Jump to content

Koliko kosta logo / sajt? - misterija resena

kodi
 Share

Recommended Posts

I jos nesto kao zakljucak - sajtovi su odavno prevazisli fazu kada su bili internet prezentacije firme ili proizvoda od 5,6,... 15 stranica, pa se tako vise ni web dizajn ne moze prodavati "na kilo" kao nekad. Onaj ko naplacuje web dizajn po broju stranica je realno amater. Web sajtovi su prerasli u nesto mnogo vece i mocnije, postali su aplikacije koje nesto rade, prave pare, a nesamo da stoje i izgledaju lepo (poput bilborda i reklame u novinama), te su potpuno besmiselene paralele sa grafickim ili vec nekim drugim dizajnom. Naravno, bice i dalje i takvih sajtova, ali to je samo jedan mali delic velike price.

• Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Apsolutno se slažem sa svakom rečenicom u ova 4 posta.

Tako i ja gledam na posao, doduše sa jednom malom razlikom, ti to radiš prilično uspešno a ja prilično neuspešno :)

Ali mlad sam, ima vremena, popraviću se....

Mislim da ova tvoja zadnja 4 posta vrede više nego prethodne 4 stranice tupljenja.

I ovaj momak sto je bacio flejm nestade bez traga. Bilo bi dobro definisati tu kategoriju "ozbiljan" website. Nekada su to bile lepe prezentacije proizvoda/firme, kao sto rece covek, danas su to mocne aplikacije koje su skoro u potpunosti zamenile veliki deo aktivnosti koje su pre 20-ak godina bile najnormalnija pojava ( kupovina, druzenje, kockanje, gaming, etc ). Najbolji pokazatelj toga jeste koliko zastrasujuce deluje surf po internetu ukoliko niste brisali cookies 20-ak dana. Znaju da li planirate putovanje, znaju gde planirate da idete, da volite kocku, koji broj cipela nosite, ko su vam prijatelji, sta oni vole ... Pa i oglasi proizvoda/usluge koje ste gledali nedavno, pojavljuju se gotovo na preko 50% stranica koje posetite...

Pod "ozbiljan" sajt, mislim da se danas podrazumeva broj poseta/zarada, sve ostalo je u drugom planu. Dizajn je u celoj toj internet masineriji jedan deo slagalice, njegova uloga rast profita. Mislim da je danas to i jedino merilo za vlasnike ( one koji placaju ) koliko je odredjeni website kvalitetno uradjen. Ukoliko dugorocno padne zarada posle redizajna neke aplikacije/sajta - velike su sanse da dizajner nije odradio posao kako treba, bez obzira koliko sajt prijao oku. Nesto nisam primetio da joomla i wordpress dominiraju kada su u pitanju high profit/traffic sajtovi tipa ( booking, gambling, shopping, adult, soc networks, gaming ) ...

Realna cena sajta ( ozbiljnog & neozbiljnog ) je od besplatnog do beskonacnog.