Jump to content

[Hardware] 2500k vs 1100t

WhiteWolf
 Share

Recommended Posts

Stigao procesor i stigli problemi, da li neko ima 2500k sa stock kulerom. Bojim se da ga upalim posto mi radi na 78 stepeni kada mu gurnem neki zahtevniji render?

Ma samo ti renderuj :)

78 stepeni za Intel ne predstavlja ama baš nikakav problem, mada za 3-4 k rešavaš i taj problem, mada, kažem ti, to je sasvim ok temperatura.

Stock cooler u kantu direktno cim otvoris kutiju..

Imao sam stock jedno vreme na 1090t i drzao je 15 dana temperaturu do 60c, posle toga isao do 70 i gasio komp.. Uzeo cm 212+, temperatura nikada ne prelazi 50..

Ista situacija sa drugom masinom 2600k procesor uzeo isto 212+, ne prelazi 50, stock nisam ni probao, odmah je zavrsio u kanti.

Jos jedna stvar je galama.. stock za 1090t se vrti na 6000rpm i cuje se kao avion, a cm kulturica, ni ne cujes da komp radi

Jbg, ako imas 300e da ulozis u procesor, 30e za ok hladjenje nije puno

Ovako ploca dize klok na 3712 MHZ sto pretpostavljam da je zasluzan turbo mod koji nisam ugasio. Voltaza procesora je 1.218 ako se ne varam mozda i malo jaca (ne znam napamet nije mi racunar tu). Kuler cu proveriti da li je legao, mada je stock kuler, neki ljudi govore da im temp napr u nekom programu za testiranje prime (koji je manje stresovao procesor nego vray+max) bude preko 80C bez kloka.

Sad kada skupm kesa verovatno cu uzeti TX3 ili 212+ zavisno koliko budem mogao da izdvojim :)

Ali generalan savet je da mu ne smeta ta temp?

Onda narednog meseca novi kuler definitivno da ne patim procesor ako ne moram. Nisam napomenuo da je to upitanju temp jednog od jezgra, ne celog procesora. Procesor je na nekih 68 u tom trenutku bio.

Razisljam se izmedju 212+ i TX3 ili mozda cak "contact 21" (posto je dosta jeftiniji, i pre cu doci do njega). Mada ako budem uspeo da skupim vise kesa, mozda bih uzeo i nesto "tishe" ukoliko postoji tako nesto :) neki noctua ili slicno.