Jump to content
Sign in to follow this  
vlajko.bg1

Fakultet digitalnih umetnosti

Recommended Posts

Cao, ja sam Vlajko i ucenik sam srednje skole. Sad zavrsavam, pa se razmisljam da upisem neki privatan fakultet digitalnih umetnosti. Da li neko zna neki privatan fakultet da preporuci, gde moze dobro da se nauci, da diploma bude akreditovana, mozda da ima mogucnost master studija?

Unapred Hvala

Fakultet za medije i komunikacije ima smer digitalna umetnost i novi mediji. Akreditovana diploma i 4+1 je (4 godine osnovnih studija, 1 master). :)

Fakultet za medije i komunikacije ima smer digitalna umetnost i novi mediji. Akreditovana diploma i 4+1 je (4 godine osnovnih studija, 1 master). :)

Hvala na odgovoru. Pogledao sam predlog. U medjuvremenu, malo sam guglao i nasao neki Univerzitet Metropolitan. Kod njih ima zanimljivo, skolovanje traje 3 godine, plus mogucnost 3+1 ili 3+2. Imaju dobar program za smer digitalna umetnost. Hm.. Ne izgleda mi lose. Video sam i ucionice neke gde se vezbe drze sa apple racunarima. Vidim imaju i jos nekih smerova kao sto je dizajner stampanih medija, sto isto nije los program. Zanimljivo je sta sve nude. Ne znam. Videcu sta cu odluciti, ali Metropolitam mislim da nije losa solucija, jer kazu da primaju male grupe studenata, sto smatram da je jako dobro jer tako cu lakse nauciti, i biti nekako u dodiru sa profesorom.

Razmislicu jos. Hvala na odgovoru.

Bolje da si se raspitao ko predaje i koje su mu reference, nego dal se radi na Mac racunarima.

Evo ja sam malo prelistao neke biografije i nista pametno nisam video.

Ako ti je to bitno, na FMK-u se isto koriste iMacovi + profesori su mnogo dobri. Svaki je pravi strucnjak za svoju oblast. Cula sam i da je odnos student - profesor jako dobar itd. A i povezani su sa univerzitetima u inostranstvu pa sigurno postoji i mogucnost razmene studenata i tako te stvari. Ja sam primljena tamo ove godine i jedva cekam da krenem. :)

Daklem dajte imena i reference pa da vidimo kolko su strucni, ili je to kao i uvek samoreklama; pri tom ne mislim nista lose, i ja kada sam kretao na faks slusao sam price o nekim vajnim strucnjacima i nazalost kostalo me vremena i para.

Moram da primetim da smo postali supersila u svetu digitalne umetnosti i medija, imamo vise privatnih univerziteta nego sto ih ima po Americi recimo, svaki sa po najmanje dvadesetak vrhunskih predavaca sa nemerljivim iskustvom, i pritom svi su neverovatni pedagozi.

razlika u ceni nije velika. zapravo bila je ista kada sam se odlucivala. ali su me savetovali da batalim fpu ( ja sam nastavljala studije, tj. prebacivala se, nisam upisivala od prve).

ne znam kakvo je stvarno stanje na fpu, ali ono sto sam ja cula nije bas za preporuku. sigurna sam da kada se kaze da je neko zavrsio fpu znaci, ali nije to uvek presudno.

zapravo, mozda nije ni bitno, nigde ga niko nece nauciti photoshop, ilustrator i ostale programe, ako za to pita,a teorije ima svuda.

http://www.metropolitan.edu.rs/

Ja sam ovde sudent. Imas stampane i interaktivne. Pa pogledaj i vidi sta ti odgovara. Oba smera su super. Sada da li neko koristi mac ili nesto deseto nije ni bitno. Ovde imaju i Mac i klasicne racunare. Mogu da kazem da i sami dizajneri koji rade na fakultetu u svojoj kancelariji ne koriste mac. Sve je to relativno. Najbitnije je sta covek moze da nauci. Ako zeli da nauci, profesori su tu koj ce stalno da izadju u susret i da pomognu. Prijatna je atmosfera.

Imas na sajtu sve pa pogledaj sta ti odgovara.

POZDRAV!!!

sve sto je staro i sto nije aktivno treba zatvoriti. Toliko o tome sto se ovde sve azurira i prati. Ja sam video da je stara tema, ali posot je aktivna mislio sam da mogu da dodam nesto i nastavim pricu.

Ima li ovaj forum administratora ili ne? Aktivne su i stare teme od pre nekoliko godina. Da ima neke postove i ljudi da pisu, pa ajde da razumem, ali ovako ako je vec otvorena sto je ne bi dodao nesto na tu temu i nastavio pricu kada tema sotji prazna godinu dana!!!