Jump to content
Anarh1st

Canon SX40 ili nesto drugo

Recommended Posts

Zadnjih dve i malo jace godine sam imao Canon SX20 i prodao sam ga pre nekih mesec dana.

Trenutno zelim da uzmem nov aparat i gledam vec neko vreme Canon SX40 (cena je malo manje od 400$). Slicnih cena su i Nikon P500 i jedan Fuji (jeftiniji je), ali oba su takodje i starija.

Zanima me vase misljenje da li trenutno moze da se pazari nesto u slicnom cenovnom rangu, a da je bolje od trenutnog mog izbora?

Sta bi ste vi ucinili sa tolikim budzetom +- 100$

Pozdrav

Anarh1st

za 500e mozes da uzmes canon 40d+18-55is+50mm f1.8...sve polovno :D

e sad....da li bi uzeo neki dslr ili bi ostao na prozumeru?? i sta bi najvise fotkao?? :D

Edit: pretece me unique93, bila mi otvorena strana a ja na kratko odsetao od racunara.

Kupio bih polovne Canon 400D i Tamron 18-270, ako je moguce ugurati u taj budzet i ako je bitan sto veci zum, ili neki skromniji objektiv koji se uklapa u budzet.

Drugo, imas u oglasima za 270e 400D i 18-55, a za razliku do 500e mozes da uzmes i neki zum (55-250 i sl.) i obavezno novi 18-55is.

Ako bas hoces malo ozbiljniji kompakt/prosumer, uzmi G12 ili G11 i neces se pokajati, mada nista losiji kvalitet fotki neces imati sa Canon S95, a uvek ce biti uz tebe i neces morati da vucaras torbu.

ja bih onda pre isao na 450d, a ne na 400d...razlika u ceni nije velika, a dobice bolji aparat :D

za 300-350e moze da nadje 450d i 18-55is a za 150-200e uzme 55-250is :D

ja sam pre godinu i nesto dana bio u slicnoj situaciji i tada sam se opredelio za 550d + 18-55. I nisam se pokajajo, u stvari razlika je ogrooooomna. U korist 550d. Ali je cinjenica i to da sam posle te kupovine dokupio jos tri objektiva, stativ, ranac, filtera nekoliko.... I opet se nisam pokajao. Moja preporuka je da ides na DSLR, a ti ces sam videti...

Generalno volim da slikam udaljene stvari, tako da mi dobar zoom znaci. Pokusao sam da nadjem neke jeftinije DSLR, ali ovde uglavnom furaju nove ili da trazim preko ebay-a pa sta bude. Jos se lomim. Dosta i putujem, pa ume da bude nezgodno ako je veliko, a razmisljao sam i o podvodnom kucistu (posto ronim).

Ako dosta putujes, sto ne uzmes nesto kompaktnije sa vecim zoomom...

http://www.dpreview.com/reviews/Q311TravelZoomGroupTest/

I ja sam imao Canon S seriju, i S5 pa posle SX10, sa sadasnjim razmisljanjem, nikada vise ne bi uzeo takav tip aparata, isuvise velik da bi bio kompaktan a slike na nivou istih. Ili kompakt ili DSLR, nista u sredini. Kompakt ili sa svetlijim kracim objektivom ili sa vecim zoomom, to vec po zelji i potrebama.

Za mene sam zakljucio da mi najvise odgovara kombinacija Travel Zoom kompakta i DSLR-a, imao sam S95is ali mi je napolju bio kratak tako sad imam losiji ali univezalniji Sony HX9V, koji ti mogu preporuciti. 16x, 24-480 mm zoom ce te sigurno zadovoljiti, SX40 istina ima cak na papiru 35x, 24-840 mm ali na krajnjem delu to nije ogromna razlika, mali senzor, velika zizna daljina, spor objektiv, duza ekspozicija i uglavnom izmaglica na vecim daljinama ce vecinom rezultirati nekim akvarel brljotinama...

Evo ono sto te interseuje, antena na potkrovlju, posle sestog sprata...

dsc00051log.jpg

Cica maca preko puta ulice, kojoj ne ozes prici...

dsc00074lq.jpg

I izmaglica gde ti ne vredi 800 mm na malom senzoru...

dsc00724i.jpg

Hvala svima na odgovorima i samo mala napomena, velika je razlika izmedju 500 $ i 500 Eura (oko 150 evra je razlika) jos razmisljam, ali cu danas ici do radnje i probati vise varijanti iz ruke, pa ce mi i to pomoci da dodjem do neke odluke, javicu sta sam uzeo.

Ako nisi gadljiv na polovno, za 150-200 EUR možeš pazariti npr. Nikon D40-D80 + 150 EUR za Nikon 55-200VR + 80 EUR za 18-55 VR. Ovo su uobičajene cene polovne opreme kod nas. Pogledaj ovde u oglasima a imaš još par sajtova sa oglasima.

Canon SX30 - Prozoomer .. 35x opticki zoom. Aparat je fantastican ;) , za svaku pohvalu, medjutim sav svoj kvalitet Canon SX30 pokazuje u maunelnom rezimu rada.

Snimak sa HD rezolucijom je za svaku pohvalu - sto je zacudjujuce ! Ostrina slike je bolja nego kod npr. Nikon P90.

Mana je sto je objektiv, koji je odlican fiksni. Bez ozbira , pravi je izbor ako umes da radis u manuelnom rezimu i iskoristis sve potencijale aparata.

Postoji izlaz za eksterni blic sto je svakako jos jedna prednost ! :)

Naravno, Canon SX 40 je jos bolja verzija,.. tako da... izbor je na tebi.

35x opticki zoom post-29546-1319837275_thumb.jpg