Jump to content

najbolji macro dan do sad

unique93
 Share

Recommended Posts

Danas je bio moj najbolji macro dan :D

Kao i uvek, izašao sam u dvoriste, da fotograišem macro, i jedan delić dvorišta je pre bio bašta, ali sada ne služi ničemu...pošao sam da tražim neke insekte i naleteo sam na jednog hoverfly-ja, koji je bio raspoložen za fotkanje...

1.

6522565.jpg

...uradio sam par fotki i slučajno sam video da se jedna travčica pomera, kad sam se priblizio, imao sam sta da vidim...jos dva hovefly-ja, koji su pravili male hoverfly-čiće :D

2.

6522572.jpg

3.

6522576.jpg

4.

6522578.jpg

5.

6522560.jpg

...posle nekih 20 fotki, ja ustanem, da se protegnem, posto sam nekoliko minuta skoro lezao na zemlji, i pokušavao da uhvatim ove dve bubice, slučajno spazim na jednoj grančici vilinog konjica, koji je odleteo kad sam se približio, pa sam se malo odaljio od grancice, posto sam cuo da se oni vracaju na isto mesto i tako je i bilo...posle nekoliko sekundi se vratio, pa sam se, polako, ali sigurno, približio, i uradio par fotki...

6.

6522583.jpg

7.

6522582.jpg

to je to za sada, mada mi je ostalo još nekoliko fotki da obradim, mada mislim da nema nekih koje su bolje od ovih :D

Ako mogu neki komentari, kritike, ili bilo šta, da ne bude da sam džabe sve ovo pisao :D

evo 6. ali malo sira...proslu verziju sam isekao sa obe strane, posto su se videle vinjete od ovog stakla od dvogleda, probao sam da ih iskloniram, ali nije bas najbolje ispalo...malo pre sam opet pokusao i nije lose ispalo :D

6529644.jpg

devile...poslednja jeste krop, ali mali...imam ovaj krop u rezoluciji 3100x2300 pixela, tako da bi moglo da se ostampa u 30x20cm :D

• 2 weeks later...