Jump to content

Ime arhitektonske firme

Recommended Posts

Zdravi svima,

nisam bas sigurna da li je ovo pravo mesto za ovaj post ali rekoh u pitanju je arhitektonska firma pa sto da ne....

Eto vec dve godine bezuspesno :unsure: pokusavam da smislim ime za svoju arhitektonsku firmu, pa rekoh da vidim da li biste mi svojim predlozima pomogli.

Bilo bi fer da ako se desi da jedam od vas postane kum ili kuma (a kum nije dugme.... :) ) dobije i malo iznenadjenje....

Radi se o firmi koja radi i arhitekturu i enterijere. Ime mora da bude na engleskom i naravno kao sto svi vec znate da zvuci zanimljivo, da ima neko dublje znacenje,da nije dugacko, da se lako izgovara,.......

Zakljucih ja nisam dovoljno pametna,.... a ovde ima jako puno kreativnog i duhovitog sveta pa odlucih da vas zamolim za pomoc.

Urednice ako mislis da ovo treba da bude negde drugde, premestaj....

Hvala svima unapred

TAB(kao tab na tastaturi,signirati,pertla,vrpca(kao sve sto je potrebno da sa udobnim cipelama krenes u setnju,tvoja firma.Sve sto predstavlja otvaranje i promociju novog,vrpca) a izmedju ostalog Tehnicko Arhitektonski Biro.Isto moze i na engleskom,nemackom.

Bogme interesantni predlozi...

Al, zar ime firme, preduzeća nebi trebalo nekako da bude lični pečat. Da proistekne iz duše firme... tj. filosofije poslovanja, njenih ljudi i slično...

OK mi je da se owako smišljaju imena za neke mnogo komercijalnije varijante. Ali u owom slučaju... malo mi je khm... khm... :)

Al, ajd, možda vas barem inspirišu...

Bogme interesantni predlozi...

Al, zar ime firme, preduzeća nebi trebalo nekako da bude lični pečat. Da proistekne iz duše firme... tj. filosofije poslovanja, njenih ljudi i slično...

OK mi je da se owako smišljaju imena za neke mnogo komercijalnije varijante. Ali u owom slučaju... malo mi je khm... khm... :)

Al, ajd, možda vas barem inspirišu...

Da potpuno si u pravu.....

Najpre, da su svi predlozi jako interesantni. Hvala svima na sugestijama. Zatim u pravu si da je neophodno da ime mora da ima licni pecat. Zato mi je i tako tesko da smislim ime za koje mislim da je nepretenciozno a .... pametno. Svi mi arhitekte malo volimo da "preprojektujemo".... :) Onda kad god smislim nesto sto se cini prihvatljivo, pogledam po netu i nadjem milione drugih koji to vec koriste..... :(

Pa eto, da mozda malo onda objasnim filozofiju firme.... da ne duljim navescu samo par reci koje objasnjavaju nacin na koji radimo....ili bar pokisavamo...

intelegentan dizajn i proces

nepretenciozno ali sa karakterom, prepoznatljivo

originalna, funkcionalna resenja

kreativnost u ravnotezi sa tehnickim znanjem...

posvecenost detalju

preciznost, organizovanost

Jos jednom hvala svima!

opeka...

ako se fensi akcentira lepo zvuchi i na engleskom. kao neka fensi evropska rech, poput "late", npr

Hvala Iguana,

secam se tvog predloga :)... i mislim da je zanimljiv. Imam dva razloga zbog kojih mislim da ne bih mogla da ga iskoristim.

Njima ovde ta rec nema ogovarajucu asocijaciju (na dizajn, umetnost ili tako nesto) a izgovara se slicno kao i OPEC sto moze da dovede do zabune.... U svakom slucaju si me naveo da razmisljam o drugim materijalima ili gradjevinskim elementima koji bi mozda mogli da se primene... :)

...Isto kao sto me je Markovicd naveo da razmisljam o Latinskom. OriGO mi se dopao ali ponovo ima ih k'o pleve na netu pa sam kopala po Latinskom recniku

mozda honos design (da smo u Jugi ovo nos bi bilo malo.... :P )

honos [honor , a mark of honor or respect, distinction]; 'honoris causa', [with due respect, or to honor, or for the sake of]; personif., [Honor]; frequently, [an office of dignity, a public office]; also [an offering to the gods, sacrifice]; poet., [beauty, grace].

Moze da bude postuj dizan ili poseban, "respectful design", ili "graceful' dizajn....

Ma ko zna,... sta mislite??? :huh:

OK mi je da se owako smišljaju imena za neke mnogo komercijalnije varijante. Ali u owom slučaju... malo mi je khm... khm... smile.gif

osobno mislim da bi trebali izbjegnuti riječ design u nazivu, i zašto koristiti mrtav jezik, kad imaš svoj jezik, ili eto imaš i engleski

mislim da ime treba jednostavno proizaći iz vašeg zajedničkog rada, druženja...

tako možete dobiti zanimljivo ime, koje će imati dublje značenje, možda da bude neka vaša interna šala...

(moje mišljenje)

a da se zove ArcEnter? ili ArcInter

P.S

vise mi se svidja ova sa Enter (zbog ulaza), mada i gramaticki ispravna ArcInter (interior) moze bili zanimljiva ukoliko je bitan "internacionalni moment". Na ovaj fazon ima jos puno mogucnosti, ali mislim da su ova dva "najcisca".

A kad se doda "skracenica" od Discipline ili Design, moze se igrati na osnovu ArcEntDes, ArchInterDes, etc

a da se zove ArcEnter? ili ArcInter

P.S

vise mi se svidja ova sa Enter (zbog ulaza), mada i gramaticki ispravna ArcInter (interior) moze bili zanimljiva ukoliko je bitan "internacionalni moment". Na ovaj fazon ima jos puno mogucnosti, ali mislim da su ova dva "najcisca".

A kad se doda "skracenica" od Discipline ili Design, moze se igrati na osnovu ArcEntDes, ArchInterDes, etc

Ej cao, pa neverovatno kako si blizu onoga sto sam razmisljala poslednjih par dana!!!

ArcInter - ovde kada zavrsis arh pa sve dok ne dobijes profesionalnu dozvolu si Intern Architect tako da me ArcInter malo podseca na to ali mislim da ideja ima mogucnosti

Ja sam trenutno kod ArchArt

pocinje sa A pa ce biti na vrhu Yellow Pages

arch kao skr arhitektura isto i luk, svod, kao veza izmedju Arch i Umetnosti

lepo zvuci i lako se izgovara ali nekako naglasava vise art nego arch :(

mozda ArchiArt sto bi bilo archi i umetn - sve na eng samo i na srpskom :)

Hvala puno

prva verzija sa lukom. Povezuje, daje, ima smisao, toplina doma, oker, nešto romantično i jako - kao toplina porodičnog doma, stabilnost.

S tim što moraš da misliš da će to ARCH tokom vremena u izgovoru preci u pravi ARC

Arhi ... ne asocira me na nesto ...