Sve najbolje.

Nick

Bravo! Cestitam i sa srecom.

U ime mog skromnog doprinosa upravo pazarih jedan HD. :)

Bravo Bato :) Najlepshe hvala :)

Obavezno nas obavesti o utiscima :) A 2 ipo meseca samo - zahvaljujuci extra Unity programeru. Covek jednostavno sve moze da uradi. Engine za igru je uradio za samo 2 dana [!] a posle je ubacivana grafika, zvuk, logika i otklanjanje bagova.

Jako zanimljiv projekat. A nadam se prvi u nizu :)

Igra je jasna, graficki dopadljiva i zarazna.

Zamerka se odnosi na nepostojanje opcije za podesavasnje soundFX i music levela u options meniju. Skontao sam da je nema kad sam hteo da smanjim FX.

I jedno "cepidlacenje" :) - Kod challenge-a, oznaka za level je prikazana sa tri upitnika (???), sto vise lici na bug (nedostatak fonta) nego na nameru, posto challenge ocigledno nije level.

Igra mi se dopala, i sto je bitnije, deluje kao zaokruzen proizvod. Zamerke, koje sam krajnje dobronamerno izneo, nikako ne uticu na playability i odnose se na estetiku. Jos jednom moje cestitke.

Super je, izgleda dosta dinamichno :]

Jedno pitanje mozda, taj deo marketinga sto trebate da uradite se odnosi na promo preko drugih sajtova, face, tweet etc pa imate odredjeni budzet odvojen za takve stvari ili se odnosi samo na shirenje igre na sto vishe mesta forumi/blog etc?

Zamerka se odnosi na nepostojanje opcije za podesavasnje soundFX i music levela u options meniju. Skontao sam da je nema kad sam hteo da smanjim FX.

I jedno "cepidlacenje" :) - Kod challenge-a, oznaka za level je prikazana sa tri upitnika (???), sto vise lici na bug (nedostatak fonta) nego na nameru, posto challenge ocigledno nije level.

Igra mi se dopala, i sto je bitnije, deluje kao zaokruzen proizvod. Zamerke, koje sam krajnje dobronamerno izneo, nikako ne uticu na playability i odnose se na estetiku. Jos jednom moje cestitke.

Bravo momak, odlično primećeno. Pa s obzirom da je prvobitno bio XXX [nismo razmišljali ni 2% o toj kombinaciji slova], dobro smo izmenili :) U sledećem update-u [kada izlazi i Android verzija], unećemo izmene sa ??? na, možda !!! ili neku kratku kombinaciju... Ne može puno da stane u par slova... :)

Takođe stižu i izmene za audio [volume control]... Nismo stigli u ovoj 1. verziji :) Na non-jailbreakovanim uređajima odlično radi GameCentar koji se pojavi u vidu balona sa strane, a kada se pređe 75. nivo, otvara se Party balon... što je dodatno iznenađenje :)

Odlicno izgleda! Sve pohvale za grafiku, nisam jos stigao na IPadu da probam, ali mi se cini da je bas smooth kako treba :)

Takodje, ovaj trailer je bas ludilo, jako dobro odradjen, svaka cast :)

Hvala na podršci :)

A ja večeras napravih 3 praseća full HD wallpapera za buduće fanove Svinjsa, pa ko voli, nek mete na desktop :)

Tweens Game Full HD Wallpaper 1

Tweens Game Full HD Wallpaper 2

Tweens Game Full HD Wallpaper 3

Svaka čast. Kupio, probao, zabavno je. :) Jedino ono što kaže Bato, voleo bih da imam neki sound fx control tipa da može da se ugasi groktanje i tako to. :)

Pospuno se slazem. To sam ja kukao da se moze podesavati, ali na zalost nije bilo vremena, pa smo ubacili Game Center umesto da smo implementirali opciju za groktanje. Ali bice u V1.1 :) koja ce biti vrlo uskoro out.

Svaka čast. Kupio, probao, zabavno je. :) Jedino ono što kaže Bato, voleo bih da imam neki sound fx control tipa da može da se ugasi groktanje i tako to. :)

Sinoc smo poslali update [v1.1] gde smo ispravili crash bug na uredjajima sa iOS5+ sistemom, dodali smo volume control [sad se moze pojacavati / smanjivati SFX, Music i Ambijent], i jos par stvari u kodu... tako da ce se, nadam se, pojaviti za koji dan na AppStore-u :)

I jos da dodam, nasa Tweens igrica je najzad boila 1. review ovde:

http://www.iphonegameruk.co.uk/tweensreview.htm

iPhoneGamerUK (4/5)

Ade: "Very polished and colourful pig pairing puzzle game which will certainly appeal to everyone, and especially to those that like these type of games. It's fun and super addictive and will certainly give your fingers a great workout as it's a super fast game.” - December 13th, 2011.

Takodje, ko zeli, moze da baci oko na moj Top iPad 15 games list za 2011, bas sam pre neko vece igrao i snimao kamerom:

http://www.youtube.com/watch?v=6rdzHEfe9gE

Pozz

n.

Upravo je izasao Tweens V1.1 update :)

What's New in Tweens Version 1.1

- added options to control music and sound effect volume

- resolved stability issue on older iOS devices running iOS 5+

[dodate opcije pojacavanja / smanjivanja muzike i efekata & sredjen crash bug na uredjajima sa iOS5+ sistemom]

A na ovoj stranici:

www.tweensgame.com/media.html

TWEENS Free Music & Ringtones za fanove :) Tu mozete skinuti sve 3 pesme i umetnuti ih gde vam je volja :)