Jump to content

Corel X3: Font Texture import!

RocK-KeR
 Share

Recommended Posts

Da li je moguce u vektorski font nekako ubaciti svoj Custom Texture Pattern ...ili nekako vektorski texture background, a da sve ostane vektor??? Al mi je i pitanje, do mo*a! :D

Ne mogu nikako da ubacim svoje texture u font!

Ima li resenja ili nema?

Hvala!

Vlada Rock-ker

@milekinez:

Nisam mislio da ubacujem raster unutar fonta posto mi je trebalo bas sve vektorski.

Potreba je bila da se ubace neke pripremljene *.cdr texture u font. PowerClip to odradjuje

odlicno a jako dobra je i opcija EditContents posle posle import-a!

Pozdrav! :)

Vlada Rock-Ker

Mozhesh sa powerclip, mada nisam siguran kako se on ponasha pri ripovanju... Da bi bio sigurniji... Mozhesh da koristish i opciju 'intersect'... Prvo kliknesh na Vektor u kojem treba da bude textura, pa onda na texturu, i on napravi od te texuture novi objekat, na mestu unije ta dva objekta... Neshto kao unija skupova... Iz osnovne shkole :) Znachi, preklopish texturu sa vektorom, klik na vektor shift klik na texuturu, i pri onim gornjim opcijama, klik na intersect, i dobijesh novi objekat... Onda grupishesh vektor i taj novi... I eto reshenja... Jedino shto je meni korisniji PowerClip, jer se ne gubi na texturi, ostaje ti original... Samo je maskiran...

PowerClip mi je fenomenalan za ove potrebe! ...imao sam samo mali problem kada je trebalo ubaciti za texturu fonta radove "ArtisticMediaTool-om" ...nisam nikako uspeo!? ...jedino uspeva ako font konvertujem u Curves dok recimo ...obicni oblici, kvadrat, poligoni, stars i ostalo, sa preklapanjima, PowerClip ubacuje ladno bez konvertovanja fonta u Curves...nije mi to i dalje jasno, zasto? ...ali...nebitno...posto ovo savrseno radi ovako!!! :) ...cak i gradienti ostaju unutar texture u fontu onakvi kakve ih postavim! ...

Da, jasno mi je to sa "Shaping" opcijama, pokusavao sam ranije sa njima ali nisam nikako uspevao da dobijem potreban rezultat kao ovaj sada sa PoverClip-om! :)

Vlada Rock-Ker