Jump to content

Foto pozadine?

miki010
 Share

Recommended Posts

SVasta probao i dosao do zakljucka, nista bez rolovane papirne pozadine.

Ove zilberice su dobre ali je platno guzvavo i cim je posadina jednobojna zna da nastane problem koji se u obradi tesko uklanja.

Ima u fotodiskontu rolovane pozadine od metar ipo sirine, sto je kul za vecinu stvari, ja konkretno imam svetlo sivu koju pravilnim koriscenjem mozes dovesti do skoro bele ili skoro crne. Takodje imam i tamniju sivu koju redje koristim jer mi ova prva navedena bas radi posao lepo :)

• Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

^ od kad sam sklepao prvi V-flat, meni lično u studiu omiljena pozadina farbani forex (i sve slično na temu karton pene). Nije dobro rešenje kada treba seamless pozadina i nije pametno da se nosi van studia, ali sa njim mogu sve - flat, teksture... posluži i kao deo setup-a, treba samo inspiracija i četka u ruke - a o nenadje….vosti V-flat kao svetlosnog modifikatora, da ne pričam.

• 1 year later...

matora tema, ali novo pitanje 🙂

koju minimalnu sirinu pozadine bi predlozili za portrete? znaci headshot do recimo 3/4

najverovatnije bih uzeo jednu od onih zilberica pozadina, to mi je trenutno najprakticnije za prenos i postavljanje, ali se dvoumim izmedju 100x150cm i 150x200cm

• 2 weeks later...