Jump to content

Crvenooki plavac

Recommended Posts

Koji format fotke se shalje, rezolucija, velichina fajla :) ostavi ovde ili otvori temu zasebnu pa cemo poslati shta imamo :)

Ma, samo ti šalji. "Težina" fotke ne sme da prelazi 1,5Mb. Trebalo bi da fotka ima 300dpi. Ja obično šaljem oko 1200pix dužu stranu, a ne bi trebalo da se prelazi 2000pix. Neće niko odbiti i veće fajlove, ali ajde da igramo po pravilima ;)

Super drugar! :)

Pitanje je i da li će konkurs uspeti jer samo ako bude bar 10-tak (jedna po autoru) veoma dobrih fotki bićemo u štampi. Nadam se uspehu jer je poslednji put makro tema bila pre 3god. i sigurno će proći još toliko do sledećeg puta.

Aj poslacu nesto, pa ako bude tema za ovaj broj super, ako ne neka ti kazu jos koliko slika fali pa da zamolimo neke dobre autore odavde da posalju to sto fali i eto teme u sledecem broju , ce ga nakrpimo :) .... pa sta sad, da saljem samo jednu fotku ili dve, tri, mislim zasto bi ima slao 3 ako ce da objave samo jednu, aj pitaj to pa javni :)

Redakcija od svih fotki koje pošalješ izabere jednu koja je najbolja po njihovom izboru, odn. što ih više pošalješ veća je šansa da će izabrati neku. Ukoliko imaš fotku koja je vrhunska i za koju si siguran da ne mogu da je odbiju pošalješ samo tu jednu i nema problema.

Lep je osećaj kada ti makro fotka bude objavljena u fotografskom časopisu koji izlazi u nekoliko zemalja(bivših SFRJ :D) tako da bi to trebalo da bude dovoljan motiv za dobre autore odavde, ako nije odmah ih "zamoljavam" :lol: da pošalju svoje radove da ne bi posle bilo prozivki čije su najbolje makro fotke objavljene :D

Bez za*ebancije šaljite SVI šta imate pa da se malo hvalimo :)

Poslao sam im jednu sa nadom da je dovoljno dobra da je objave :D , spomenuo sam i tebe tj da saljem na tvoju inicijativu sa ciljem da se makro sekcija cesce pojavljuje u casopisu :) ...takodje sam im ponudio da ako zele da naprave reportazu o nekom makro autoru da sam na raspolaganju.

Samo šaljite drugari i neće moći da nas odbiju ;)

Zvaću za par dana pa Vam javljam šta su odlučili.

RUMUN, budi malo agresivan i direktan. Pošalji im tvoju biografiju kao i fotke koje smatraš da su ti najbolje (još bolje cd na njihovu adresu - što više fotki to bolje), a oni će ti pošteno odgovoriti. Pošto sam bio u kontaktu sa njima videli su moje fotke i imao sam ponudu da me predstave, ali sam odbio jer smatram da mogu još bolje i više, a takođe ima mnogo autora koji to zaslužuju više od mene. Ipak se ja ovim bavim tek treću sezonu. Očekujem da sledeća bude najuspešnija do sada :)

Pa nisam imao neku posebnu zelju do sada da se pojavim u casopisu, pazi kad im sliku nikada nisam poslao ni za jednu rubriku.....mada u zadnje vreme razmisljam o tome a ovaj tvoj nagovor da posaljem sliku je i bila prilika da im napisem moju zelju kad vec saljem sliku i mejl.... voleo bih da me Abdee predstavi, da bude autor teksta i da zajedno izaberemo slike koje bi se pojavile, nekada davno je to uradio sa Aleksejem i bila je ideja da svaki broj posveti autoru kojem on zeli i za kog smatra da je vredan toga, ne znam sto se odustalo od toga, mora ga pitam :)

Stigli su i rezultati ovog samoinicijativnog konkursa i nismo se proslavili. Bilo je dosta veoma dobrih radova, ali pozerskih koji nisu ubedili redakciju da nam odvoje par stranica u časopisu. Bilo je i ekstra fotki, ali samo od par autora što je malo.

Ipak, utešno je što će jedan od autora koji je poslao fotke za konkurs dobiti duplericu u rubrici "U fokusu" i nagradu za fotku meseca. Srećno svima! :)

Pa daj bolje da se organizujemo, za pocetak koliko im dobrih slika treba, 7,11,15 itd....ima nas ovde sigurno 10ak autora koji mogu da posalju valjanu sliku...ne dozvoli da zamre tvoja ideja pa makar bila realizovana i u martovskom broju 2012 a mi cemo laganica da se organizujemo.

Pa dobro, pokušali smo :D . U svakom slučaju lepa i pozitivna inicijativa. Ja skoro godinu dana nisam ni kupio Refoto a sad sam im posle ko zna koliko vremena poslao i deset fotografija. Uostalom jedan od nas je dobio duplericu. Već to je veliki uspeh. Da nema Živkovića sigurno ne bi ni ovoliko prostora bilo za makro. Da se razumemo iako smo mi zaljubljeni u ovu vrstu fotografije ona nije naročito popularna i spadamo u foto gikove. :D Osrednji strit i akt uvek će imati prednost nad vrhunskim makrom. Ovo naravno ne treba da nas obeshrabri naprotiv...

^ Iz ovoga proizilazi da ako napravis makro fotku sa nekim detaljem akta, na ulici, nema sanse da te ne objave na naslovnoj :lol:

Ne razumem zasto nisu objavili na par strana tih nekoliko autora (tj. vas) koji imaju dovoljno dobre fotke? Na svaki konkurs se posalje svasta pa se onda napravi selekcije.. ne vidim zasto bi drugacije bilo i sa makroom (koji btw u zapadnoj stampi dobija sasvim dosta prostora za razliku od nas).

Shto kaze Jo, da razgolitimo pubichne vlasi, stavimo nekog insekta na iste i ima da im pokidamo tiraz :D

A i jedan od razloga shto sam i prestao da kupujem novine shto su jedno vreme bili zaredjali 2-3 broja sa nekim golishavim tetama pa me prodavachica onako malo bledo gledala tipa "vidi ga, trijes i kusur godina i kupuje "Erotiku" sramota" :D

No uredjivachka politika je nechiji drugi posao, i ta politika ce me ili naterati da kupim novine ili ne :) prosto&jednostavno.

Daleko smo mi od zapada :rolleyes:

Makro fotografija je kod nas stvarno zapostavljena u odnosu na druge grane fotografije, ali što reče Geza to treba da nas samo motiviše. Doći će i naše vreme ;)

Milan Ž. je veliki zaljubljenik u makro fotografiju (i fotografisanje prirode uopšte) i radi to već 20 godina tako da će on biti uvek na našoj strani. Ovog puta trebalo mu je 10-15 makro fotki koje su "woow", odn. od kojih zastaje dah da bi ubedio redakciju da za nas odvoje par strana. Bilo je par takvih fotografija, ali ništa više (u stvari bilo je dosta veom dobrih makro fotki, ali klasičnih, pozerskih) tako da je ta ideja otpala (za sada). Dobio sam obećanje da će jedan makro fotograf dobiti duplericu što je za mene fina "utešna nagrada". Rekao je da slobodno šaljemo i dalje pa ko zna...

Možda naša inicijativa bude i pomenuta u sledećem broju, videćemo. Najbolje bi bilo da to bude pomenuto i da se objavi javni poziv za sve makro fotografe iz regiona - to bi bio pun pogodak.

• 2 weeks later...

Svaka čast @monte!

Evo jedna lepa vest!

Kao što je i obećano za fotku meseca u časopisu "Refoto" izabran je autor(ka) koji slao fotke za samoinicijativni konkurs. Pobednica je Elvira Guzijan na našem forumu poznata kao neonka kojoj su objavljene čak 3 odlične makro fotke :)

I još jedna odlična vest!

U najnovijem broju je objavljen i POZIV ČITAOCIMA koji kaže:

"Iako nije postojao poziv za slanje vaših makrofotografija, na adresu redakcije stigao je veliki broj fotografija što je veoma pozitivna reakcija čitalaca na članak u prethodnom broju. Kako nam vaši radovi na tu temu još uvek pristižu potrudićemo se da za njih pronađemo mesto u sledećom broju. Ovim putem i zvanično pozivimo sve čitaoce da pošalju svoje najbolje makrofotografije kako bi napravili što je moguće bolji izbor."

Izgleda da smo pobedili! :)