Jump to content
gizmo

Zdravko Colic koncert, Usce 2011.

Recommended Posts

bravo!

bas gledao malo na rts-u prenos i u par navrata su bili tvoji snimci :)

zanima me kako si bio vezan za reziju tj. reportazna kola?

odlicni totali, malo smeta aberacija slike kod dslr-a, ali sve u svemu za svu pohvalu

pozdrav!

Hvala :)

Nisam nikako bio vezan na kola jer im nije odgovarao moj video link koji povremeno ima male smetnje.

Meni sluzi samo za orjentaciono kadriranje tako da mi je signal ok, a radili smo tako sto sam malo snimao, pa im nosio da prebace sa kartice i onda su to pustali.

Ne znam na kakve aberacije mislis? Nema ih nigde.

Ja sam malo nezadovoljan izborom kadrova koje su pustali, jer bilo je dosta mirnijih od onoga sto je otislo u program, mada u svom tom ludilu u reportaznim kolima i nema mnogo vremena za probiranje.

Koliko je duvao vetar ja sam mislio da necu moci nista da uradim i mislio sam da otkazem, ali sam nesto ipak uspeo da izvucem.

Ne znam na kakve aberacije mislis? Nema ih nigde.

mislim na problem CMOS cipa :) http://www.youtube.com/watch?v=UEaDrS-yzIE

Nisam nikako bio vezan na kola jer im nije odgovarao moj video link koji povremeno ima male smetnje.

Meni sluzi samo za orjentaciono kadriranje tako da mi je signal ok, a radili smo tako sto sam malo snimao, pa im nosio da prebace sa kartice i onda su to pustali.

predpostavio sam da je taj neki fazon :)

nisu hteli da rizikuju, ali ja da se pitam ja bi postavio i jednu i drugu varijantu :D sigurno si imao 5sec cist video link nekog cool kadra koji je mogao odma da ide u etar :) a za backup sa kartice pa biraj :D

Koliko je duvao vetar ja sam mislio da necu moci nista da uradim i mislio sam da otkazem, ali sam nesto ipak uspeo da izvucem.

meni je izgledalo super!

To sto ti izgleda kao jello je ustvari posledica nemogucnosti programa za stabilizaciju slike da se skroz izbori sa mrdanjem i tresenjem. Aberacije su nesto sasvim drugo i nastaju zbog losih sociva u objektivu.

Mozda su i mogli da iskoriste video link, ali onda bi morao da sve vreme stoji kod njih, pri cemu ja ne bih imao kontrolu kadra koji snimam, jer sam isao skroz oko publike.

Ovo sto sam okacio su probrani i stabilisani kadrovi, a ono sto su oni pustali je sirovo.

Ovo sto sam okacio gore su kadrovi koje sam ja sam probrao, stabilisao i spakovao.

Hvala :)

Evo jos nesto sto je dragan radio .. vjetar je bio samo takav .. bar smo nesto uspjeli uraditi .. pozz

Hvala, zadovoljstvo je bilo raditi sa tobom i ekipom :)

Ma nema na cemu, takodjer.... idemo dalje .... tatatatiraaaa

Ovo je fenomenalno za razliku od onoga sto su oni emitovali. Ne razumem kako je reditelj mnogao staviti onakve stresene snimke u prime time koncert.

Hvala.

Generalno bilo je dosta nemirnih kadrova, ali obzirom na jacinu vetra dobro je da sam uspeo bilo sta da snimim (pogledaj one balone i cepeline kako ih nosi vetar). Ono sto je najveci problem je sto taj vetar ne duva ujednaceno u jednom smeru, vec vrlo promenljivom jacinom u raznim smerovima.

Oni nisu pustali mirne delove po par sekundi, nego duze kobaje za koje bas i nisu birali da budu mirni kadrovi.

FCP? Jok, radim u Premijeru, a stabilizaciju sa Mercali.

Taj wobble je skoro neminovan kad je snimak dosta nestabilan obzirom na vrlo jak vetar.

Novi AE 5.5 ima warp stabilizer koji odlicno radi, ali je jako spor.