Jump to content

Pitanje

Hawk
 Share

Recommended Posts

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prvo i osnovno treba ti razvijena uvw mapa koja bi u tvom slucaju trebala da izgleda slicno ovome http://www.intervirtual.de/work/wp-content..._natalie_05.jpg

Teksture se crtaju ili projektuju na model. Fotografije mozes da koristis u oba slucaja. Crtas ih u Photoshopu, Zbrushu, Mudboxu.....ili radis projekciju u Zb ili Mud. Mudbox ti je za projekciju trenurtno najlaksi.

Nista od ovoga ne mozes da naucis za jedno popodne.

Proklete diffuse mape!

Mene zanimaju iskljucivo dif. mape za karaktera, ostalo je ok.

Nista onda, nastavicu sa mdoelovanjem, sta mogu da teksturisem uradicu, sta ne mogu necu ni da teksturisem i to je to. Hvala svima koji su pokusali da pomognu :)

• 2 weeks later...

Neprave ga uglavnom ga skidaju sa neta vec gotovog i stave u scenu kao i vecinu objekata. Ali ako bas oces da praviš drveće imas već razvijene alate za tu svrhu.

XFrog-ne samo za drvece vec i za biljčice, Speedtree - takodje za drvece i biljčice sa odličnim alatima za animaciju istih, moze se koristiti L-system, Treestorm itd.

Istini za volju mozes da ga i sam napraviš ako nisi lenj, stim da bih ti ja savetovao da uvek prvo pođeš od lišća, grančica, grana, stabla, korenja. Jeste da je naopako ali dobro dodje kasnije kad ga sastavljaš.

Koristi modifajere kao što su noise, bend, tvist - koji ti mogu pomoći da napraviš prirodnije grane i grancice. Uvek u glavi imaj jednu misao (random).

Mozes da lepis slike na planove i da ih namestis da su stalno okrenuti ka kameri kao bilbord. To je dobro kad praviš drvece u daljini štedi vreme poligone i zivce.

Ali na kraju krajeva nemoj da se patiš koristi bolje gore navedene programe.

Kad tako kazes ispada kao da niko nista ne modeluje, samo skidaju sa neta i pakuju u scenu xDD

Jel su te biljcice i drveca pomocu speed tree-a i xfrog-a low poly ili ne? Jel se u igrama koristi to ili se modeluje vegetacija?

Kad tako kazes ispada kao da niko nista ne modeluje, samo skidaju sa neta i pakuju u scenu xDD

Jel su te biljcice i drveca pomocu speed tree-a i xfrog-a low poly ili ne? Jel se u igrama koristi to ili se modeluje vegetacija?

Speedtree je alat koji parametrički modeluje drveće i nemora se koristiti samo u igricama, ali jeste mu to glavna namena.

X-Frog je ozbiljniji malkice ali zato zahteva i više truda.

Onyx koji pomenu HGT, a koji sam ja ladno zaboravio kao i houdini pre nekog vremena, je još jedan u nizu odličnih alata za tu svrhu.

" Kad tako kazes ispada kao da niko nista ne modeluje, samo skidaju sa neta i pakuju u scenu xDD"------

---- mmmmm da. Nebih bas bio toliki idiot da kazem da niko ništa ne modeluje. jednostavno ljudi imaju rokove nemaju vremena i ako moraju da gube vreme na modeling onoga sto im je placeno nemoraju da gube vreme baš na sve. Stoga nije nista neobično ako kažem da ljudi to rade redovno. Jednostavno štedi vreme i živce, A ima baš dobrih modela. Što besplatnih što onih koji se plaćaju.

Generalno modelovati rucno drvece je pain in the ass, ja sam samo jednom pravio izricito definisano drvo u kom slucaju plaginovi ne pomazu i koristio ZBrush i sa zspheres dobio oblik kakav zelim relativno brzo, postoji jos par trikova a neki koriste maya paint effects kao pocetni stadijum za doradu ili L-systems.

Treba mi normal mapa za nekog coveka i sad odradim unwrap, exportujem kao obj fajl u zbrush, tamo uradim detalje, exportujem iz zbrush-a kao obj, importujem u max, odaberem low poly model i idem na rendr to texture, tamo idem na ono pick i odaberem hogh poly model, i na add odaberem Noprmalsmap i podesim sve one parametre i kad uradim render u maxu mapa bude crna, a kad je otvorim ovako, van maxa bude plava, skroz plava. Gledao sam cak i onaj tutorial iz maxovog helpa da proverim da nisam zabrljao nesto. Jel zna neko u cemu je problem, gde sam pogresio, ili mi max zabagovao, a hoce on tako cesto, narocito kad dugo radim jedan model ili jednu scenu(kao sto je u ovom slucaju)?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...