Jump to content

3D Printer

Jee
 Share

Recommended Posts

Pa da je pristupacno, ne bi se slozio. Cnc masina custom made ove velicine postoji za duplo manje para, pa i da se plati nekom da je izradi ne dostize ovu cifru. Al nije stvar u tome vec u preciznosti izrade i krajnjem resenju. Sa custom made mozes da biras koje ces burgije da koristis zbog upotrebe razlicitog materijala, da li ces nekad namontirati laser da pravis gravure i sl.

Mac je kul kupiti gotov, cnc je druga priča

Dobar primer. 3d printeri su fenomenalni za izradu prototipa ,uzoraka složenijeg oblika, ukrasnih predmeta. Pružaju daleko veću slobodu oblikovanja od CNC glodanja ali uz ograničenje na jedan materijal i dosta spor rad. Za takvu namenu ovo jeste pristupačno rešenje. Ja bi lično voleo da imam svoj 3d printer kojim bi lako napravio maketu/prototip svakog svog rada.

Nisam nikada pokušavao ali mislim da komad možeš da obradiš ručno finijim šmirglama.

Hm , ok dobar pocetak , ali nikako nije proizvod koji josuvek moze da posluzi dizajnerima.

"po mom misljenju" Ja sam nekolicinu puta koristio Z printer i Z builder kako bih video pred finalno resenje proizvoda koji dizajniram. A u to spada:

1. Zapremina predmeta

2. Ergonomija

3. Surface treatment (jako bitno kada je stajling u pitanju)

Kod "Maker bot"-a mogao bih se zadovoljiti samo zapreminom predmeta jer sve ostalo je ocajnog kvaliteta.

Mislim da ce za par godina ova stvar evoluirati u jednu lepu masinu koji bih pozeleo u mom stdiju.

Cao ... ... eto tako ja razmisljam.

Ja lichno sam koristio vishe puta usluge ovih mashina. Definicija povrshine varira u odnosu na materijal koji se stampa...od smoa do pastichnih kompozita. Nakon stampe se obradjuje vinim shmirglama, neke sam chak obradjivao odredjenom vrstom smirgle, shmirglajuci ispod chesme sa toplom vodom i povrshina postaje zaista sjajna...skoro poput keramike. Gama mashina je ogromna

u zavisnosti od visine preseka layera stampe, materijala, i brzine. Danas su dospeli na veoma visok nivo po kvalitetu samog odstampanog predmeta. Naravno moguce je stampati i u razlichitim bojama.

neki od lidera su object, dimension.......

u ovom linku mozete da shvatite mogucnosti ovakvih mashina chija cena ide od 10K pa do 300K-400K Evra.

http://www.3dsystems.com/