Jump to content

Dead Pixel Team

Mercury
 Share

Recommended Posts

• Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 1 month later...

Evo da prikazem malo progress za svemirsku igru :

roboscreen1.png

Ima neprijatelja malo za sada, ali ispravicu to...

roboscreen3.png

Kao sto se vidi iz shoot-ova robot dobija experience poene kada unisti neprijatelje.

roboscreen2.png

Zato na kraju svakog wave-a neprijatelja koje nadolaze moguce je unaprediti heroja pomocu skilltree-a gde se mogu unaprediti njegove sposobnosti. One se otkljucavaju zavisno od level koji je heroj dostigao i koje je sposobnosti unapredio.

roboscreen4.png

Evo i izgled pause screen-a :).

Malo mi sporije ide development na ovim igrama jer radim diplomski. Nebih puno da otkrivam ali igra ce biti slicna igri koju sam vec radio, Tiny Mice Love Cheese unapredjena verzija za mobilne uredjaje, s'tim da ce isto biti razlicita od flash verzije (nece se koristiti trigeri, vec pravi objekti, kostimizacija karaktera i dosta drugih stvari).

Evo da vam otkrijem malo dizajn igre :

tinymicemobilelogowip.png

Ovo je "work in progress" dizajn, dizajn se mozda promeni

Vec imam glavni deo prototipa napravljen u unitiju, posto njega koristim. Tako da imam nameru da diplomiram u januaru, a kasnije i da izbacim igru za mobilne uredjaje. Da ubijem jednim kamenom dve muve, i diplomiram a i zaradim neki dinar sto se kaze :).

I to je to za sada ... Sporo pravim progres, ali ipak sve radim sam. Kada napravim neki malo veci progress za moje flash igre kacim updejt :)

Mali updejt :

Posto sam napravio alatku za pravljenje terena, nije mi se svidelo to sto teren nije finih oblina vec je nastao linearnom interpolacijom.

Juce sam napravio interpolaciju terena preko CatMull-ove krive. Dobra stvar je to sto mogu odrediti koliki subdevision

kriva ima tako da mogu napraviti krive od veoma glatkih do pravih :). Evo mali prikaz :

catmullimplementation.png

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Pozdrav svima...

Od DeadPixelTeam-a dolazi jos jedna igra.

logo.png

Link za video:

http://www.deadpixelteam.com/

Ako ste na socijalnim mrezama likujte, serujte i pratite nas na :

fbt.png

https://www.facebook.com/DeadPixelTeamGames

https://twitter.com/DeadPixelTeam

Vasa podrska nam puno znaci :)

Sledeca igra na kojoj se radi je igra R.O.B.O., pixel art pucacina :)

• 2 weeks later...

Hvala na podrsci momci.

Polako se radi na portovanju igre na android uredjaje, ali po malo, evo igra kako izgleda za sada na razlicitim uredjajima :

androidPorting.png

Androidi na kojima testiram su ( na slici redosled sa leva na desno) :

Asus Transformer Prime - Rezolucija 1280x720

Samsung Galaxy Ace - Rezolucija 480x320

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 - Rezolucija 1024x600

Primarni cilj mi je da napravim R.O.B.O. igru, i nju planiram da zavrsavam prvo i na njoj radim, a portovanje DTRH radim kada nadjem slobodno vreme. Za sada ide glatko :) Ali moracu da menjam raspored levela, ali ce biti slicni, a mozda dodam i jos koji svet i mehaniku... Ali radi se po malo...

Al si ih poredjao,prava sretna porodica,mama,tata i bebica.

Nego,koja je fora sa ovim sponzorima - nisi hteo nikako da rizikujes ni po koju cenu samostalno da probas bar jednu igru da izdas na AppStore ili kao da uzmem bar neki siguran kesh ovako,bolje je ?

Al si ih poredjao,prava sretna porodica,mama,tata i bebica.

Nego,koja je fora sa ovim sponzorima - nisi hteo nikako da rizikujes ni po koju cenu samostalno da probas bar jednu igru da izdas na AppStore ili kao da uzmem bar neki siguran kesh ovako,bolje je ?

Pa trenutno radim sam i neradim za AppStore prvenstveno zato sto nemam Mac a ni licencu za appstore, tako da i nemogu da ih radim i da ocu. Sto se tice sponzora, lakse mi je da prodam primarnu licencu sponzoru i dobijem novac, sa mogucnoscu da prodam i site-lock licencu za druge sajtove kao i mogucnost da zaradjujem novac od reklama( Mochi ads i CPMStar ads). Sada radim na portovanju ove igre DTRH, i namera mi je da je izdam samostalno na google play-u, i da vidim koliko moze tu da se zaradi.

Za sada, sponzorisanje igara mi ide dobro i lako, a nadam se da cu kada malo popunim budzet moci da izdajem samostalno da bih malo i sebe reklamirao za promenu :) Tada bih se odlucio i da napravim neku facebook igru. Takodje bih kupio i unity3d licence, jer vec imam svoj gotov frejmwork koji sam napravio radeci na diplomskom za specijalisticke studije na svom faksu.

Evo i slika tog framework-a u praksi :

unityFramework.png

Kao sto rekoh najveci mi je neprijatelj vreme i manjak ruku... Najgori osecaj kad ide polako a nemoze brze :D

Ma odlicno ti ide sve ovo,ipak sve sam radis,...

Samo da se promovises sto vise i to je to,kvalitet je tu,posle ako zapalis u neki jaci studio doci ce sve na svoje mesto,tamo svako radi svoj posao.

A ako ces da guras indie pricu po svaku cenu,onda ne bi ni valjalo (zbog kvaliteta) a ni moglo brze realno (ako hoces da ostanes normalan i da nastavis da hodas na 2 noge,hahah).

Samo rokaj.

pozz

• 3 weeks later...

Radio malo i na portu igre za android Down The Rabbit Hole, video ispod :

Igra bi trebalo da bude gotova za mesec, dva, tako da cete moci da igrate igru i na android uredjajima, a imam nemeru i da pravim druge svetove i dorade za mobilnu verziju.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dok se radi na R.O.B.O. igri, napravljena je nova igra : "Wizard's Spells".

To je puzzle igra gde je cilj povezati dijamante u lancu i koristiti magije kako bi carobnjak pobedio u igri.

Klikni na sliku za teaser :)

• 1 month later...

GBJamlogo.png

http://www.gbjam.net/

Evo usao sam u Game Boy jam.

Restrikcije su sledece :

1. The only official rule is the game must be GameBoy Themed

2. Keep in the original GameBoy screen resolution of 160px x 144px.

3. Use only 4 colors in your game.

Kacicu na svom blog-u progress za svaki dan dok traje jam, tako da bi mi buno znacilo ako budete mogli da pisete na blogu sugestije ili komentare kako bi poboljsao igru. I vama ce biti zabavno da gledate progress, a i meni ce znaciti da napravim bolju igru.

Evo sta sam napravio za Day 1 :

http://www.deadpixelteam.com/uncategorized/gb-jam-day-1/

7 dana za igru :mellow: ali kad sam video Day 1 , mozes ti to da isteras, svaka cast.

- da ti ne brljam po blogu sa moj ingleski, svidja mi se izbor boja, namerno sam gledao malu verziju, ako imas vremena da one dimne efekte kad skace/trci ucinis malo uocljivijim bilo bi dobro. Verovatno nemas vremena da ubacis neki mini level tipa da uhvati ili ubije neku zvecarku/prerijsko kuce, cisto da razbijes monotoniju.