Jump to content

Cena uredjenja enterijera?

Z1000

Recommended Posts

Pitam cisto informativno. Mozda bih uskoro menjao mesto prebivalista, pa otuda ideja da bacim oko na ove stvari, ali cak i da se to ne desi bas me zanimaju neke informacije. Recimo gde naci reference o cenama, dostupnosti i slicnim stvarima kada je ovakvo sredjivanje u pitanju. Da li neko radi sa npr. 'paketima enterijera', da se komplet sve preradi po zelji kupca.

Naravno, znam da je moguce, ali ovde pre svega mislim na neke pristupacnije cene i stanove od <70-80m2, a ne luks duplekse od 200+ kvadrata :) Gde god nadjem pojedinacan namestaj, nema cena, za zidove, podove i slicne konstrukcije tek nemam predstavu gde bih trazio.

Znam da sve zavisi od konkretnih primeraka namestaja, materijala, uredjaja, tehnike, ali koliko bi realno trebalo para da se stan sredi u ovom fazonu.

Contemporary-living-Room-Interior-Design-by-Pesotto-Italia.jpg

Modern-Luxury-Interior-Design-Residential-Singapore-Property-Bliss-Loft-Living-Room.jpg

Design%20Interior%20Modern%20Living%20Room.jpg

Modern-Apartment-Interior-Design.jpg

Definitivno pitanje i tema ovakvi kakvi jesu mozda zvuce glupi, ali nisam upucen u ovu tematiku, a ne bih se upustao u ozbiljnije raspitivanje i kontaktiranje nekih firmi, ljudi dok ne budem siguran da mi to treba, tako da sve sto bih voleo sad je da malo prosvrljam po netu, o cenama, firmama koje to rade itd itd.

Pozz

ali koliko bi realno trebalo para da se stan sredi u ovom fazonu.

Realno... Mnogo! Luster na drugoj slici sigurno nije bez 500e, zavese mozda nekih 5000din, tepih chupavac >15.000, kvalitetan laminat je min 1000din kvadrat, a ovi liveni verovatno 5x skuplji...

Realno, mislim da ili kupis gomilu kataloga, casopisa, i sl. pa krenes sam da listas, ili da platis nekog arhitektu/dizajnera enterijera i ustedis i vreme i novac.

Moze tako, a verovatno bi bilo bolje da krenes obrnutim redosledom.

Prvo obidjes salone i prodavnice, snimis zanimljive komade namestaja za tebe (u cenovnom rangu koji tebi odgovara) i onda pokusas da napravis neku prihvatljivu kombinaciju enterijera. Ako krenes sa profi casopisima ima da ode cena takvog enterijera do nebesa ... skoro :)

...a-a. Jok.

Prvo kazes imam za sredjivanje stana ovoliko, arhitekta me kosta 10% od toga, ali znam da ce mi ustedeti bar 30% jer je profesionalac, pa cu za mnogo manje kinte dobiti wow efekat, jer i kad uhvatis da kuvas po napisanom receptu a nisi pro, ipak to ne ispadne to... Onda kazes sebi da si u stanju da prebolis tih 10% ma kako bolno bilo, za svoje dobro i sve ide lakse.

Iskreno zabole me uvo za 10%, nit' mi je to kakva prepreka, nit' je kakva para, a kad budem resio nesto naravno da cu konsultovati strucno lice i dati mu ako treba i 20%. Nisam ovde da bi vi i dalje bili bez 'leba, nego sam iz foto dela navratio da vidim ima li koga ko bi mogao da da strucne smernice u razgledanju pojedinih stvari. Ako je problem, nema veze onda, cujemo se kad resim da istresem tih, toliko bitnih 10%.

Anyway, hvala svima koji su dali bilo kakav odgovor ;)

pitao si mnogo uopsteno pitanje zato nisi ni mogao da dobijes konkretan odgovor sem bilo bi papreno jer vecina tih enterijera iz casopisa kosta mnogo.sa druge strane imas varijanti da uz dobar osecaj ( mozda ga i sam imas ) ili uz strucnjaka, sa jeftinijim komadima namestaja i dekoracije postignes vrlo zanimljiv enterijer.mislim da je u svakom slucaju poteban osecaj za estetiku i kreativnost.svakako da sto je kvalitetniji namestaj to ce duze da traje,imace efekat luksuza ... sve zavisi sta zelis da postignes.

nemoj da se ljutis,nije niko zlonamerno nista rekao.cinjenica je da vecina ( ne svi odmah da se ogradim ) koji sami krenu u avanturu sa uredjenjem naprave neke fatalne greske.jedino da ispratis od A do Š neku fotografiju iz casopisa ili moza si stvarno talentovan za ovako nesto.onda ti ni ne treba nas savet,odes lepo razgledas sve pa saberes oduzmes i to je to :)

Dobro, hvala. Nisam ni ja zeleo da s moje strane zvuci pregrubo, potpuno razumem i vasu stranu, pa sam se mozda nasao prozvanim, a nisam zeleo taj efekat, posto cenim svaciji rad ;) Mislio sam na nesto tipa sajta formaideale, na koji sam naleteo. Imaju npr. ambijent deo, gde je cela soba prikazana u celini, a komadi namestaja su posebno izdvojeni sa cenama. E sad, to nije nista posebno i da se usudim da kazem, manje vise je jeftinije, pa sam kontao da ima neki slican sajt, strani, samo sa vecim izborom, lepsim stvarima, i slicno :)

Dobro, hvala. Nisam ni ja zeleo da s moje strane zvuci pregrubo, potpuno razumem i vasu stranu, pa sam se mozda nasao prozvanim, a nisam zeleo taj efekat, posto cenim svaciji rad ;) Mislio sam na nesto tipa sajta formaideale, na koji sam naleteo. Imaju npr. ambijent deo, gde je cela soba prikazana u celini, a komadi namestaja su posebno izdvojeni sa cenama. E sad, to nije nista posebno i da se usudim da kazem, manje vise je jeftinije, pa sam kontao da ima neki slican sajt, strani, samo sa vecim izborom, lepsim stvarima, i slicno :)

Vidi, nov si u tematici, pa ne razumes situaciju. Verujem da su ljudi bili dobronamerni, ali mozda i malo izfrustrirani pa deluju neljubazno. Arhitektonska struka u Srbiji je degradirana do perverznih razmera, tako da su arhitekte na nivou klosara koji zicaju za neku crkavicu da prezive; fakultet je neumoljiv, jako zahtevan i naporan; a ljudi ovde (klijenti u Srbiji) smatraju da arhitekte treba da rade za dzabe i da dele strucne savete u razmenu za kubik vazduha.

Npr. kada odes kod advokata ili zubara, prodavca na pijaci, svi oni ocekuju monetarnu naknadu za svoj proizvod / uslugu, a ovde su se ranije pojavljivali likovi sa stavom i izjavama tipa ma sta ce mi arhitekta da se ne cimam sada bas, ili kako isprojektovati osnovu kuce ili slicno, do slicnih ne bas banalnih saveta o uredjenju i organizaciji zivotnog prostora.

Tako da glavni krivac za degradaciju struke u Srbiji su partijski kadar koji sedi po raznim komorama, zavodima i fakultetima, ali i neobrazovani bahati ili mozda, samo neobavesteni, korisnici usluga kojima je novonastala klima daje za priliku da se tako ponasaju. Verujem da ne pripadas toj grupaciji, ali moras razumeti i drugu stranu.

E hvala ljudi puno, i opet se izvinjavam ako sam delovao pregrubo, pogotovo MaxCohen-u. Bacicu oko na katalog :) Thanks :)

Ether7 blue_thumbup.gifblue_thumbup.gif

Daleko bilo...ispadoh ja neko zlo i naopak lik. Sorry za moj nastup kakav jeste, vise u sali, veruj mi. Opsti pogled na trziste, nista licno.

Ja sam samo pravdoljubiv i zaljubljenik u svoju profesiju, pa me uvek pogode i stvari koje ne bi trebalo i pocnem da lajem...

Doduse i dalje mislim da ako nisi bar letimicno iz neke dizajnerske branse, mislim da katalozi nisu nikakva pomoc. Medjutim s obzirom da si na Zoni, znaci neke veze sa dizajnom imas, sigurno ne sa agrarom, logicno.

Moja konstatacija je bila cisto da se malo probudi svest vaskolikog enterijerskog esnafa koji hibernira ili se prodaje bud zasto...

Enjoy...

• 1 month later...

Ljudi, zar vam nije vise dosta kukanja i price da arhitektu niko ne postuje i da ne moze da zaradi..

Stvarno ste preterali. Ako vam je toliko lose, nadjite nacin da to promenite, a kukanjem necete nista postici,

pogotovo ne napadajuci coveka koji je kulturno pitao za savet..

u potpisu,

arhitekta koji ne kuka nego radi

Ljudi, zar vam nije vise dosta kukanja i price da arhitektu niko ne postuje i da ne moze da zaradi..

Stvarno ste preterali. Ako vam je toliko lose, nadjite nacin da to promenite, a kukanjem necete nista postici,

pogotovo ne napadajuci coveka koji je kulturno pitao za savet..

u potpisu,

arhitekta koji ne kuka nego radi

Moze da zaradi. Ali sigurno ne koliko zapravo zasluzuje, zato sto je u Srbiji. Mislim da u Srbiji se ne postuje nijedan propis o minimalnoj ceni rada i niko nije sankcionisan zbog spustanja iste. Tvoje kolege u Becu, Londonu ili US zaradjuju daleko ozbiljniji novac za isti rad. Jel se inace slazes sa ovim cenama npr:

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=85842

I dali vidis nesto lose/dobro u tome?

Moze da zaradi. Ali sigurno ne koliko zapravo zasluzuje, zato sto je u Srbiji. Mislim da u Srbiji se ne postuje nijedan propis o minimalnoj ceni rada i niko nije sankcionisan zbog spustanja iste. Tvoje kolege u Becu, Londonu ili US zaradjuju daleko ozbiljniji novac za isti rad. Jel se inace slazes sa ovim cenama npr:

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=85842

I dali vidis nesto lose/dobro u tome?

To sto kazes za cene i spustanje istih samo da bi kolege radile, to je nazalost nase stanje, ne samo u arhitekturi, nego u vecini zanimanja u ovoj drzavi. Da, ljudi su ocajni. I meni je bilo tesko kad sam krenula da radim, zapravo, prve dve godine rada, ali nisam se prepustila i postala jedan nezadovoljni radnik koji ne napreduje i odustaje i samo se zali.

Takvim stavom jos vise obezvredjuju nasu struku i spustaju se u ocima investitora.

Poznato mi je stanje sa cenama u inostranstvu, ali ni tamo pocetnik ne moze dobro da zaradi, zapravo, mora proci dovoljno vremena da bi dostigao odredjeni nivo i zaradjivao prilicno dobar novac.

Kod nas je ING komora propisala minimalne cene koje nazalost se ne postuju i to sve zbog toga sto pojedinci spustau cene do besmisla. Za takve treba uvesti kaznene mere, kao sto to postoji u advokatskoj komori..

Ja od pocetka radim tako da cenu ne spustam, a investitoru objasnim zasto toliko vredi rad jednog arhitekte. Za sad sam nailazila samo na razumevanje i postovanje. Nije lako objasniti svima, ali potrebno je osim kvalitetnog rada biti i dobar govornik.

Inace, ko nije zadovoljan nasom situacijom u Srbiji i zaradom, niko ga ne srecava da pokusa u Britaniji ili negde gde su uslovi za rad bolji.

Ja iskreno zelim da umesto da napuste zemlju, da se organizujemo i uradimo nesto konkretno po pitanju nezadovoljstva, ali kulturno i razumno.

Dosta sa tim niko te ne sprecava. NIJE jednostavno otici u inostranstvo tek tako. Sprecavaju te raznorazne organizacije, bebednostne, imigracione, policijske, medjunarodne...

Nista nije jednostavno, ali meni najvise smeta sto svi rade ono najlakse, kukaju!

Inace, bila sam i u inostranstvu i radila tamo, pa znam kako se odlazi i sa kakvim proceurama.

Trenutno sam na porodiljskom :) pa nisam bas u toku da li se nesto promenilo sa odlascima, da li je teze ili lakse...