Jump to content

Sto zelenije to pliva...

AMomcil
 Share

Recommended Posts

Da znaš da a5100 nema neku konkurenciju trenutno (koji bi zadovoljio tvoje gore navedene kriterijume za slične pare), najveća konkurencija su mu drugi sony modeli tipa a5000 kome je sada cena dosta snižena (299$ sa 16-50 na b&h) i po meni jedan od najisplativijih aparata trenutno a6000 koji za malo više para nudi hotshoe i evf i sa tim već postaje veoma ozbiljan aparat koji u potpunosti može da zameni neki entry level dslr u malom pakovanju

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ne ide da nosiš pešes komada jer je fora da je što lakše :D

Kako bre retko ko. Ja znam da ispucam 500 za sat vremena ili manje.

Dve Sony NP-FW50 baterije su kao jedna LP-E6 baterija, kako po dimenzijama po masi i broju mogucih fotki za pucanje. Za trigger happy sorabijske reportere postoje druga tela i sokocala.

^

...sve dok se ne dođe do stavke "battery life".

Sa dve baterije, uradi posla koliko i budget DSLR sa jednom. A jedna baterija je otprilike 2x manja i lakša od tipične deselerovske.

Plus još, kada koristiš tražilo umesto displeja, bude još bolje.

Reporteri koji dnevno odrade burst-a za 2 HDD-a svakako nisu ciljna grupa.

Nismo rekli da je a6000 najbolje što postoji na beli svet od fotoopremu. Ali ima mnogo prednosti nad budget deselerom.

ako se ne varam... skoro sam za neki aparat procitao da mu manje traje baterija sa evf-om... valjda su to velike rezolucije pa tako utice.. prilino sam siguran da sam to procitao

sto bi znacil da je to verovatno slucaj i sa drugim aparatima sa slicnim specifikacijama

Sa originalnom baterijom, malo EVF, malo ekran, A6000 napravi oko 350-400 snimaka, podrazumeva se da je wifi iskljucen. Kopija DSTE 250-300 u zavisnosti od pomenutog rezima rada. Sva stakla koja koristim su AF i imaju OSS, sa manuelcima baterija moze da izgura blizu 500 fotki.

@NSHappy - EVF vise trosi bateriju od ekrana!

Kod Sony-a A6000 najbolje se vidi koliko su bezogledalci napredovali i postali ozbiljni aparati.

Evo na brzinu napravljena jedna tabela sa prednostima i manama A6000 u odnosu na 700D, namerno sam uzeo malo skuplji dslr jer je jedna od prednosti milc aparata i prostiji dizajn i samim tim malo jeftinija cena (a i cene kod nas su malo drugačije ali verujem da idu u smeru odnosa cena sa B&H). Stavke u kojima su slični nisam stavljao, a stavke o kojima se vodi debata šta je bolje kao što su EVF ili OVF pa čak i rezoluciju nisam obeležio nikom kao prednost, isto važi za ergonomiju i kompaktnost, jedno potire drugo tako da i tu svako prema svojim potrebama. Za izbor objektiva i dodataka sam pre svega mislio na zastupljenost kod nas kako novih tako i polovnih stvari.

Verovatno sam i nešto propoustio ali šta je tu je, ako se neko seti još nečeg neka spomene.

Untitled-1_zpsa143c5fa.jpg

Ja sam od jutros jedan jaaako srecan korisnik Sony-ja A7 i mogu vam reci par stvari:

1. Mislio sam da su u kutiji samo baterija, punjac, kablovi i strap.

2. Senzor izgleda jako disproporcionalno velik u odnosu na tijelo.

Naravno...okaci se objektiv + adapter i onda vec ima gabarita ali znate sta hocu reci.

Sam aparat je milina za koriscenje i trpi prilicno prilagodjavanje dugmadi i funkcija korisniku. Senzor nisam jos previse testirao ali mislim da je Fuji X-Trans tu ipak bolji. U svakom slucaju sjajna investicija za ono sto meni treba.

Mana, za sada, nema, osim smijesno skupih i ogranicenih opcija po pitanju objektiva (osim manuelac + adapter kombinacije).

Narucio sam 2 nedjelje prije najave, sta da ti kazem... Nema veze, ako Bog da Mk3 ce biti jos bolji :D

Jos jedna mana:

Mozda sam suvise tradicionalan ali potpuno mi je besmisleno da punim aparat kao mobilni telefon bez posebnog punjaca. Naravno, nude uobicajeni punjac...po prilicno jakoj cijeni. Za taj novac...ne znam...

Srecom postoje third party varijante pa cemo vidjeti.

U svakom slucaju, dok ga ne drzite u rukama nije vam jasno da je to bas FF, i bas MINIMALNO upakovan, a sve sjajno radi.

Vrijedi svaku paru :) a dobio sam OK cijenu za njega.

Samo bih volio da imaju neku "budget" opciju za objetive za njega, posto je ovo sto nude ipak malo jako po cijeni.

Mislim da onaj autofokusni adapter za A mount objektive nije uopste losa ideja za razmotriti.

Opet kazem, nevjerovatno je koliko je upakovano u tako mali aparat. Preporucio bih ga svakome kome budzet dopusta.

E sad, jedino je pitanje strpiti se za MkII ili ne...