Jump to content
gui-guru

www.nenadgrujicic.com

Recommended Posts

Dugo nisam bio na dz ali ovo je svakako prvo mesto gde cu podeliti svoje radove.

Vecina ih je nastala u protekle tri godine a neke od njih ste mozda i vidjali ovde. Napomenucu da je za "cms" koriscen cargo tako da su postojala odredjena ogranicenja vezana za dizajn samog portfolia

http://www.nenadgrujicic.com/

Stvarno te dugo nije bilo, a imas i sta da pokazes. Impresivan portfolio svakako.

E sad, par sitnica koje mi smetaju:

- oblaci iz prednjeg plana su mi delovali kao kul fora, ali vrlo brzo su poceli da mi smetaju

- ovaj copy "One man strong as a whole agency" mi se ne svidja - ne "zvuci" mi dobro, a i deluje pomalo pretenciozno

- crni naslov "Let's work together" na tamno sivoj pozadini mi nije bas srecno resenje.

Slazem se sa vilijem. Impresivni radovi.

Oblake bih totalno izbacio. Imas lepu bg teksturu, pa su oni po meni nepotrebni. U meni bih ubacio neki hover efekat, neki jednostavan, tipa u belu boju, cisto da se vidi da je link. Naslov na kontakt stranici se totalno ne uklapa.

Oblaci stvarno smaraju gotovo svuda osim na naslovnici. Slažem se i za copy "One man...". Stvarno ne zvuči baš najbolje. Ako ništa stavi samo "Nenad Grujičić - Strong like an agency", al' bolje briši skroz i samo uputi posjetitelje da pregledaju radove :)

Što se tiče radova, stvarno svaka čast. Uživao sam i pregledat ću još par puta :)

Pozdrav

Jos jedan glas da oblaci nestanu, stilski se ne slazu a i generalno je frontend pretezak, strane se prosto vuku zbog ovolikih transparentnih png-ova u paralaksi sto je prava steta.

Bravo za folio :)

Taman kada sam pomislio da u ovom delu foruma sve je manje sajtova koji su extra radovi, onda naletim na ovu temu :)

Svaka cast, super sajt i super radovi.

Odlican sajt i jos bolji radovi!

Dosta radova sam prepoznao iz Saturized agencije, ali ima tu i novih bisera. Slazem se sa ostalima da su oblaci malo iritirajuci i da ih treba ostaviti samo na naslovnici.

Mind blasting, svaka cast. Slazem se s'ovim gore da su oblacima too much, cool ideja, kontam sta si htjeo, but... not needed.

Tebi ne treba full website, s'takvim radovima ti treba samo gallery :)

Impresivan portfolio.

Sajt je takodje vrlo dobar, pregledan i dizajniran sa ukusom.

Boje u navigaciji su malo tamne, možda bi izgledalo lepo kada bi napravio efekat da kada kursor u udje u taj div sa navigacijom, ona postane svetlija (i samim tim čitljivija)

Let's work together - crno na crnom - ne ide. Stavi istu boju kao slogan na početnoj.

Zaista se retko vidjaju ovakvi radovi, svaka čast.

Jako lep dizajn i impresivan portfolio. Kapa dole.

Receno vec za navigaciju, pogotovo lets work together na tamnijoj pozadini zbog vinjetiranja je jedva vidljiv. Paralax oblake bih ostavio samo na frontu, na drugim stranama vec pocinju da smetaju i odvlace paznju od sadrzaja.

Subjektivna stvar, ali opet...ono sto mi je najvise zasmetalo jesu velike slike. Jesu super, ali skrol svaki put da bih dosao do linka za sledecu sliku (eBook reader) ili do liste projekata mi je pokvario jak dobar utisak. Opcija je i da raspored ne bude vertikalan vec horizontalan tipa (ikonica i tekst levo, desno galerija scrnshotova. Tako bi i smanjio skrolovanje do drugih projekata i drasticno povecao usabilty po mom misljenju. Za pregled slika u vecoj rezoluciji posluzio bi fancybox/lightbox...

Ako zanemarimo to, opet ostaje cinjenica da ti slike na nekim stranicama vuku i po 3+ megabajta sto je dosta i tu vidim dosta prostora za optimizaciju. Na stranici za ebook slike su visine 1305px sto je preeeevise, cak i za najvise rezolucije. Ikonica za eBook reader je 860x800 i ima tekst, sto mislim da je nepotrebno kad postoji Cufon/CSS3 font-type i druga slicna resenja za fontove.