Jump to content

Autobuska stanica LASTA

Renovatio

Recommended Posts

osecam se prozvano... :D

ja sam rekao da mi se pristup problemu svidja, samo ako mu se ucini za shodno da menja formu u kom pravcu bi to mozda moglo da ode...

Kada je opisao lokaciju, sve mi je bilo jasno, stvarno je tamo teska rupa... Ako je to ona Lastina stanica kod BAS... Po meni lokacija umnogome objasnjava ideju. (podizanje objekta)

Ja kao prvi koji je postovao na temu ipak imam PRVENSTVO da dopisem nesto.. xexexe...

mislim da sam skontao da si ti veoma talentovan lik kroz tvoje bivstvovanje na ovom forumu do sada. Nisam hteo nista da kazem na 1. loptu.

Sada mogu.

-WWHat the fuck were u thinking off?????

Lastina autobuska??? - Ovako???

--e ...sada cu da spustim pritisak na 120/80 i kazem....Dragi kolega..mislim da cete morati ipak da prilagodite projekat situaciji , podneblju, potrebama( ovo zadnje) ..ko ce bre kada dodje da putuje i kupi karte za Lajkovac, da ide 13m gore i mirise cvece i bere maline??

- BTW, ja sam na tvojoj strani i znam da ce na kraju ovo da bude woow projekat.....

PS : jedva cekam sta ce GAF da kaze..

znas ti, ljubavi......nemo' da se pravis tu.

- daj mu malo po punoj kritici, nemo' da mu povladjujes.

Moze on to extra da uradi, ali je krenuo od pogresne koncepcije.

Sve to vidimo ali nece niiko da mu kaze. Osim onog prvog koji je rekao:" nisam arkitekta ali..."..

Pa nismo svi arhitekte nego smo prvenstveno korisnici...heliodroma.

- a ti majstore nemo na prvu loptu.....

nekada su nas prvo ucili da koristimo gumicu, pa tek ondak olovku.... kompjukteri nisu niti postojali!

U'll know what Imean!

Ja iskreno smatram da ne treba previse grubo da se kritikuje.Decko je jos na fakultetu znaci ima vremena da promeni svoje razmisljanja jos milion puta a svi mi.Ja sam rekla da mi je simpatican rad i iskreno ne smatram da je tolika katastrofa.Jeste tacno to sto je inner universe rekao da mozda u startu nije dovoljno duboko zasao u namenu samog objekat i sta on treba da reprezentuje ali koliko sam ja citala sta je Renovatio pisao on je pokusavao da resi neke druge probleme vezane za lokaciju itd. sto znaci da je decko imao ok pristup da nije nepromisljeno dosao do ovog resenja ali da je mozda usput izgubio pravu poentu toga sta taj objekat treba da predstavi ili mozda nije,mozda je stvarno decko zeleo da to bude nalik na avio kontrolni toranj ili sta vec i ja niti zelim niti mislim da treba da mu namecemo svoje misljenje.On je na fakultetu to je samo jedan od radova i neka uziva u tome da projektuje onako kako zeli i kako mu dusa hoce.

Ponavljam da mislim da gruba kritika nije kontruktivna i da moze da povredi necija osecanja a meni to nije zelja jer znam kako bih se ja osecala da me neko tako izblati.

Ti mozda mislis da sam ja dusebriznica ili sta vec ,misli sta god ti je volja to je moj stav i u skladu sa njim cu i da komentarisem.

Ljudi ocito i dalje ne citaju:) znaci u pitanju je "medjunarodna stanica" i karte za Lajkovac se ne prodaju:) a drugo karte mogu da se kupe u jezgru na donjem nivou niko ne treba da se penje gore da uzima kartu... Cela platforma je zamena za nadstresnicu + u sebi sadrzi dodatne dopunske sadrzaje. Znaci umesto da ti sadrzaji zauzimaju donji nivo i oduzimaju od povrsine perona oni su smesteni gore kako bi dole bilo sto vise mesta, a opet ta ista platforma predstavlja nadstresnicu i zaklon od kise, jakog sunca, pobesnelih Lajkovcana i dr...

Sto se tice konstrukcije, da izvodljiva je pogledajte malo OMA i Rem Kulhas koji cesto koriste pomenute Virendel nosace...

Ocito je doslo do zabune izgleda da sam pre postovanja bilo cega trebao da napisem roman, da okacim xyz slika, sve moguce preseke i osnove + skice i slike sa lokacije kako bi me svi lepo razumeli.

Ali naravno to sve nisam uradio jer je ocito projekat jos uvek u razradi :D a i zaista me mrzi...

eto vidis kako nas malo grublji prilaz tvom delu moze da povuce diskusiju ka pravom putu!

- naravno, nista lose nisam niti pomislio mojim postovima!- to ti je valjda jasno...

Ali me i dalje brinu oni koji idu za Lajkovac ;-)

...jel ce bidne negde da se kupi i burek?

ajde daj jednu fotku gde su stubovi druge boje, materijalizacije, sta god ( i jednu sa nekim ogromnim textom (ili bar reklamom))na istim...bas me interesuje koliko ce da promeni sve..

Cela platforma je zamena za nadstresnicu + u sebi sadrzi dodatne dopunske sadrzaje. Znaci umesto da ti sadrzaji zauzimaju donji nivo i oduzimaju od povrsine perona oni su smesteni gore kako bi dole bilo sto vise mesta, a opet ta ista platforma predstavlja nadstresnicu i zaklon od kise, jakog sunca, pobesnelih Lajkovcana i dr...

Ja ne znam da li sam na ovom forumu cuo logicnije objasnjenje za koncept. Bas me zanima sta cete sad da kazete.

pristup je pragmatican i to je sve.

Opet, ono sto sam mu ja rekao a on nije razumeo je da je nadstesnica takva da verujem da ne predstavlja zastitu od kise i sunca zbog upadnog ugla. A on je mislio da pricam o nadstresnici samog nadzemnog dela.

Poz

Meni se sam koncept i pristup temi veoma sviđa.

Postoje neki "tehnički" problemi koji mogu da se jave, ali mislim da nisu nerešivi. Meni je npr. pao na pamet prtljag (mnogo prtljaga). Ali pretpostavljam da imaš neku garderobu u nivou terena. I mislim da ti ova varijanta sa drvećem ne pije vodu, i da ti samo saksija nije dovoljna. Ako se dobro sećam pejzažne arhitekture, koren bilo kog drveta nema šanse da stane u saksiju. Uostalom, ja na tvom mestu gore ne bi' ni stavljao drveće, možeš to da rešiš sa nekim većim saksijskim biljkama.

Pomenuo si Rem-a Koolhaas-a... Inače, to mi je bila prva asocijacija kada sam pogledao temu... :) (ne govorim ovo u nekom lošem smislu)

Samo napred, ja jedva čekam da vidim gotov projekat!

• 3 weeks later...